Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Zakazany do czytania przez żydów rozdział z Biblii…

Zakazany do czytania przez żydów rozdział z Biblii…

Co to za rozdział i dlaczego rabini nie czytają go żydom? O kim jest w nim napisane? Wcześniej, w przeciągu 1700 lat, od czasu kiedy prorok Izajasz napisał te słowa, prawie wszyscy judejscy rabini i mędrcy byli przekonani, że dotyczą one proroctwa o Mesjaszu. Ale dzisiaj kto studiuje i bada ten rozdział? I o kim pisał prorok Izajasz?

UWAGA! Rekomenduje się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

Księga proroka Izajasza 53

a8

Kto uwierzył słuchowi naszemu? a ramię Pańskie komu jest odkryte?

I wzniesie się jak latorośl przed Nim i jak korzeń z ziemi spragnionej. Nie ma krasy ani piękności; i widzieliśmy go – a nie było na co spojrzeć i pożądaliśmy go – wzgardzonego i najpodlejszego z mężów, męża boleści i znającego niemoc, a jakby zasłonięta twarz jego i wzgardzona, stąd i za nic go mieliśmy.

– Prawdziwie choroby nasze on nosił i boleści nasze on wziął na siebie; a myśmy go poczytali za trędowatego i od Boga ubitego, i uniżonego.

Lecz on zraniony został za nieprawości nasze, starty został za złości nasze; kaźń pokoju naszego na nim, a sinością jego jesteśmy uzdrowieni.

Wszyscy my jak owce pobłądziliśmy, każdy na swoją drogę zeszedł; a Pan położył nań nieprawość wszystkich nas.

– Ofiarowany był, gdyż sam chciał, i nie otworzył ust swoich; jak owca na zabicie wiedziony będzie i jak baranek przed strzygącym go zamilknie, a nie otworzy ust swoich.

Z ucisku i z sądu został porwany – rodzaj jego kto wypowie? bo wycięty został z ziemi żyjących, dla złości ludu mego ubiłem go.

I dla bezbożnych za pogrzeb, a bogatego za śmierć swoją, przeto iż nieprawości nie uczynił ani zdrady nie było w ustach jego.

– A Pan chciał go zetrzeć w niemocy. „Jeśli położy za grzech duszę swoją, ujrzy potomstwo długowieczne, a wola Pańska w ręce jego powiedzie się.

Za to, że trudziła się dusza jego, ujrzy i nasyci się. Umiejętnością swoją usprawiedliwi, on sprawiedliwy, sługa mój, wielu, a nieprawości ich on poniesie.

Przeto oddzielę mu bardzo wielu i łupy mocarzów dzielić będzie, ponieważ wydał na śmierć duszę swoją i ze złoczyńcami został policzony; a on grzechy wielu poniósł i za przestępców się modlił.”

Za: http://3rm.info/main/67176-zapreschennaya-glava-v-tanahe-chto-eto-za-glava-i-pochemu-ravviny-ne-chitayut-ee-evreyam-video.html

Data publikacji: 25.04.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *