Strona główna > Bez kategorii > Za utrzymaniem sankcji dla Libii + Czy Khamis Kaddafi żyje?

Za utrzymaniem sankcji dla Libii + Czy Khamis Kaddafi żyje?

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/228305.html

Tłum. i opracowanie: Pisanka

Prezydent Stanów Zjednoczonych (US), w liście do liderów Kongresu, ogłosił, że sankcje administracji US nałożone na Libię w ostatnim roku (2011) będą przedłużone na kolejny rok (2012). Barack Obama oświadczył, że sankcje nałożone na Libię będą kontynuowane (zachowane), bo zezwala na to porządek legislacyjny, ustawodawczy, przepisy przyjęte i obowiązujące w sprawach nadzwyczajnych. Oznajmił, że Biały Dom – Waszyngton jest zaniepokojony tym, że rodzina libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego, zgładzonego w trakcie libijskiego konfliktu zbrojnego, stanowi istotne (znaczące) niebezpieczeństwo dla interesu US. Oznajmił, że sytuacja w Libii – problemowa, trudna – stanowi niezwykłe (wyjątkowe) zagrożenie dla bezpieczeństwa i polityki zagranicznej US.

Prezydent Stanów Zjednoczonych sądzi, że w istniejących warunkach pozostaje zabezpieczyć się (bronić, chronić) przed niebezpieczeństwami, zagrożeniami ze strony bliskich (krewnych) Muammara Kaddafiego oraz byłego reżimu (funkcjonariuszy, oficjeli, urzędników). Barack Obama twierdzi, że jest zdecydowany (zdeterminowany), by realizować specjalne sankcje wobec Libii z respektem dla Libii, co jest konieczne, niezbędne. Uważa, że specjalne sankcje były potrzebne ze względu na groźbę, jaką stwarzał rząd i władze Libii, dla US (bezpieczeństwa, interesów, polityki) oraz w zakresie stosowania ekstremalnych, krańcowych, skrajnych środków wobec Libijczyków. Wskazuje, że specjalne sankcje nałożone na libijskie aktywa przez Narody Zjednoczone, Stany Zjednoczone, inne narody, które zostały upoważnione do pociągania do odpowiedzialności zagraniczne kraje, państwa na podstawie uregulowań, unormowań, będą stopniowo eliminowane, likwidowane (redukowane). Uważa, że uwalnianie funduszy, kapitału, zasobów libijskich jest politycznie i prawnie skomplikowane ze względu na to, że są majątkiem (mieniem) publicznym i prywatnym.

***********************

Czy Khamis Kaddafi żyje?

Źródło: http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

Khamis Kaddafi

Strona internetowa libyasos.blogspot.com podaje, na podstawie wiarygodnych źródeł, choć nie potwierdza tego, że Khamis Kaddafi, syn zmarłego przywódcy Libii, Muammara Kaddafiego, został ujęty i uwięziony przez rebeliantów (brygady Zintan) koło miasta Regdalin i Jmail w zachodniej Libii, w pobliżu granicy z Tunezją. Podobno był ranny w bitwach, walkach (co spowodowało amputację nogi) i został zatrzymany wraz z lekarzem. W trakcie zeszłorocznego konfliktu zbrojnego przekazywano wiele razy niezgodne dane – sprzeczne informacje, raz, że Khamis Kaddafi nie żyje, raz, że Khamis Kaddafi żyje. Dowodził elitarnymi jednostkami specjalnymi (Brygady Khamisa).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.