Strona główna > NWO > Zagadka „chińskiego” złota

Zagadka „chińskiego” złota

gold

shapeimage_22Zagadka „przemieszczania się” złota z różnych punktów globu do Chin ma swoje wyjaśnienie. Wyjaśnienie dalekie od przeróżnych teorii ekonomicznych (najczęściej żydowskiej produkcji), za to zgodne z obserwacją faktów i regułami logicznego myślenia.

Od chwili, gdy żydzi zaczęli pisać swoje manifesty podboju i zniszczenia świata, tj. czasów tzw. niewoli babilońskiej, uczynili złoto i lichwę najważniejszymi mechanizmami tego podboju.

Złoto od chwili powstania tego kryminalnego stada morderczych owadów było żydowskim fetyszem. Żydzi to fetyszyści złota i przez całą historię pracowali nad tym, żeby zagarnąć złoto całego świata, w czym równolegle pomagało im wykorzystywanie mechanizmu lichwy.

Czy fetyszyści złota zgodziliby się „przemieścić” je w miejsce, które byłoby poza ich kontrolą?

Zgodziliby się stracić kontrolę nad swym fetyszem, oddając go w ręce „żółtego niebezpieczeństwa”?

Wysłaliby ukradzione innym narodom złoto ze swoich bezpiecznych schowków w miejsce, które nie byłoby dla nich bezpiecznym schowkiem?

Kryminalista zawsze chowa swój łup w miejscu, jakie uważa za „bezpieczną przystań”. To jest zgodne z obserwacją faktów i regułami logicznego myślenia, choć może dalekie od wyjaśnień oferowanych przez teorie ekonomiczne.

Jednocześnie stawia ważne pytania w sprawie Chin.

Protokoły Mędrców Syjonu Wykład V § 5

Złoto silnikiem mechanizmów państwowych

Wszystkie koła mechanizmów państwowych poruszają się dzięki działaniu silnika, pozostającego w rękach naszych. Silnik ten – to złoto. Wymyślona przez mędrców naszych nauka ekonomii politycznej od dawna już wskazuje na królewską potęgę kapitału.

Game Over – „To wszystko farsa, złota Fed i Niemiec już nie ma”

Jeden z lepiej ustosunkowanych menedżerów funduszy hedgingowych na świecie na łamach King World News zszokował czytelników, zabierając ich na przejażdżkę w tajny świat, przedstawiając informacje, dla wielu zapierające dech w piersiach.

Menadżer funduszu hedgingowego z Hong Kongu, William Kaye, odbył rozmowę z KWN na temat znikającego złota Fed i rządu Niemiec, o tym, gdzie ono poszło, oraz ile złota jest w posiadaniu People’s Bank Of China (PBOC).

Ten wywiad powinien sparaliżować czytelników na całym świecie. Kaye, który dawniej pracował dla Goldman Sachs w dziale fuzji i przejęć, a także zarządzał pieniędzmi George’a Sorosa, powiedział w części I wywiadu:

Kaye: „Globalna hegemonia (przywództwo lub dominacja) zmienia się w taki sposób, że większość ludzi nie w pełni to pojmuje. Ten obszar świata, Azji i Pacyfiku, zwłaszcza Chiny, jest pozycjonowany, aby stać się wiodącym mocarstwem globalnym, gdy spojrzymy w perspektywie najbliższych pięciu do dziesięciu lat.

Moje źródła mówią mi coś zupełnie przeciwnego do publicznie przedstawianych danych, które są dostępne, Chiny mają gdzieś między 4000 do ewentualnie 8000 ton (fizycznego) złota ….

„Są one nie tylko największym na świecie producentem złota, ale są największym importerem złota na świecie.

Jest to dla Chin proces ciągły. Jest to inicjatywa strategiczna. Tak więc Chiny masowo gromadzą złoto, jakie jest wyciągane z Zachodu w bardzo szybkim tempie. Dynamika ma bardzo geopolityczny charakter i Daleki Wschód jest wskutek tej geopolityki wysuwany do roli wiodącej.

W „New World Order”, który będzie następstwem tego procesu, gdy już ten rajd się skończy, pozycja Chin, pozycja Rosji, pozycja Brazylii, zostaną znacznie zwiększone. Rola USA, a także Europy i Wielkiej Brytanii, zostanie znacznie zmniejszona. To są najważniejsze konsekwencje”.

Eric King: „Bill, mówisz, że Chiny mają już ponad 4000 ton złota, być może nawet do 8000 ton. Do czego oni dążą ze względu na tę ilość posiadanego złota?”

Kaye: „Cóż, to jeszcze nie koniec. Złoto zostało wydzierżawione, a wiemy, że to ma miejsce, ponieważ zostało to przyznane przez główne banki centralne. Fed to przyznał, Europejski Bank Centralny to przyznał, Bank Anglii to przyznał. Oni wszyscy przyznali, że angażują się w hurtowe dzierżawienie złota na rynek.

W praktyce, w jaki sposób ten leasing działa: Fed kontaktuje się ze swym agentem, zazwyczaj JP Morgan, czasami Goldman Sachs, a oni mówią: „OK, cena złota musi być ukształtowana w określony sposób, no więc mamy 20, 30, 40, 50 ton (złota), jakie wydzierżawimy dla ciebie jako naszemu agentowi. Ale teoretycznie możemy zażądać zwrotu”.

To świetna teoria, ale w rzeczywistości jest to nonsens, ponieważ, gdy już JP Morgan i Goldman Sachs mają złoto, to sprzedają je na rynku. Więc te banki bulionowe zostają wówczas bez złota. A Fed mówi: „Cóż, wciąż mamy umowę, w myśl której teoretycznie możemy żądać zwrotu złota. Zatem zgłaszamy, że nadal jesteśmy jego właścicielem w oficjalnych dokumentach”.

Ale w rzeczywistości złoto zostało sprzedane na rynku. To złoto kręci się w takich miejscach jak Pekin. Lecz zanim znajdzie się w Pekinie, często przechodzi przez Hong Kong. A gdy idzie do Hong Kongu, to idzie do naszej rafinerii, to ci sami ludzie. A tak przy okazji, Eric, możemy być właścicielem części złota, jakie Niemcy uważają za swoje. Ale Niemcy nie zobaczą tego złota, ponieważ jest bezpiecznie przechowywane na naszym rachunku dla naszych inwestorów na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu.

Co do tego złota, które mogłyby mieć symbol Bundesbanku, gdy ono przybywa do Hongkongu, nasz główny rafiner, jeden z największych na świecie, jaki obsługuje People’s Bank of China, zaświadcza, że: „Tak, mamy dostępną ilość złota, które możemy dostarczyć. Mamy je przetopione, mamy je przetestowane. Mogło mieć symbol Bundesbanku, kiedy tu dotarło, ale teraz jest przetopione na próbę 0,9999 (fine).

Tak to działa w praktyce. Tak więc złoto Fed, o jakim Amerykanie myślą, że jest ich, ulotniło się. Złoto, o jakim mówią Niemcy, że do nich wróci w ciągu 7 lat, ale nigdy nie wróci, bo już nie istnieje (w magazynie Fed). Ja je mam. Ludowy Bank Chin je ma. Reserve Bank of India jest jego właścicielem. Bank centralny Rosji też jest jego właścicielem. Ale ludzie w Niemczech (i Ameryce) już go nie mają”.

Eric King: „Zatem on (rafiner) przyznał, że złoto Bundesbanku, jakie dostał w sztabach, po prostu poprzetapiał?”

Kaye: „To potwierdza, że wszystko, o czym powiedziałem, jest prawidłowe. Zbierają złoto (sztabki) z całego świata, w tym od głównych banków centralnych, oznaczone symbolem banku centralnego i przetapiają je masowo”.

Eric King: „Ale oni twierdzą, że złoto zachodnich banków centralnych jest tam, skąd pochodzi, i to w wielu przypadkach?”

Kaye: „Czytając między wierszami, a nie trzeba zbyt wiele czytać, to wszystko jest farsą. Złota po prostu nie ma. Było oddane „w hipotekę” i „w podhipotekę”, a teraz się ulotniło. Fed i Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nie tylko nie mają ponad 8000 ton, ale prawdopodobnie nie mają w ogóle nic”.

na podstawie: http://12160.info/forum/topics/fed

przygotował: stophasbara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.