Strona główna > Notatki na marginesie > Z cyklu: poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato

Z cyklu: poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato

Z cyklu: poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato

The Jewish Encyclopedia, Vol. VIII, str  653, opublikowana w 1904 r., mówi:

„Dlatego faktem obecnie bezspornie akceptowanym przez krytycznych badaczy jest, że w ostatnim okresie królestwa, ludzkie ofiary składano dla Yhwh (Yahu lub Jehowy), jako Króla Opiekuna Narodu, i że Prorocy byli temu przeciwni”.

Yahu jest również nazwą wymienną z Baal, Złotym Cielcem, i szatanem, który uważany jest za mniejszego bożka żydów, a także narzędzie Baala. Dwa tematy historii żydowskiej to krew i złoto, a każda praktyka religijna żydów jest nierozerwalnie połączona z tymi dwoma czynnikami.”

Eksponując zagadnienie mordu rytualnego, Arnold S. Leese opisał je z wielką dokładnością w pracy zatytułowanej My Irrelevant Defense on Jewish Ritual Murder, London, 1938.

Mówiąc o kwestii ofiar, Mr. Leese stwierdza:

Niech sam żyd przemówi do nas: Bernard Lazare, żyd, który powiedział o sobie (Jewish Encyclopedia, 1904, tom VII, str. 650), że „nie ma żadnych religijnych przekonań”, napisał coś, co sam określił jako „bezstronne studium historyczne i socjologiczne żydów”; nazwał swoją książkę L’Antisemitisme; w wydaniu z 1904 r. tomu II z tej serii, na str. 215, pisze najpierw wspominając oskarżenia żydów o popełnianie mordów rytualnych:

„Do tego ogólnego przekonania dodajmy wiele podejrzeń, często usprawiedliwionych, przeciw żydom, którzy są nałogowcami swych magicznych praktyk. W rzeczywistości w Średniowieczu, żyd był uważany przez lud za magika par excellence; można odnaleźć wiele formuł egzorcyzmów w Talmudzie, a demonologia talmudyczna i kabalistyczna jest niezwykle skomplikowana. Nikt nie zna roli, jaką krew zawsze odgrywa i zajmowała w operacjach czarnoksięskich. W magii chaldejskiej miała ogromne znaczenie…Jest więc bardzo prawdopodobne, A NAWET PEWNE, że żydowscy magowie składali dzieci w ofierze; dlatego to jest źródło legend o ofiarach rytualnych”.

W ten sposób Lazare stara się rozgrzeszać żydów za popełnianie zbrodni mordu rytualnego, bowiem mówi, że choć byli winni, to jednak było to czynione z motywów czarnoksięstwa, nie stanowiło to zaś kluczowego elementu praktyk religijnych żydowskiej religii. Najwidoczniej nie czytał on Biblii albo nie dostrzegł słów potępienia Izajasza wobec żydów, gdy Izajasz nazwał żydów czarnoksiężnikami i mordercami dzieci. Oczywiście, że żydzi zabijali dzieci podczas odprawiania swych rytów czarnej magii, jak przyznaje Lazare, ale te horrory były popełnione jako zasadnicza część rytuałów żydowskiej religii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.