Strona główna > Świat > Zamieszki we Francji

Zamieszki we Francji

Trwające od tygodni protesty uliczne w Paryżu stają się coraz bardziej gwałtowne, a liczba demonstrujących studentów, robotników i związkowców niemal podwoiła się w porównaniu z rokiem poprzednim – poinformowała paryska policja.

W całym kraju przeciwko reformie odbyło się już około 200 manifestacji. Zmiany w dotychczasowym prawie pracy otwierają drogę do przedłużenia tygodnia pracy z obecnych 35 do 48 godzin. Dzień pracy może zostać wydłużony do 12 godzin. Projekt nowelizacji przewiduje też uelastycznienie rynku pracy, w tym pewne ułatwienia dla pracodawców dotyczące zwolnień.

Sytuacja gospodarcza Francji i programy socjalne dla nowo przybyłych imigrantów wymagają, aby Francuzi pracowali więcej i za mniejsze pieniądze. Multi-kulti samo się nie sfinansuje, dlatego dziwne jest, że te same lewicowe i lewackie kręgi, które z otwartymi rękoma witają imigrantów teraz buntują się, że przeciętny Francuz musi zapłacić na rzecz nowych obywateli. Ale kto zrozumie lewacką logikę?

Zachodnia Europa krytykuje Polskę i poucza nas byśmy poszli jej śladem. Mamy przyjmować imigrantów, utrzymywać ich kosztem podupadającej gospodarki, jak we Francji, i w rezultacie osiągnąć taki sam poziom zamieszek w niezadowolonym społeczeństwie? Można powiedzieć, że Zachód stawia przed nami dziwne cele. Jeśli sami pragną rozmontować swoje państwa to ich sprawa, ale czemu chcą nam odbierać możliwość wyboru i pójścia własną drogą?

P.S. Suplement:

Współczesna „Francja”:

Tymczasem w Polsce:

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *