Strona główna > Bez kategorii > Wzrost liczby przypadków paraliżu po szczepieniach przeciwko polio

Wzrost liczby przypadków paraliżu po szczepieniach przeciwko polio

Liczba przypadków niepoliowego ostrego porażenia wiotkiego, bardziej znanego jako AFP (acute flaccid paralysis) znacząco wzrosła w Indiach po masowych szczepieniach przeciwko polio (choroba Heinego-Medina) za pomocą doustnej szczepionki (OPV) podawanej w ramach szeroko nagłaśnianego programu zwalczania tej choroby.

Według raportu dra Neetu Vashishta i dra Jacoba Puliyela opublikowanego w kwietniowo – czerwcowym numerze Indian Journal of Medical Ethics częstość występowania niepoliowego AFP po rozpoczęciu 10 lat temu podawania szczepionki OPV wzrosła 12 razy ponad naturalną częstość występowania tej choroby.

Dr Puliyel, który jest również członkiem Krajowej Technicznej Grupy Doradczej ds. Szczepień oraz Roboczego Zespołu ds. Leków i Zasad Żywnościowych Dwunastego Planu Pięcioletniego powiedział, że wystąpił wyraźny związek pomiędzy wzrostem liczby przypadków AFP i irracjonalnie podawaną szczepionką OPV.

Uważa, że ryzyko zachorowania dzieci poniżej 15 roku życia na niepoliowe ostre porażenie wiotkie (AFP) wynosi w naturalnych warunkach od 1 do 2 przypadków na 100 000. Obecnie częstość występowania AFP w Indiach „jest 12 razy wyższa od oczekiwanego”. W roku 2011 niepoliowego AFP doznało dodatkowe 47 500 dzieci ponad standardową liczbę.

Źródło: Deccan Chronicle, Indie, 14 kwietnia 2012
Za: Nexus nr 6 (86), listopad-grudzień 2012

Uwaga na szczepionkę OPV (doustna przeciw polio)

Prof. Maria Dorota Majewska

Doniesienia z Indii są alarmujące. W ciągu ostatniej dekady po masowym rozpowszechnieniu tam doustnej szczepionki  przeciw polio (zawierającej żywe wirusy polio) zachorowalność dzieci na polio wzrosła tam 1200%! Tyle, że teraz poszczepienny paraliż szczepionkowi kuglarze nazwali porażeniem wiotkim (flaccid paralysis). Wygląda on dokładnie jak polio i jest tak samo okaleczający. Jest to zresztą  wypróbowana metoda, żeby przypadki chorób zakaźnych wywołanych szczepionkami nazywać inaczej, aby zachować pozory, że szczepionki są skuteczne i nie naruszać zysków ze szczepionkowego biznesu (np. krztusiec poszczepienny nazywa się wszelkimi nazwami tylko nie krztuścem). Wcześniej w wielu innych krajach wybuchały epidemie poszczepiennego polio po doustnych szczepionkach przeciw tej chorobie.

Wiadomo, że szczepionki nie są ani skuteczne, ani bezpieczne, i to nie one przyczyniły się do zmniejszenia zapadalności na choroby zakaźne, tylko poprawa higieny i warunków życia ludności oraz odkrycie antybiotyków. Zadziwiające, że im mniej jest chorób zakaźnych na świecie i im mniej są one groźne, tym więcej producenci wymyślają nowych szczepionek teraz już na wszystko: na zbite kolano, na kręcone włosy, złamany paznokieć, trądzik młodzieńczy, pypeć na nosie etc.  Szczepionki na wszystko dla zdrowych są dziś najbardziej dochodowym biznesem farmaceutycznym, który przynosi firmom dziesiątki miliardów $ zysków rocznie, i przy okazji zamienia zdrowych w chorych, czym jeszcze powiększa ich zyski.

W Polsce nadal stosowana jest groźna dla dzieci i dorosłych szczepionka OPV. Powinna być ona w szybkim tempie wycofana. W żadnym zachodnim kraju już jej się nie stosuje i używanie jej w Polsce jest niczym nieuzasadnione, tym bardziej, że młodsze dzieci dostają szczepionkę IPV (zawierającą inaktywowane wirusy). Wiadomo, że osoby zaszczepione tą szczepionką rozsiewają żywe wirusy polio i mogą zarazić osoby znajdujące się w pobliżu.

digitaljournal.com
deccanchronicle.com

Za: gramzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.