Strona główna > Polska > Zamerykanizowani Polacy – Indianie Europy

Zamerykanizowani Polacy – Indianie Europy

Walczyli o wolność, skończyli w rezerwacie. Tak jawi się współczesna Polska. Ktoś inny układa im historie, wodzów mogą jeszcze wybrać sami.

a

Żyjemy w różnych czasach, lecz metoda na lusterko i whisky pozostała; wraz z postępem technicznym dodano inne nazwy. Dobra bryka i komóra.

Historie znamy wszyscy. Wojny, tułaczkę naszego społeczeństwa i heroiczną walkę o wolność. Znamy zbrodnie w Katyniu, po kilkudziesięciu latach doczekaliśmy się wreszcie możliwości całkowitego wyjaśnienia tej zbrodni.

Pozostała zbrodnia wołyńska gdzie historie układa Polakom inny kraj – Ukraina. Robi to przy pomocy krajów Unii Europejskiej, które zaklepały nowy faszyzm ukraiński jako normalność w UE. Ukraińcy mordowali więc polskich bandytów, mordowali bandyckie dzieci i kobiety.

Czy nasi wodzowie sprzeciwiają się tej retoryce ludobójstwa? Nie. Wspomagają nawet rząd Ukrainy w legalizacji świąt z tym związanych. Mowa o wizycie Naczelnego wodza na Ukrainie i występ w tamtejszym Parlamencie, który po kilku godzinach uchwalił bohaterstwo band UPA i OUN.

Mało tego, sprzeciwiający się tej retoryce będą karani w granicach Ukrainy a także poza jej granicami. W rezerwacie cisza, jednak dla odwrócenia uwagi ruszyła nagonka na Rosję. Tam również chciano stworzyć rezerwat Indian rosyjskich, jednak tamtejsi mieszkańcy wykopali misjonarzy.

Za kilka dni wybory w rezerwacie. Komu przypadnie pióropusz wodza?

Źródło: http://litera.fr/zamerykanizowani-polacy-indianie-europy/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *