Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Zabierzcie ten znienawidzony przez nas meczet

Zabierzcie ten znienawidzony przez nas meczet

Komentarz: Artykuł sprzed kilku lat, informujący o budowie repliki Trzeciej Świątyni w Sao Paulo w Brazylii. Kopia świątyni pomimo głosów sprzeciwu została wybudowana a jej inauguracyjne otwarcie nastąpiło 10 lutego 2015 r.:

******************************

Posłowie żydowscy wystąpili przeciwko budowie kopii Trzeciej Świątyni – zostanie ona wzniesiona wyłącznie na Wzgórzu Świątynnym i tylko rękami Żydów …

Pomysł zbudowania w brazylijskim Sao Paulo dokładnej repliki zniszczonej Świątyni Jerozolimskiej rozgniewała izraelskich parlamentarzystów z prawego skrzydła. Wpadli w wielką wściekłość w związku z tym, że tak zwaną „Trzecią Świątynię” zamierza się zbudować w Sao Paulo (Brazylia), a nie w Jerozolimie na Wzgórzu Świątynnym i nie przez ortodoksyjnych Żydów, ale przez gojów (pogan), informuje MIGnews.

Poseł Michael Ben-Ari (Ichud Leumi ha) wysłał do ambasadora Izraela w Brazylii gniewny list, w którym, nie krepując się wyrażeniami, zażądał od dyplomaty, aby ten wszelkimi możliwymi sposobami zapobiegł temu „bluźnierstwu”. „Świątynia to nie tylko budowla, ale również lokalizacja – Wzgórze Świątynne i podstawowa idea, zawarta w Torze, polegającą na tym, że Świątynia powinna być wzniesiona w Jerozolimie” – oświadczył poseł.

Ben-Ari zalecił stanowczo przedstawicielom „Światowego Kościoła Królestwa Bożego”, który ogłosił rozpoczęcie prac budowlanych, aby porzucili te ambitne plany. Poradził im, aby „skierować zebrane fundusze (przypuszczalny koszt projektu – ponad 200 milionów dolarów) na przeniesienie do Brazylii meczetu „Al-Aksa”, po to, aby naród Izraela mógł wreszcie spełnić testament i zbudować Świątynię, która wyleje światło na wszystkie narody”.

Protest parlamentariusza Ichuda Leumi ha wsparli również jego koledzy z frakcji i innych partii, nazywając brazylijski projekt – przejawem bałwochwalstwa i bluźnierstwa. „Żydzi wierzą w to, że Trzecia Świątynia zostanie zesłana z Nieba wtedy, gdy na Ziemię przyjdzie Mesjasz” – powiedział przewodniczący frakcji parlamentarnej „Egadut ha-Tora” rabin Menachem Eliezer Mozes.

W jaki sposób Żydzi zamierzają przeszkodzić Brazylijczykom w realizacji swojej idei na razie nie jest jasne. Jak wiadomo, władze Sao Paulo już wyraziły zgodę na budowę nowego obiektu. Tym nie mniej najważniejszym w oświadczeniu posłów Knesetu jest co innego – Żydzi otwarcie deklarują o swojej zapamiętałej nienawiści do jednej z głównych muzułmańskich świątyń – meczetu Al-Aksa, na ruinach którego marzą oni zbudować Trzecią Świątynię.

O tym, że Izrael planuje odbudować swoją świątynię na Wzgórzu Świątynnym wielokrotnie stwierdzali Arabowie. I tak, jeszcze w ubiegłym roku, przywódca radykalnego palestyńskiego ruchu Hamas, Khaled Meszal ostrzegł, że Izrael planuje zniszczyć meczet Al-Aksa w Jerozolimie, aby na jego miejscu wznieść Trzecią Świątynię. W związku z tym, meczet nieustannie staje się sceną gwałtownych starć między Muzułmanami i Żydami.

Należy zauważyć, że znaczna część wymogów prawa starotestamentowego Mojżesza, żądała od Żydów ofiar, które mogły być składane jedynie w Świątyni Jerozolimskiej, w której Najświętszym miejscu była przechowywana Arka Przymierza. Świątynia została zbudowana przez króla Salomona zgodnie z Objawieniem Bożym (1 Krl 6, 1) w 1010 i odbudowana w 518 r p.n.e. przez Zorobabela. Jednak w 70 r n.e. zgodnie z proroctwem Zbawiciela (Mat. 24, 2) została zniszczona i od tamtego czasu Żydzi utracili możliwość składania ofiar, to znaczy, nawet formalnie, po faryzejsku wypełniać prawo Mojżeszowe. Wraz ze zniszczeniem świątyni Żydzi, można powiedzieć, stracili swoją religię, dlatego wszystkie ich siły są obecnie skierowane na to, aby zbudować nową Świątynię.

Źródło:

Уберете эту ненавистную нам мечеть Аль-Акса

http://www.3rm.info/4514-uberete-yetu-nenavistnuyu-nam-mechet-al-aksa.html

5 sierpnia 2010

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

27.11.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *