Strona główna > Świat > Wyspy Kanaryjskie wprowadzają Cyfrowe Paszporty Medyczne Billa Gatesa

Wyspy Kanaryjskie wprowadzają Cyfrowe Paszporty Medyczne Billa Gatesa

W połowie marca Bill Gates udzielił szokującego wywiadu w którym przyznał, że jego pragnieniem jest aby każdy obywatel świata otrzymał Cyfrowy Certyfikat Szczepień, który będzie przepustką do podróżowania (wywiad wideo pod tekstem).

Obecnie wprowadzenie Cyfrowego Certyfikatu zapowiedziały władze Wysp Kanaryjskich, będzie on obowiązywał od momentu wznowienia lotów w lipcu. Informacje podała Polska Agencja Prasowa, poniżej artykuł z portalu Bankier.pl

Portal Bankier.pl:

Cyfrowe paszporty medyczne, czyli podróże na nowo

Celem pierwszego na świecie pilotażowego lotu pasażerów, których zdrowie będzie potwierdzone cyfrowymi paszportami medycznymi, będą Wyspy Kanaryjskie – ogłosiła Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) i władze wysp. Pierwsi turyści „COVID free” polecą tam w lipcu.

„W tych wyjątkowych czasach, kiedy Covid-19 wstrząsnął światową gospodarką i zagroził sektorowi turystycznemu, innowacja stała się kamieniem węgielnym odnowy. Podróże nie będą już takie jak dawniej, zamiast tego staną się bardziej bezpieczne i zrównoważone, zapewniając korzyści narodom i wspólnotom” – powiedział sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili.

Organizacja zapowiedziała fundamentalne zmiany w turystyce w celu zapewnienia „absolutnej gwarancji bezpieczeństwa sanitarnego” w czasach pandemii. Zmiany te będą trwały aż do nastania „epoki postkoronawirusowej”.

Turyści, którzy przylecą pilotażowym lotem na Wyspy Kanaryjskie, będą mieli w swoich smartfonach cyfrowy profil medyczny oraz będą monitorowani poprzez aplikacje Hi+ Card.

Aplikacja ta ma zawierać dane medyczne potwierdzające, że podróżujący jest wolny od koronawirusa. Aby uniknąć tworzenia fałszywych profili lub manipulowania rejestrami medycznymi, informacje o stanie zdrowia będą pochodziły od jednostek akredytowanych przez ministerstwo zdrowia; dane będą zaszyfrowane i bezpieczne – wyjaśnił Antonio Lopez de Avila z rozwijającej projekt firmy Tourism Data Driven Solutions.

Wyspy Kanaryjskie staną się w ten sposób „światowym laboratorium” odnowienia działalności turystycznej, którego celem będzie stworzenie nowych wzorów postępowania w branży. Wykorzystujące nowoczesne technologie przedsięwzięcie opracowywane jest we współpracy z departamentem innowacji i transformacji digitalnej UNWTO.

Z Saragossy Grażyna Opińska

źródło: bankier.pl Polska Agencja Prasowa

 

4 thoughts on “Wyspy Kanaryjskie wprowadzają Cyfrowe Paszporty Medyczne Billa Gatesa

  1. Kto daje tej bestii prawo na Naszej planecie aby zmieniać Prawo Naturalne Wolnej Woli?kto?Każdy (nie)rząd który na to zezwala powinien być zniszczony w pył !!przed takowy Naród (Suwerena).Szczury czarnego słońca -zdechniecie!Każdy obudzony Suweren was zmiażdży.To ten czas.

    1. Niestety wszystko zmierza do tego,ze jego plan sie powiedzie……dopiero co falszywa akcje z wirusem zrobili…czekamy na szczepionki oczywiscie od niego a juz gotowe sa karty szczepien..przepustka do podrozowania I zycia bez covid19…czy ludzie sa slepi I w to wszystko wierza co media nam mowia,pokazuja? Dlaczego nic nie mozna z tym zrobic…gdzie jest demokracja…nasza wolnosc I prawa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.