Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Z redakcyjnej poczty: Impeachment papieża Franciszka

Z redakcyjnej poczty: Impeachment papieża Franciszka

 Drogi redaktorze!

Przesyłamy Wam kopie naszych listów dotyczących niedawnego wezwania arcybiskupa Carla Marii Viganò do abdykacji papieża Franciszka i prosimy o ich opublikowanie.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

 Biskupi-sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

vkpatriarhat.org/en/, uogcc.org.ua, [email protected]

***********************

Były nuncjusz papieski w Stanach Zjednoczonych (2011-2016), abp Carlo Maria Vigano opublikował 11-stronicowy dokument o współudziale Franciszka w ukrywaniu pedofilii oraz homoseksualizmu i wezwał papieża do rezygnacji.

Cytat Arcybiskupa: „W tym momencie, niezwykle dramatycznym dla Kościoła, (Franciszek) musi przyznać się do błędów i zgodnie z proklamowaną zasadą „zero tolerancji” Franciszek musi być pierwszy, który daje przykład kardynałom i biskupom. Dlatego powinien zrezygnować, razem z tymi wszystkimi, którzy kryli sprawę McCarricka”.

Nuncjusz C.M. Vigano już w czerwcu 2013 roku poinformował Franciszka o zbrodniach pedofilnych  kardynała Theodora McCarricka, arcybiskupa Waszyngtonu. Franciszek nie tylko go nie ukarał, ale także skasował wcześniejsze sankcje i zrehabilitował go. W ten sposób Franciszek popełnił przestępstwo deptania władzy Piotra, nadużywając jej przeciwko Bogu i Kościołowi.

Jak Franciszek zareagował na wniosek o rezygnację podczas wizyty w Irlandii w dniach 25-28 sierpnia 2018 r.? Z patosem faryzeusza powiedział: „Nikt z nas nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów osób małoletnich, które doznały wykorzystania, zostały okradzione z niewinności i opuszczone z bliznami bolesnych wspomnień”. Szokująca rzeczywistość jest taka, że Franciszek wciąż stwarza warunki dla cierpienia niewinnych ofiar! Zatem on jest bardziej winny niż księża pedofile lub kardynałowie pedofile w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto, w Irlandii, Franciszek powiedział: „Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości”. Franciszek, wręcz przeciwnie, jest stanowczy i zdecydowany przy zniszczeniu prawdy i sprawiedliwości. Zamiast skruchy i rezygnacji też cynicznie niszczy Kościół herezjami i złym przykładem. Kiedy wcześniej 4 kardynałowie wskazali na jego herezji w adhortacji Amoris Laetitia, która zaprzecza obiektywne normy moralne, Franciszek to cynicznie zbojkotował.

Bizantyjski Katolicki Patriarchat na podstawie Pisma Świętego (Gał. 1,8-9) i bulli doktrynalnej Pawła IV Cum ex officio Apostolatus ogłosił ekskomunikę Franciszka i ponownie stawi przed całym Kościołem Katolickim pytanie: Czy jest Franciszek Bergoglio heretyk, czy nie? Odpowiedź jest jasna: Franciszek jest heretykiem, zaciąga na siebie przekleństwo i urząd okupuję już nielegalnie!

Odkąd nuncjusz apostolski na podstawie dowodów opublikował wymaganie do rezygnacji Franciszka, każdy biskup i kapłan jest zobowiązany przestać przypominać w Mszy św. imię Franciszka, aż publiczna sprawa będzie rozwiązana. Jeśli biskup by chciał w tym okresie ukarać księdza za to, że on w Mszy św. nie przypomina imię Franciszka, ponieważ czeka na wyjaśnienie sprawy, taki biskup bierze współudział w zbrodni moralnej oskarżonego. Kto w tej sytuacji dalej przypomina imię  Franciszka, jego liturgia jest nieważna, ponieważ zaciąga na siebie ekskomunikę latae sententiae.

 

+ Eliasz

Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

 

+ Metody OSBMr           + Tymoteusz OSBMr

Biskupi-sekretarze Patriarchatu

 

28.08.2018

——————————————————————————- 

Viganò – Papa subito

25 sierpnia 2018 r. były nuncjusz papieski w USA (2011-2016), arcybiskup Carlo Maria Vigano (77 lat) wezwał papieża Franciszka do dymisji. Powodem jest współudział w moralnych zbrodniach kard. McCarricka przeciwko młodym ludziom. Arcybiskup Vigano złożył to odważne wezwanie dla dobra Kościoła, także ryzykując życiem. W 11-stronicowym dokumentu ujawnił homoseksualny lobbing na najwyższych miejscach w kościele. Do rezygnacji wezwał nie tylko Franciszka, ale także wszystkich kościelnych dostojników, którzy popełnili lub przykrywali zbrodnie moralne.

„Problem nadużyć duchownych nie może być rozwiązany jedynie poprzez uwolnienie niektórych biskupów i tym bardziej przez przepisy biurokratyczne. Centrum problemu jest w sieciach homoseksualnych, które muszą zostać wykorzenione… Należy ogłosić okres nawrócenia i pokuty” ‒ napisał Vigano.

Trzeba koniecznie wiedzieć, że za ten bohaterski krok dla dobra Kościoła arcybiskup będzie poddany niezwykłej presji psychologicznej. Jego życie może być zagrożone w taki sam sposób, jak życie jego dwóch odważnych poprzedników, nuncjuszów apostolskich w Stanach Zjednoczonych.

Bizantyjski Katolicki Patriarchat apeluje k całemu światu katolickiemu, a zwłaszcza k katolikom USA i Włoch, żeby w tym krytycznym momencie moralnie podtrzymali tego dostojnego sługę Bożego. Patriarchat także proponuje, żeby arcybiskup Vigano przejął papiestwo, które było brutalnie bezczeszczono Franciszkiem i  kardynałami, którzy zjednoczeni z nim w zbrodni i apostazji. Dzisiaj Kościół potrzebuje odnowy moralności i nauki wiary. Oczywiście, za nowego papieża nie mogą głosować moralnie i doktrynalne zdyskwalifikowany kardynałowie. Podobnie, jak dostojny mąż Augustyn został wybrany wierzącym ludem na biskupa, niech obecnie zostanie wybrany i nowy papież. Niech wierzący masowo zbiorą się w Watykanie i ogłoszą papieżem uznanego i odważnego arcybiskupa Vigano. W tym samym czasie niech natychmiast wygonią z Watykanu przestępcę i okupanta. W tej niezwykłej sytuacji dotyczy: Bóg tego chce! Viganò – Papa subito!

+ Eliasz

Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

 

+ Metody OSBMr           + Tymoteusz OSBMr

Biskupi-sekretarze Patriarchatu

 

Praga, 31.08.2018

 

——————————————————————————-

Franciszek zrezygnuje lub mu pomoże mocna ręka?

Arcybp. Viganò wezwał Franciszka i hierarchię do abdykacji za pokrycie homoseksualnych i pedofilskich przestępstw. Mocna ręka ponadnarodowych elit z pewnością nie przyczyni się do abdykacji Franciszka, lecz raczej do jego utwierdzenia.

Podczas wizyty w Irlandii Franciszek publicznie propagował homoseksualizm już od dzieciństwa. Rodzicom zabraniał wychowanie według przykazań Bożych. W ten sposób, jako publiczny heretyk, on wystąpił przeciwko Bogu i Jego prawu.

Co jest podstawowym obowiązkiem osoby, która posiada najwyższy urząd w Kościele? Chronić ortodoksyjną doktrynę i moralność!

Podczas wizyty w Irlandii Franciszek był zobowiązany zachęcić rodziców do prawidłowego wychowania swych dzieci. To jest ich pierwszym obowiązkiem, żeby dzieci były szczęśliwy tu na ziemi i po śmierci. Największym posagiem dla dziecka jest dobre wychowanie. W człowieku jest legowisko zła ‒  dziedziczony grzech. Zdemoralizowane i źle wychowany człowiek jest potencjalnym przestępcą. Lecz Franciszek zdrowe wychowanie odrzuca, chociaż ono niezbędne. Jezus powiedział: „Zaprzyj się…” (Mt 16,24-26). Franciszek promuje przeciwnego: Nie uczcie dzieci odrzucać zło, „dajcie im przestrzeń”, aby oni mogli w pełni odkryć się perwersji, jak to im programują gejowe aktywiści.

Cytat z massmedia: „Papież wystąpił o ochronę nieletnich, którzy postanowili zmienić swoją orientację seksualną.”

Komentarz: To paradoks, że Franciszek nie wystąpił o ochronę nieletnich przed gejowymi aktywistami. Wręcz przeciwnie, wystąpił przeciwko rodzicom, którzy chronią swoje dzieci przed perwersjami seksualnymi. Jak może dziecko pod terrorem intensywnej propagandy homoseksualizmu swobodnie i odpowiedzialnie decydować?

Cytat z massmedia: „Według Franciszka, rodzice nie powinni ignorować orientację seksualną swoich dzieci i powinny próbować je zrozumieć i dać im przestrzeń do wyrażenia siebie.”

Komentarz: Jeśli by to ogłosił przedstawiciel satanistów, to rozumiemy. Ale nie możemy zrozumieć, że to głosi przedstawiciel Kościoła. Dzieciom już w wieku przedszkolnym narzucają zdanie, że one nie są ani chłopcem, ani dziewczyną, ale mogą wybrać i zmienić swoją orientację seksualną. Jest to karna interwencja w psychikę dziecka w celu demoralizacji. Następnie dzieciom sugestywnie narzucają hormony, a potem i operację zmiany płci! I w tej sytuacji Franciszek wymaga od rodziców, aby tzw. próbowali zrozumieć zmanipulowane dziecko i dali mu przestrzeń do rozwoju programowanej perwersji zamiast tego, żeby do przodu sprostować mu zgubne kłamstwo. Heretyckie stanowisko Franciszka i jego wypowiedzi jest wbrew Bożym przykazaniom, a ponadto, to jest propaganda zbrodni przeciwko ludzkości.

Franciszek ze „skruszeniem” przeprosił za cierpienia, spowodowane przez zbrodnie wielu homoseksualnych księży. Ale również on promuje znacznie większe zbrodnie, których owocem jest masowe cierpienia bezbronnych dzieci. Z promocją homoseksualizmu jest również połączona kradzież dzieci systemem prawa dla nieletnich oraz ich psychiczne i moralne zniszczenie. Skradzionych dzieci oddają na tzw. adopcje przede wszystkim homoseksualistom i pedofilom. W tych przestępstwach przeciwko dzieciom Franciszek ma współudział, ponieważ popiera ich nie tylko upartym milczeniem. Jego płaczliwe przeprosiny w Irlandii jest tylko apogeom hipokryzje i manipulacji!

Zamiast upominać rodziców, Franciszek powinien publicznie osądzić ONZ, która po całym świecie programuje do edukacji samobójczą niemoralność.

Franciszek idzie w jedności z mainstreamem amoralnego terroru, który ma cel wyniszczenie ludzkości i rzuca go do wiecznego potępienia.

Według Pisma Świętego i bulli dogmatycznej Franciszek jest ekskomunikowany z Kościoła (Gal 1,8-9 i bulla Cum Ex Apostolatus Officio), więc jest całkowicie na miejscu wyzwanie Arcybp. Viganò do dymisji Franciszka.

Bozie ostrzeżenie dziś jest niezwykle aktualne: „Jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie położone miasta ‒ w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała ‒ stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia” (Judy 7).

 

+ Eliasz

Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

 

+ Metody OSBMr           + Tymoteusz OSBMr

Biskupi-sekretarze Patriarchatu

 

3.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *