Strona główna > Świat > Zamieszki pod Sztokholmem. Żydowskie multikulti w „akcji”

Zamieszki pod Sztokholmem. Żydowskie multikulti w „akcji”

Info z mainstreamowego żydoportalu plus nasz dodatek, pod spodem.

Zamieszki – to słowo nie pasuje do Szwecji, której mieszkańcy kojarzą nam się ze spokojem i opanowaniem. Tymczasem drugi wieczór rzędu, na jednym z przedmieść Sztokholmu, zamieszkanym głównie przez imigrantów, młodociane gangi podpalają samochody i atakują policjantów.

Od niedzielnego wieczora w centrum osiedla Husby zbiera się agresywna młodzież, która wybija szyby w sklepowych witrynach i podpala samochody, a interweniującą policję obrzuca kamieniami. Wielu młodych ludzi jest zamaskowanych. Atakują także strażaków próbujących gasić płonące samochody. Do niepokojów dochodzi również na trzech innych podsztokholmskich osiedlach.

Rami al-Khamisi z młodzieżowej organizacji „Megafon” tłumaczy, że zamieszki mają związek z zastrzeleniem przez policję tydzień temu 69-letniego mieszkańca Husby. Złość młodych ludzi, skierowana przeciwko policji, jest też oznaką głębszych problemów społecznych – poczucia bezsilności i braku nadziei na przyszłość – powiedział Rami al-Khamisi w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji publicznej.

69-latek został zastrzelony we własnym mieszkaniu, bo na wiele godzin zabarykadował się w nim z kobietą, a następnie zaatakował interweniujących policjantów nożem. Wkrótce po tym zdarzeniu organizacja „Megafon” zorganizowała pokojową demonstrację przed komisariatem policji, domagając się przeprosin dla rodziny i sąsiadów zabitego. Do tej pory ich się nie doczekała.

http://wiadomosci.dziennik.pl

************************

Gwoli przypomnienia, abyśmy nie tracili z oczu pewnej pasożytniczej nacji, która jest winowajcą rasowej i kulturowej śmierci Europy:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=MFE0qAiofMQ]

‘Są w Szwecji osoby, które wspierają Izrael i które mają głębokie poczucie niesprawiedliwości sytuacji. To ci ludzie dają nadzieję na to, że rzeczy ulegną tutaj poprawie. Jedną z nich jest Barbara Spectre, była Amerykanka, która wyemigrowała do Izraela a następnie 10 lat temu z pomocą rządu Szwecji utworzyła bezwyznaniowy instytut żydowskich nauk o greckiej nazwie Paideia tutaj w Sztokholmie. Wierzy w to, że obecna fala antysemityzmu przeminie i że żydzi mają do odegrania ważną rolę w państwie podlegającym ważnym zmianom.

„Myślę, że ma miejsce odrodzenie antysemityzmu, gdyż w obecnej chwili Europa nie nauczyła się jeszcze, jak być wielokulturową. Będziemy częścią bólów tej transformacji… która musi się dokonać. Europa to nie będą monolityczne społeczeństwa, jakimi były w poprzednim stuleciu. Żydzi będą w centrum tego. To duża przemiana dla Europy do dokonania. Oni teraz przechodzą do trybu wielokulturowego i zrodzi się gniew na żydów ze względu na naszą wiodącą rolę.”’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.