Strona główna > Świat > Z cyklu: wszyscy jesteśmy (lub będziemy) Palestyńczykami. 13 letnia dziewczynka skazana na wiezienie i grzywnę za rzucenie kamieniem

Z cyklu: wszyscy jesteśmy (lub będziemy) Palestyńczykami. 13 letnia dziewczynka skazana na wiezienie i grzywnę za rzucenie kamieniem

13-letnia palestyńska więźniarka dziecięca, Razan Abu Sal, została skazana przez izraelski sąd wojskowy w dniu 16 stycznia na cztery miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 2500 NIS (800 USD/ 80% Palestyńczyków żyje za mniej niż dwa dolary dziennie/ Red W-P).

Razan

Palestyński uchodźca z obozu Al-Arroub na południe od Al-Khalil, Razan, jest najmłodszą palestyńską więźniarką w izraelskich więzieniach.

Razan, podobnie jak większość uwięzionych palestyńskich dzieci, została oskarżona o rzucanie kamieniami; została schwytana w pobliżu Meczetu Ibrahimi 13 stycznia. Została pochwycona przez siły okupacyjne wraz z siostrą; sprawa jej siostry została na razie zawieszona przez sąd wojskowy..

Jest ona jedną z około 360 palestyńskich dzieci uwięzionych w izraelskich więzieniach.

Każdego roku około 700 palestyńskich dzieci jest wleczonych przed izraelskie sądy wojskowe, a odsetek wyroków skazujących przekracza 99 procent. Palestyńskie dzieci często zgłaszają przypadki fizycznego i psychicznego znęcania się podczas izraelskiego przesłuchania, a także stosowania odosobnienia i odmowy dostępu do rodziny lub przedstawicieli prawa.

Tłum. Renata

Źródło: http://samidoun.net/2018/01/palestinian-child-prisoner-razan-abu-sal-13-sentenced-to-four-months-in-israeli-prison/

Od tłumacza: tu zaś artykuł na temat jak to uprzywilejowani osadnicy żydowscy rzucają bezkarnie kamieniami na domy i samochody Palestyńczyków.  Oczywiście żaden z nich NIE został za to, w najmniejszym nawet stopniu, ukarany. Wręcz przeciwnie, są jeszcze za to chwaleni.  

http://daysofpalestine.com/post/10768/israeli-jewish-settlers-throw-stones-in-west-bank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.