Strona główna > Samoobrona w infowar > Zarządzenie Naczelnego Komendanta Polskich Drużyn Strzeleckich z dnia 5 marca 2014 r.

Zarządzenie Naczelnego Komendanta Polskich Drużyn Strzeleckich z dnia 5 marca 2014 r.

Warszawa 5-03-2014 r.

Do Dowódców Okręgów PDS, Samodzielnych Brygad,

Samodzielnych Batalionów i Powiatowych i Gminnych Kompanii PDS.

W bieżącym  (2014  –  1914 r.). roku mija setna rocznica wybuchu I Wojny Światowej w wyniku której,  po kłótni zaborców,  po 123 letnim niebycie  odrodziło się Suwerenne Państwo Polskie. Ważną przesłanką do odtworzenia się Państwa Polskiego był upór Polaków w zachowaniu swojej tożsamości Narodowej i wierność polskiego Ludu przy wierze katolickiej.   Inną też ważna przesłanką do wolności,  była  zdolność naszego Narodu do budowania swojej siły zbrojnej i wyszkolenia wojskowego w konspiracji, na własny koszt , zachowanie dyscypliny wojskowej, lojalności wobec dowódców i mądrej przebiegłości wobec zaborców.

Naród dążący do wolności i suwerenności może liczyć tylko na siebie i swoje zdolności organizacyjne, pracę u podstaw i utrzymanie patriotycznego Ducha Narodu. Dlatego dla podtrzymania pozytywnej tradycji naszych przodków zarządzam na dzień 23 marca 2014 r.  Uroczyste Zawody Strzeleckie  w Warszawie  o Puchar Honorowego Komendanta PDS.

Proszę dowódców także o przygotowanie wniosków awansowych dla wyróżniających się oficerów i wnioski do odznaczeń Złotymi Krzyżami oficerskimi 100 lecia PDS  I i  II klasy.

Odpowiedzialnych za organizację i przygotowanie całości zawodów czynię  Zastępcę ds. Liniowych Okręgu Warszawskiego Ppłk Eugeniusza Sendeckiego i jego Szefa Sztabu Ppor. Krzysztofa Kika.

Za część artystyczna czynie odpowiedzialnego Z-ce d/s. artystyczno kulturalnych Naczelnej Komendy Nadbrygadiera Władysława J. Obarę.

Za sprawy kwatermistrzowskie czynie odpowiedzialnego Głównego Kwatermistrza KN Płk Jana Strzeżka. Sprawy medyczne zabezpieczy dr płk E. Sendecki.

Proszę Dowódców jednostek zamiejscowych o wytypowanie delegacji strzeleckich w sile 2-4 osób dla zaprezentowania swojej obecności i wzajemnego poznania się Dowódców.

Podpisał  Komendant Naczelny PDS
podpis na oryginale/
Gen dyw ds. Jan G. Grudniewski
Kanclerz Kapituły PDS
Ks. Płk ds. Krzysztof Orzeł

Zaproszenie 

Komenda Naczelna Polskich Drużyn Strzeleckich w Warszawie,  z  okazji rocznicy 100 lecia wybuchu I Wojny Światowej i wymarszu 1 Kompanii Kadrowej z Krakowa w  zaborze austriackim  do Kielc w zaborze rosyjskim, w tym  38 oficerami PDS  i Związku Strzeleckiego, na czele z brygadierem Józefem Piłsudskim zaprasza na zawody strzeleckie  o Puchar Komendanta PDS w dniu 23 marca/ niedziela/2014 r. na strzelnicy ZKS Warszawa ul . Marymoncka 42. Godz. 15 00 do   20-30.
W programie :

  •  15-00 Modlitwa i nabożeństwo za szczęśliwe przeprowadzenie zawodów  poprowadzone przez ks. Ppłk Stanisława Małkowskiego
  • Hymn PDS i prezentacja utworów artystycznych  członków PDS
  • Zawody strzeleckie  z pistolety Glock   10 szt. amunicji 9 mm Parabellum
  • Zawody strzeleckie z kbks Brno 10 szt.
  • Mianowanie na wyższe stopnie wojskowe org. Strzeleckich oraz odznaczenie złotymi Krzyżami 100 lecia PDS zasłużonych oficerów PDS
  • Uroczyste podsumowanie zawodów i rozdzielenie nagród i Puchar Komendanta PDS.
  • Żołnierski posiłek w Sali Kominkowej i prezentacja nowości gastronomicznych.
  • Cześć artystyczna i wystąpienia przedstawicieli organizacji Strzeleckich
  • Swobodne wystąpienia polityczne zainteresowanych działaczy – Hayd Park.

20-30    Zakończenie zawodów.
——————————–
Założenia:
– miejsce – strzelnica ZKS Warszawa, ul. Marymoncka 42
– data – 23.03.2014 r., godz. 15-20.
– ilość osi strzeleckich – 1 (pięć stanowisk)
– ilość osób – 35 – 50 strzelających
– ilość amunicji – 10 szt. 9 mm Para i 10 szt. .22 na osobę
– broń – GLOCK 17 (ew. broń własna 9 mm Parabel – kto posiada) i kbks-y BRNO
– liczba instruktorów – 2

KOSZT: 45 zł n/osobę,  Posiłek 20 zł.   Zapraszamy z rodzinami, szczególnie awansowanych i odznaczanych. Nie strzelający ponoszą tylko koszty posiłku i wynajmu  – 20 zł.

Serdecznie dziękujemy za przysłanie materiału na redakcyjną pocztę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.