Strona główna > Ukraina > Wywiad z jeńcem ukraińskiej nac-gwardii

Wywiad z jeńcem ukraińskiej nac-gwardii

Wywiad przeprowadzony przez http://novorossiatv.com/ , i legendarny oddział „Motoroli”

Proszę się przedstawić.

Stanisław Stankiewicz, urodzony na Krymie, miejscowość Jankoj, służyłem w Szachtjorskim batalionie, byłem dowódcą drużyny. Nasz samochód natknął się na fałszywy punkt kontrolny. Zostaliśmy otoczeni.

Gdzie to było?

W rejonie Krasnyj Łucz 24-go sierpnia. Służyłem od początku lipca i zostałem pojmany 24-go sierpnia. Wydostałem się z samochodu razem z kierowcą. Jeden zastrzelony człowiek został w środku. Jego ciało rzucili na pancerz. Ja z kierowcą zostałem zabrany do Krematorska gdzie nas torturowali.

Kto was pojmał?

Narodowa Gwardia Ukrainy. Zerwali mój krzyż z piersi i na piersi wypalili mi słowo „seperatysta” a nazistowską swastykę wypalili mi z tyłu.

a

Może Pan to pokazać? Czym Oni to robili?

Rozżarzonym łańcuchem oraz bagnetem. (Pan Stanisław pokazuje ogromną swastykę wypaloną na lędźwiach)

A dlaczego oni wypalili swastykę? Co oni chcieli przez to przekazać.

Nie wiem. Oni byli pod wpływem narkotyków, napojów energetycznych. W nich była szalona nienawiść. Przede wszystkim do Rosjan. Ciężko to przekazać. W Kramatorsku kiedy siedziałem w dołach (wykopanych w ziemi), widziałem mnóstwo ludzi ciągniętych na łańcuchach do takich dołów.

Na łańcuchach?

Tak na łańcuchach. Połączonych jeden z drugim. Tam przetrzymywali dużo ludzi. Było tam w pobliżu pole minowe. Widziałem rozerwane ciała na tym polu. Oni zmuszali tych których nie lubili do chodzenia po tym polu. I ludzie tam ginęli. Zmuszali ich do chodzenia po minach. I byli poganiani do tego przez ogień z karabinów maszynowych. Przed wyzwoleniem Kramatorska musimy uwolnić ludzi którzy są w tych dolach. Oni po prostu umrą w tych dołach. Jest tam mnóstwo dołów. Widziałem około 20-stu.

Widział Pan tam jeńców wojskowych czy też cywili?

Bardzo dużo cywili.

Dużo cywili? I też kobiety?

Były kobiety. Młode dziewczyny. Związane łańcuchami. Oni je torturują. Starają się to robić nocami aby ich dowódcy tego nie widzieli. Kiedy następuje zmierzch zaczyna się piekło. Ludzie płaczą. Widziałem jak ośmiu żołnierzy było torturowanych w jamach.

My mamy bardzo tolerancyjne nastawienie co do jeńców. Była tutaj sławna „parada” jeńcow w Doniecku. Wszyscy mogli zauważyć, że oni byli w dobrej kondycji. Nakarmieni, syci. Kiedy ich pojmujemy oni są całkowicie pewni, że nie będziemy ich torturować. Czasami są nawet nieuprzejmi, prowokują albo wymagają aby ich traktować z nawet większym szacunkiem. Ale oni naszych jeńców traktują jak zwierzęta. Jak rozwiązać ten problem? Drugą Norymbergą?

Tak , wydaje mi się ,że tak.

A ile ludzi tam przetrzymują?

Widziałem około 30-stu. Tylko tyle mogłem zauważyć moimi oczami. I cywilów i wojskowych.

A jak długo ich tam trzymają.

Nie wiem , byłem tam tylko 3 dni. Ciągle ich tam przerzucają. Z jednego dołu do innego. Kogoś zabierają na przesłuchanie, kogoś na tortury.

A co się później dzieje z tymi ludźmi którzy przetrwali pole minowe, gdzieś ich zabierają?

Na pewno, ludzie mówią, że wielu z nich już nie wróciło nigdy. Słyszałem to w Charkowskich więzieniu SSU. Zabrali mnie do Charkowa do kontrwywiadu. Tam byłem przetrzymywany do przedwczoraj kiedy to zostałem uwolniony. Myślałem że nigdy nie opuszczę tego miejsca żywy.

A co z tą nazistowską ideologią, która zinfiltrowała społeczeństwo? Oni uważają się za lepszą rasę a my jesteśmy gorszą rasą, która musi być wytępiona? Skąd to się wzięło? Wszystkim zadaje te pytanie. Jak ludzie, którzy wzrastali głownie w Związku Sowieckim, jak oni mogli być tak przekonstruowani. Czy ludzie są naprawdę takimi kreaturami, że wierzą w takie nonsensy kładzione do ich głów poprzez psychomanipulatorów? W pańskiej opinii. Skąd to się wzięło i dlaczego? Może są jakieś głębsze inklinacje do tej ideologii nienawiści?

Sądząc po ich rozmowach. Uważam, że ktoś poważnie pracował nad ich umysłami. Dlatego, że oni rozmawiają jak roboty. Ich światopogląd został całkowicie przebudowany.

W co Pan by chciał powiedzieć do wszystkich aby zwyciężyć nie tylko militarnie, ale także w tym aspekcie ideologicznym, duchowego zwycięstwa?

Narodzie, podnieś się.

https://www.youtube.com/watch?v=XCs1lFkyqmo

Serdeczne podziękowania za podrzucenie materiału oraz tłumaczenia dla Radka. Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *