Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Zachód chce wojny z Rosją na sankcje: Analityk

Zachód chce wojny z Rosją na sankcje: Analityk


Press TV przeprowadziła wywiad z Jimem W Deanem na temat wypowiedzi rosyjskiego funkcjonariusza, że Rosja pracuje nad kolejnymi środkami odwetowymi, jeśli Zachód narzuci na Moskwę nowe sankcje z powodu kryzysu ukraińskiego.

a
http://www.presstv.ir/detail/2014/08/20/376011/west-seeks-sanctions-war-with-russia/

Transkrypt

Press TV:  Panie Dean, porozmawiajmy o sankcjach i co z tego wyjdzie. Może chciałby Pan nam powiedzieć kto wygra tę wojnę, choć tak nie uważam, a co jest gorsze to retoryka wychodząca z NATO jak również z Rosji. NATO mówi, że wejdzie, jeśli Rosja nadal będzie robić to co robi, a Rosja przygotowuje swoje łodzie podwodne, a może okręty, wyposaża je w mocniejszy sprzęt. Nie mam pewności, powie wielu, jak blisko idziemy do tego by te dwa byty się uwikłały.

Dean: NATO prowadzi operację psychologiczną o zagrożeniu militarnym ze strony Rosji, którego absolutnie nie ma. Rosjanie wiedzą, że to (wejście na Ukrainę) to dokładnie to czego chcieliby Zachód i NATO, i dlatego rozpoczynają odwet na pełną skalę. . . co chcieliby zrobić, ale nie mogą zrobić tego politycznie.

I wszyscy wiemy, obserwowaliśmy Putina i Rosję, do sytuacji podchodzą bardzo, bardzo ostrożnie. Uniknęli wszelkich prowokacji i nigdy nie było z ich strony przesadnej reakcji.

I rzeczywiście wojna sankcyjna w ostatnich 2 tygodniach, a zwłaszcza w ostatnim tygodniu, zrobiła ogromny obrót, ponieważ krajowa opozycja polityczna w krajach UE powiększa się codziennie, nie tylko od ludzi skrzywdzonych branż, ale mamy wielu ważnych polityków otwarcie kwestionujących tych, którzy wymyślili to, że mamy $110 mld nadwyżki w handlu z Rosją.

Więc po co świat miałby wchodzić w wojnę na sankcje z Rosją, kiedy mamy (UE) chwiejące się gospodarki. . . staramy się je napędzać, potrzebujemy tych rynków eksportowych, a cała ta sprawa to po prostu kompletne szaleństwo. Teraz ludzie zaczynają rozumieć, i to dzieje się szybciej niż myślałem.

Press TV: Ale wojna już się toczy, prawda? Mamy centralny rząd w Kijowie, siły rządowe wchodzą na wschód w różne regiony, ale uważam, że do tej pory skutkiem tego zginęło już 2.000 osób.

Trzeba to powstrzymać, ale jak? Czy ma to zrobić Rosja, skoro mówią iż ona popiera prorosyjskich bojowników, zaprzestać dostaw broni i sprzętu, mimo że Rosja mówi, że tego nie robi? Co może to zakończyć?

__________________________________

Dean:Widzimy teraz, że Zachód z jakiegoś powodu jest absolutnie zdecydowany na to by Kijów przejął całkowitą kontrolę nad wschodnią Ukrainą. Nie wiemy tego czy chcą tam mieć przyszłą bazę, czy chcą umieścić rakiety tak blisko rosyjskiej granicy, czy są tam zasoby. Coś się tam dzieje w tle – gospodarczo.

Ale również zaczynamy dostrzegać sprawę tego konwoju, który wyciągnięto z blokad drogowych i jest w stanie dotrzeć do tych cierpiących ludzi we wschodniej Ukrainie, bez wody i bez prądu, do oblężonych miast.

Teraz niektóre inne kraje, które wplątano w sankcje, takie jak Finlandia, niektóre kraje łacińskie, zaczynają mówić, że być może, jeśli uda nam się przedrzeć tutaj ten konwój humanitarny, to będzie moment na zawieszenie broni, i zaczynają teraz widzieć, że muszą być bardziej aktywne w de-eskalacji sytuacji na Ukrainie, żeby nie wywołać kolejnych sankcji.

One zdają sobie sprawę, że Zachód wykorzystuje Ukrainę do wywołania tej wojny na sankcje przeciwko Rosji, i że każdy z tych krajów będzie tylko przypadkową ofiarą, i były pewne oświadczenia niektórych z tych polityków unijnych, że ich przywódcy podporządkowali ich interesom USA, gdzie karani są Europejczycy, a nie Amerykanie.

To był szok, że widać to iż tak szybko się dzieje, więc to jest bardzo dobry znak, że ludzie reagują.

"Może ktoś ma chęć na nadwyżkę sera?"
„Może ktoś ma chęć na nadwyżkę sera?”

West seeks sanctions war with Russia:  Analyst

West seeks sanctions war with Russia: Analyst

Jim W. Dean, VT Editor    … wywiad dla  Press TV,  Teheran – opubl. 20.08.2014

Tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *