Strona główna > Świat > Za zamachem w Paryżu stoi Izrael

Za zamachem w Paryżu stoi Izrael


Rosyjski ekspert generał Lieonid Iwaszow mówi : ” Za zamachem w Paryżu stoi Izrael „.

a506

Prezes Akademii Problemów Politycznych, który jest także szefem organizacji „Zjednoczenie Narodu Rosyjskiego” (Союз русского народа), generał Lieonid Iwaszow, wskazał jako organizatorów krwawego zamachu terrorystycznego w Paryżu na Izrael i USA, pisze gazeta „IA Islam News”. Jak zauważa gazeta, „znany analityk” jest przekonany, że „za tym wydarzeniem stoją nie prawdziwi muzułmanie a całkowicie inne siły”.

„My dzisiaj obserwujemy wojnę cywilizacji. I to co nadciąga z Ameryki na Bliski Wschód i na północ Afryki to jest próba zniszczenia cywilizacji islamskiej (tak jak wydarzenia na Ukrainie są niszczeniem cywilizacji prawosławno-słowiańskiej). I po tym co się tam dzieje widzimy bynajmniej nie wojnę muzułmanów przeciwko islamowi ale najemników i fanatyków, zdebilizowanych propagandą, albo, w podstawowej masie, tych, którzy walczą za pieniądze i dla własnych korzyści osobistych” – powiedział Iwaszow. Rosyjski ekspert wskazał także na główne przyczyny, które popchnęły „sponsorów terroru” do tego czynu.

„Islam, oczywiście, nie stoi za tym zamachem terrorystycznym, najprawdopodobniej operacja została zaplanowana w USA ażeby zniszczyć islamską kulturę, islamską tradycję, ażeby przeciwstawić i zderzyć islam z Europejczykami. (…) Ale w tym wydarzeniu, najprawdopodobniej, brały udział i izraelskie służby specjalne. Jak dzisiaj widzimy to Europa, z różnych powodów, zaczyna być nastrojona anty-izraelsko, w tym także i dlatego, że działania Izraelczyków na Bliskim Wschodzie, wspólnie z sojusznikami z USA, pchają do Europy tłumy uchodźców. Dlatego Europejczycy są niezadowoleni ze Stanów Zjednoczonych i z Izraela, i za to niezadowolenie, za uznanie Palestyny jako niepodległego państwa, otrzymują ciosy ze strony USA i Izraela” – podkreślił generał w stanie spoczynku.

Za: http://9tv.co.il/news/2015/01/08/194113.html

Data publikacji: 8.01.2015

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *