Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Z kim przestajesz takim się stajesz

Z kim przestajesz takim się stajesz

Podczas spotkania na uniwersytecie w Teksasie Mike Pompeo w lekkim tonie zdradził motto CIA: ”Kłamaliśmy, oszukiwaliśmy i kradliśmy”. Zaznaczył, że wprawdzie jako kadet West Point uczony był, że nie wolno kłamać, oszukiwać, czy kraść, to jednak pełniąc funkcję dyrektora agencji przeszedł specjalne kursy nim doszedł do stanowiska Sekretarza Stanu. Zapytany przez uczestnika audytorium jak  rozumieć dwuznaczną politykę wobec Arabii Saudyjskiej, odparł, że rola Ameryki i jej eksperymentu w relacjach z wieloma krajami jest niezwykła. Jako  zróżnicowane kraje te wymagają różnych strategii. Ta nonszalancka wypowiedź spotkała się z gromkim śmiechem i aplauzem zgromadzonego audytorium.

Taka publiczna deklaracja wskazuje jak bezceremonialnie bezkarne są służby oszukujące nie tylko prezydenta, ale i własne społeczeństwo pomijając wątek sojuszniczy.

Program telewizyjny CBN News  ukazał inną wypowiedź Pompeo podczas wizyty w Egipcie, kiedy to napomknął o zorganizowanych przez agencję  kursach biblijnych w ramach szkolenia z zakresu swobód religijnych, których  rezultatem stała się obecność biblii na jego biurku. Otwarta księga ma przypominać słowo boże i prawdę.

To postawa jaką charakteryzuje się tzw. Kościół Ewangelicki w Ameryce.

3:42

6:20

Statystyki z Ameryki

Ludność – 327,2mln

Bezrobotni – 4%,

Bezdomni – 554 000

Przestępcy pełnoletni – 6,893 000 (dane z 2013 r.)

Stanowe zakłady karne –  1719

Federalne zakłady karne – 102

Zakłady poprawcze dla młodocianych – 1852

Areszty lokalne – 3163

Areszty w Indian River County – 80

Ośrodki zatrzymań dla imigrantów – 961

Brak danych liczbowych o ośrodkach przymusowej terapii dla oskarżonych o przestępstwa na tle seksualnym, podobnie  o więzieniach wojskowych i na obszarach Alaski i Haiti.

USA są krajem o najwyższym na świecie wskaźniku osób odbywających karę więzienia, którzy stanowią 22% populacji więźniów na świecie. Kolejny rekord świata to 716 więźniów na 100 000 mieszkańców. Koszty utrzymania za rok 2007 według Biura Statystyki Sądownictwa wyniosły 74 miliardy dolarów.

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.