Strona główna > Bez kategorii > Z OSTATNIEJ CHWILI – policja strzela do uczestników Marszu Niepodległości

Z OSTATNIEJ CHWILI – policja strzela do uczestników Marszu Niepodległości

Źródło: http://magielfinansowy.nowyekran.pl

UWAGA !!! Nie nadajemy na żywo !!! Po interwencji policji redakcja straciła sprzęt do transmisji. Nie mamy kontaktu z komputerami. Zajście miało miejsce chwilę po tym, gdy policja zaczęła strzelać do ludzi w Centrum Warszawy >>> więcej

Policja strzela w tłum, w którym są rodziny z dziećmi. W użyciu są również armatki wodne i gaz bojowy.

– Zrobili sobie poligon – mówi Paweł Pietkun.

Czoło marszu jest blokowane przez policję. Chcą rozpędzić tłum, są agresywni, używają broni wobec ludzi.

Godz. 16:15

W Centrum wciąż padają strzały. Z relacji świadków: „burdę wywołali policjanci ubrani w kamizelki kuloodporne, szarpali uczestników marszu, a później otworzyli ogień do tłumu, gdzie są rodziny z małymi dziećmi”

– To była policyjna prowokacja – mówi Przemysła Wipler, poseł PiS. – Osobiście byłem świadkiem jak policja prowokuje zamieszki – relacjonuje poseł.

Policja odcięła czoło marszu. Strzelają do ludzi !!! W użyciu są armatki wodne i gaz bojowy. W centrum Warszawy trwa regularna wojna. Prowokacje prowadzili ubrani po cywilnemu policjanci w białych kominiarach, którzy wcześniej stacjonowali w okolicach ul. Grzybowskiej.

Tomasz Parol: Nie jest prawdą, że policja została sprowokowana. Nie jest także prawdą, że w stronę policji rzucano kamieniami i płytami chodnikowymi. To była regularna akcja policji przeciw uczestnikom marszu. Nie widziałem, żeby ktokolwiek rzucał petardy w stronę policji. Widziałem natomiast, jak policja w pewnej chwili bez zdania racji zaczęła atakować tłum gazem i strzelać w ich kierunku. Policjanci spałowali 10-latka na moich oczach!!! I potraktowali go gazem!!! Chłopak jest przestraszony, ale już bezpieczny. Wysłałem film do redakcji, mam nadzieję, że wkrótce dojdzie.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=S2Ja5Zcxi4c]

Godz. 16:50

Marsz ruszył dalej. Policja odblokowała czoło Marszu, nie padają już strzały. Ludzie w spokoju idą ulicami Warszawy. Organizatorzy Marszu wciąż przez głośniki nawołują do zachowania spokoju, proszą by nie dać się sprowokować policjantom.

Godz. 17:30

– Policja biła tłum na oślep, m.in. pałkami teleskopowymi – mówi uczestnik Marszu. – Używała gazu, armatek wodnych. Znalazłem łuskę po pocisku, większą niż mój palec wskazujący. Nie znam się na broni, nie wiem co to jest. Policjanci nie pozwalali przerażonym ludziom odejść, porzucić Marsz i wrócić do domu. Pałowali a oślep. Strzelali w tłum!

Świadków wydarzeń w centrum stolicy prosimy o kontakt z redakcją Nowego Ekranu.

Tel. Do Pawła, który wciąż koordynuje działania dziennikarzy i blogerów NE z marszu i znajduje się „w oku cyklonu”  791 901 301 .

Tel. do dyżurnego  792 422 972 . Można również wysyłać zdjęcia i filmiki na adres [email protected]

Wkrótce dalsze informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.