Strona główna > Świat > Ukraina > Wyprzedaż Ukrainy

Wyprzedaż Ukrainy

Neobanderowska junta w Kijowie jak na wzorowych neoliberałów (podobno doradza im albo niedługo będzie to robił sam Leszek Balcerowicz) przystało energicznie zabrała się do prywatyzowania publicznych aktywów. CIA wraz z tajnymi służbami krajów wasalnych to nie organizacje charytatywne i za tak sprawnie przeprowadzony przez nie coup d’etat należy im się odpowiednia rekompensata.

a2,0

Concorde Capital, kluczowa Ukraińska firma brokersko-inwestycyjna poinformowała swoich klientów, że władze w Kijowie zaakceptowały listę firm do „prywatyzacji”.

Oto niektóre pozycje z listy na której znajduje się 285 państwowych aktywów:

– 78 % udziałów w GenCo Centrenergo (CEEN UK) oraz 25 procent udziałów GenCo Donbasenergo (DOEN UK ) – obie firmy to ogromne zakłady/monopole energetyczne.

– Kopalnie węgla na zachodniej Ukrainie oraz 17 % udziałów w Donieckiej Zasiadko Coal Mine.

Poroszenko z Jaceniukiem pozbędą się również kilkunastu portów, w tym tych w Odessie oraz firm, których prywatyzacja do tej pory była zabroniona.

„Rząd” w Kijowie jak każda neoliberalna kleptokracja decyzję swoją argumentuje tym, że pozostanie tych aktywów w rękach państwowych jest „nieefektywne” i „korupcjogenne”.

Nikomu w Kijowie nie przeszkadza fakt, że kraj znajduje się w stanie wojny i ceny uzyskane za kluczowe dla gospodarki monopole (tylko na takich zależy „inwestorom”) mogą być jedynie skarajnie zaniżone. Najprawdopodobniej taki był plan od samego początku.

Część z wystawionych na sprzedaż aktywów znajduje się cały czas poza zasięgiem banderowskiej junty w Kijowie i muszą być dopiero zdobyte/zagrabione na drodze militarnej ale, że dostępu do nich bronią uzbrojone oddziały, a nie bezbronne kobiety i dzieci zadanie postawione neonazistom z brygadyAzow noszących dumnie emblematy UPA i Wafen SS może okazać się dla nich niewykonalne.

Janukowycz tak szybko pożegnał się z władzą ponieważ nierozważnie postanowił dogadać się z Chinczykami omijając w procesie decyzyjnym Rosję i co najważniejsze USA.  Dlatego tak szybko zorganizowano  mu zamach stanu a wszystkie decyzje mówiąc kolokwialnie „odkręcono”. Pisałem o tym zagadnieniu bardzo szeroko przy okazji http://blog.wintm.pl/2014/06/05/pax-americana-i-zabojcze-chinskie-fdi/ .

Porty nad Morzem Czarnym w które CHRL chciała zainwestować miliardy Euro aby sprawniej sprowadzać z Ukrainy jej surowce omijając konrolowane przez Anglo-Amerykanów rynki i układy mafijne właśnie zostają „prywatyzowane”. Ukrland Farming z którym Chińczycy podpisali ogromny kontrakt na dostawy kukurydzy łamiąc amerykański monolpol na dostawy do tego kraju już w 2014 znalazł się w zainteresowaniu Amerykanskiego giganta Cargill, który nabył już w nim 5% udziałów.

W ukraińskim budżecie na 2015 rok zaplanowano 17 mld USD wpływów z prywatyzacji.

MK

Za: http://blog.wintm.pl/2015/05/15/wyprzedaz-na-ukrainie/
Data publikacji: 15.05.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *