Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Youtube cenzuruje tzw. mowę nienawiści

Youtube cenzuruje tzw. mowę nienawiści

Youtube zwalcza tzw. mowę nienawiści. W okresie czerwiec – sierpień cenzorzy usunęli rekordową liczbę kont, filmów i komentarzy.

Serwis Youtube ponad wszystko zwalcza tzw. mowę nienawiści. W okresie czerwiec – sierpień zlikwidowano ponad 17 tysięcy kanałów, 100 tysięcy filmów oraz pół miliarda komentarzy. W porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami liczba usuniętych materiałów wzrosła kilkakrotnie.

Podsumowując jest to skutek walki z tzw. mową nienawiści. Czym ona jest? Innymi słowy jest to cenzura treści niepoprawnych politycznie bolących lewicę. W ostatnim czasie wiele polskich kanałów miało problemy na Youtube. Dla przykładu problemy miał kanał wRealu24, który był blokowany, a następnie usunięty z portalu. Obecnie jest  przywrócony co nie oznacza, że kłopoty się skończyły. Czy ktoś potrafi skazać w telewizji Marcina Roli szerzenie nienawiści?

Podsumowując Internet przez lata był narzędziem, gdzie śmiało można było wymieniać się poglądami. Teraz na podstawie różnego rodzaju fantasmagorii ogranicza się wolność słowa cenzurując niepoprawne treści. Jak to wygląda w praktyce? W konsekwencji Youtube usuwa treści atakujące homoseksualistów, ale jeśli atakowani są chrześcijanie to nie można liczyć na reakcję administracji.

Gdzie panuje większa cenzura?

  •  
  •  

View Results

Za: https://obywatelenieba.pl/2019/09/04/youtube-cenzuruje-mowe-nienawisci/

4.09.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.