Strona główna > Polska > Za pieniądze ksiądz się modli za pieniądze lud się podli

Za pieniądze ksiądz się modli za pieniądze lud się podli

Najprostszy sposób przekształcenia demokracji w faszyzm? – Większość głosów.

a

Jakoś mało kto zauważył że Rosjanie raczej umiarkowanie przejmują się Anakondą 16. Czy aby więc o Rosjan chodziło, czy może raczej o tumanienie Polaków? Podobnie ze „szpicą Nato” i zapowiadaną przez Macierewicza „obroną terytorialną”. Oni u siebie robią prawie to samo.

Rosjanie doskonale wiedzą że w aktualnie formowanym kształcie zarówno „szpica NATO” jak i „obrona terytorialna” powstają nie tyle przeciw nim, co przeciw Polakom. I nie chodzi tu tylko o już istniejące regulacje użycia obcych formacji w Polsce (a więc przeciw Polakom), aż do użycia broni palnej włącznie.

O co chodzi – wyłożył generał brygady Krzysztof Król (zastępca dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie) dla Financial Times:

„Szpica ma być wykorzystywana w związku z art. 4 Traktatu i taki jest nasz zamiar dotyczący tej siły. W swoich planach bierzemy jednak pod uwagę artykuł 5”

Sytuacje przewidziane w art. 4 to: podstęp, niepokoje społeczne, naruszenie granic. I to jest cel podstawowy zarówno „szpicy NATO”, jak i „obrony terytorialnej”. Art. 5 czyli „zobowiązanie do kolektywnej obrony” jest zaledwie „brany pod uwagę”.

Co wskazuje że na wzór amerykańskiej Gwardii Narodowej – teoretycznie i oficjalnie: „obrona terytorialna” istnieje dla obrony swego terytorium przed zagrożeniem zewnętrznym. Ale jej praktyczne działania to głównie pacyfikacja niepokojów społecznych z którymi zwykłe siły porządkowe sobie nie poradzą.

Czyli kiedy obywatele przekonani że są jeszcze suwerenem, zbyt mocno dociśnięci urzędową śrubą, zaczną zbiorowo fikać – władza im urządzi Palestynę, albo turecki Kurdystan co najmniej. Polskie „FEMA camps” najwyraźniej jeszcze nie zostały dopracowane, bo w temacie na razie cisza. Prawie cisza, bo są pierwsze sygnały…

Represje polityczne rozpoczęte 18 maja aresztowaniem Mateusza Piskorskiego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego państwa są kolejną analogią do działań tureckich służb, zastraszających dziennikarzy i polityków myślących odmiennie od rządu. Pretekst wystarczy by kopać w poszukiwaniu dowodów. „Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani” jak mawiał towarzysz Rufin, dla niepoznaki podający się za Dzierżyńskiego.

Tak jak i przeszukania u Sławomira Marczewskiego i Marka Mareckiego (jak też ich rodzin) z zajęciem nośników danych. Oficjalnie sankcjonowane przez prokuraturę olsztyńską poszukiwaniem materiałów wybuchowych, a nieoficjalnie skutkujące wypytywaniem o związki ze Zbigniewem Kękusiem – typowe zastraszanie połączone z szukaniem pretekstu do wszczęcia konkretnej sprawy.

Swoją drogą – Zbigniew Kękuś ciekawe pytania zadaje, warto obejrzeć choć to ponad dwadzieścia minut. Między innymi poruszona jest kwestia wiarygodności Beaty Szydło jako premiera i stanowisko reprezentującego Polskę Mateusza Morawieckiego w sprawie TTIP. Stanowisko będące w gruncie rzeczy zdradą polskich interesów na rzecz interesów neokolonializmu amerykańskich korporacji. Że przy tym będące wychodzeniem przed unijny szereg – to już drobiazg.

Wracając jednak do tureckich analogii. 20 maja Prezydent podpisał nowelizację ustawy o wojskach obcych w Polsce. Jak to ujęto na stronie Prezesa Rady Ministrów: „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP” Tak dobrze to Amerykanie i w Turcji nawet nie mają! O ile mnie pamięć nie myli, to i niezwyciężona Armia Czerwona w PRLowskiej Polsce też tak nie miała. Nie aż tak oficjalnie.

Analogii z Turcją jest więcej. Nie tylko jest to także upadłe imperium z sentymentami do przeszłości. Turecka historia też kształtowana była wpływami aszkenazistów. Również i dzisiejsza współczesność turecka kształtowana jest przez pro amerykańskie służby z MIT na czele.

Jak tureccy „biznesmeni” karmią się na kurdyjskiej biedzie, tak i nasi ciągną żerować na ukraińskim nieszczęściu. Jak tureckie pieniądze wykrwawiają Kurdów i Syryjczyków, tak i polskie podtrzymują ukraiński amok. Jak ambiwalentny jest stosunek Kurdów do Turków (i wzajemnie), tak ambiwalentny jest stosunek Ukraińców do Polaków (i wzajemnie). Zarówno Turcja jak i Polska – nie tylko broń, amunicję i instruktorów wysyłają, gdzie ich o to Wielki Brat poprosi.

Różnic też nie brakuje, ale dwie są istotne. Polska bardziej okrojona i okradziona przez historię – znacznie mniej może od Turcji. Mniej są też w Polsce ugruntowane i zasiedziałe wpływy pasożytów światowego hegemona. Więc może jest dla nas nadzieja, szansa by nie skończyć się razem z nim?

Może rodacy zrozumieją że dla hegemona istotne jest tylko jedno bezpieczeństwo: jego własne. Jakby nie czarował, czego nie obiecał – za żer ma resztę świata.

A „korytarz suwalski” to żerowisko nie tylko z tytanu, wanadu i ziem rzadkich. Jakby ktoś nie wiedział – choć maleje, to wciąż jeszcze ok 50% importu tytanu do USA pochodzi z Rosji, która wciąż podnosi ceny. A potrzeby USA wciąż rosną.

Za Wałęsy i AWS rozpoczęto przekształcanie kraju w neokolonialną strefę okupacyjną bez własnego przemysłu i z tanią siłą roboczą, militaryzację rozpoczęto za rządów lewicy, Millera i Kwaśniewskiego. Kontynuowano dodając rusofobiczną retorykę za PO i Tuska, natomiast PiS i Kaczyński „poszli na całość”.

Ustawa 1066 „o udziale zagranicznych funkcjonariuszy” to robota PO. PiSowska nowelizacja ustawy „o zasadach pobytu oraz przemieszczania się wojsk obcych na terytorium Polski” – zgodę na użycie wojsk obcych uniezależnia od aprobaty Sejmu. Umożliwiając użycie interwentów nie tylko przeciw obywatelom, ale i przeciw Sejmowi.

427 posłów głosowało za ustawą pozwalającą na wniosek Ministra Obrony Narodowej i za zgodą Premiera wezwać Prezydentowi interwentów którzy zrobią co im zlecono z całą resztą. Z tymi 427 posłami i ich rodzinami także. Demokracja?

Co podsumować można tylko w jeden cenzuralny sposób.

Kłamczuchy, głupcy i zdrajcy z deklarowanej demokracji zrobili nam wspieraną przez medialną socjotechnikę autokrację. Z tendencjami do ewolucji w rządy kakistokratów.

Korporacyjny faszyzm oparty i skoncentrowany na zysku, wspierany fałszem korporacji politycznych, medialnych, sądowniczych, urzędniczych, klerykalnych i pomniejszych.

Z obywatelem utrzymywanym w mniemaniu że jest suwerenem, ale traktowanym jak goj.

Skoro na to pozwala…

Za: http://bjes.neon24.pl/post/132268,za-pieniadze-ksiadz-sie-modli-za-pieniadze-ludzie-podli

Data publikacji: 19.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *