Strona główna > Świat > Zachód zaniepokojony sojuszem Iran-Rosja-Chiny

Zachód zaniepokojony sojuszem Iran-Rosja-Chiny

Barrett - Bilderberg

Zachodnie rządy na czele z Bilderberg są zaniepokojone rosnącym w siłę sojuszem między Iranem, Chinami i Rosją, pisze analityk dla PressTV.

Barrett - Bilderberg
Prezydent Iranu Hassan Rouhani (L) podaje sobie dłoń z prezydentem Rosji Władimirem Putinem (źródło: presstv.ir)

Największą bolączką The Bilderberg”… jest zacieśnianie współpracy Iranu, Rosji i Chin – Kevin Barrett napisał w artykule na stronie internetowej PressTV odnosząc się do tegorocznej konferencji Bilderberg, która miała miejsce w Kopenhadze, w Danii i zakończyła się 1 czerwca.

Podkreślił znaczący kontrakt gazowy niedawno podpisany między Rosją, Chinami, oraz „Iran i Rosję i ich skuteczną obronę Syrii przeciwko agresji NATO” jako czynniki mające „wnieść poważne wątpliwości, czy Bilderberg-dyrygujący Zachodem może kontynuować swój plan dominacji nad światem.”

Barrett powiedział również o innych zmianach powodujących niepokój Bilderberg, między innymi o inicjatywie Rosji w celu utworzenia Unii Gospodarczej Eurazji z Białorusią i Kazachstanem, oraz zaproszeniem Chin do Security Asian Alliance (Sojusz Bezpieczeństwa Azjatyckiego) z Rosją i Iranem.

„Wszystko to na szczycie Rosja-Chiny dotyczącym gazociągów sugeruje, że świat wymyka się spod kontroli Bilderberg” napisał Barrett.

W zeszłym miesiącu chiński prezydent Xi Jinping wezwał do stworzenia nowej Azjatyckiej organizacji na rzecz współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z udziałem Iranu i Rosji.

W ostatni czwartek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał traktat z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszeko i prezydentem Kazachstanu Nursułtanem Nazarbajewem w celu stworzenia Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Barret powiedział, że Bilderberg może teraz starać się „dążyć do stopniowego, pokojowego przejścia do wielobiegunowego świata zawierając pokój z Iranem i powstrzymując się od nadmiernej agresji wobec Rosji i Chin.”

„Albo”, dodał: „włączą zielone światło dla neokonserwatystów, którzy będą pragnąć następnego wielkiego 9/11 – ataku fałszywej flagi (false flag attack), aby uruchomić następną rundę krwawego imperialnego podboju?”

tł. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/06/01/365080/iranrussiachina-arc-lays-waste-to-west/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.