Strona główna > Rosja > Za Rodinu, …. za Deripaskę!

Za Rodinu, …. za Deripaskę!

 BezTabu – co piszą „inni”: „Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko” Stanisław Jerzy Lec

„Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także”. Winston Churchill

Za Rodinu za Deripaskę!

Wszystkie wielkie prywatne i państwowe przedsiębiorstwa  Rosji powinny być gotowe do operacji przejścia na wojenne tory i wzrostu  produkcji wojskowej; zapowiedział Prezydent Władimir Putin, We środę, 22 listopada, informuje służba prasowa Kremla.

Według szefa państwa, zdolność gospodarki, do szybkiego zwiększenia produkcji obronnej, w czasie potrzeby, jest jednym z najważniejszych warunków zapewnienia bezpieczeństwa państwa. „Do tego muszą być gotowe, wszystkie strategiczne i wielkie przedsiębiorstwa, niezależnie od form własności”, — powiedział Putin na spotkaniu, w sprawie koordynacji – kompleksu wojskowo-przemysłowego.

Płacząc, potem od śmiechu, posmarkałem się, a potem rozmazawszy pięścią smarki, ponownie płakałem. Unaoczniły mi się pułki, pod dowództwem Kudrina, Siłuanowa, Oreszkina, Szuwałowa, Dworkowicza, wściekle prących na wroga, a za nimi madame Nabiullina, w sanitarnym pociągu pancernym.

Przed oczami przepływały bitne dywizje, armie i fronty Abramowicza, Deripaski, Prochorowa, Stepanowicza, Usmanowa i całej kohorty wodzów z listy Forbes, uzbrajających je na własny koszt, poświęcając wszystek, w mozole, nabyty dobytek.

W ich oczach gorzeje płomień słusznego gniewu i determinacji berserker’ów*1., gotowych umrzeć za Ojczyznę i bronić nienaruszalności granic… swoich złóż i niezliczonych, zakupionych okazyjnie, fabryk i zakładów.

I tak na duszy zrobiło się radośnie i spokojnie, taka pewność w przyszłość, mózg nakryła, że zachciało się iść i natychmiast zapisać się i przystać na ochotnika. Tylko nie wiem, czy starczy mi pieniędzy, aby zapłacić za prawo bycia żołnierzem armii tych wspaniałych ludzi. Oni przecież na pewno, ustanowią duże wpisowe, za szanse zdechu za ich interesy.  A może jednak, z łaski Deripaski, pozwolą za darmo ?

I tak sobie dumam, czy zdołam, czy jestem, aby – godzien?

Андрей Куприков
(Andriej Kuprikow)

++++ +++++ +++++ +++++ ++++

*1.  –berserker – w sagach nordyckich; wojownik mający opinię niezwyciężonego, walczący z siłą i dzikością niedźwiedzia

————————————

YouTube:

Źródło:
http://narzur.ru/article/25227
Андрей Куприков
За Родину, за Дерипаску

——————————-

Tłumaczenie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *