Strona główna > Bez kategorii > Wypowiedź z info redakcji, warta przeczytania

Wypowiedź z info redakcji, warta przeczytania

Witam. Jestem 21-letnim studentem, na Waszą stronę zaglądam regularnie już od jakiegoś czasu i chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi manipulacji w telewizji publicznej. O ile nie oglądam zbyt często TV to 23.08.12 miałem wątpliwą okazję zobaczyć “Panoramę” i mimo, że oglądałem to “jednym okiem, gdyż byłem lekko zajęty to kilka informacji zwrócilo moją uwagę. Wg mnie to jest kpina, to co robią “dziennikarze” tego programu (dez)informacyjnego to jawne śmianie się w twarz zwykłym ludziom. Niestety znam osoby, które wierzą we wszystko bo “w telewizji powiedzieli”. Osobiście jestem zdania, że każdą podaną informację należy kwestionować i sam staram się tak robić, swoją drogą nauczyłem się tego gdy trafiłem tutaj – czasami na tej stronie pojawiają się wpisy, które zupełnie przeczą temu czego uczono mnie w szkole i co wydawalo się niezaprzeczalnym faktem, jednak po poznaniu tej drugiej strony i zweryfikowaniu wiadomości okazuje się, że całe życie byłem oszukiwany. Ale odbiegłem trochę od tego o czym chcialem napisać – podam teraz kilka informacji podanych w ww. wydaniu “Panoramy”, ktore są po prostu kpiną a śmiem twierdzić, że wiele osob w to wierzy co dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe:1. Jedna z głównych informacji – Niemcy i Żydzi zwiedzają Polskę trasę, która utworzy na mapie Polski gwiazdę Dawida… Piekne pojednanie, Niemcy przepraszają Żydów za swoich dziadków ze łzami w oczach, jedna z Niemek twierdzi, że jej dziadek był elektrykiem w Auschwitz i był odpowiedzialny za zbudowanie płotu pod prądem, czym przyczynił się do śmierci wielu Żydów. Oczywiście nie obyło się bez bajek o komorach gazowych. Pomijając ten cały “holokałst”, naszła mnie jedna refleksja – gdy Niemcy przepraszają i czują się winni za swoich PRZODKÓW to jest tak pięknie, a z drugiej strony Polscy narodowcy dumni ze swojego pochodzenia i swoich PRZODKÓW są określani w mediach głównego nurtu jako “faszyści” czy inni “skrajni”… O bzdurach na temach holo nie będe pisał, na tej stronie jest już wszystko napisane, a w TV jak zwykle powiedziano “najprawdziwszą prawdę”.
2. Kolejna informacja wzbudzająca moje zaniepokojenie – sparaliżowany Anglik(?) postanowił zagłodzić się na śmierć ponieważ odmówiono mu eutanazji… Co myśli ten człowiek – nie wiem, nie wypowiem się na ten temat. Natomiast wypowiem się o “redaktorach”, którzy mówili o nim jak o OFIERZE przepisów prawnych! Kto dał czlowiekowi prawo do decydowania o tym kiedy może on zakończyć swoje życie?! Na pocieszenie mogę dodać, że na koniec wypowiedział się duchowny anglikański, który skrytykował eutanazję… Jednak nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że ten reportaż miał na celu poparcie eutanazji.
3. Kolejny fragment – książe Harry grał w rozbieranego bilarda. Pominę to czy to przystoi rodzinie królewskiej czy nie – nie mnie to oceniać. Ale zapytano co sądzą Brytyjczycy. Bardziej “Brytyjczycy”, gdyż zapytano kobiętę, która z wyglądu i imienia bardziej przypominała Turczynkę, a następnie Murzyna. Nie wiem jaki sens ma pytanie takich ludzi o zachowanie Księcia Wielkiej Brytanii. Może to ja mam średniowieczne poglądy rodem z “ciemnogrodu”…
4. Ostatnia rzecz, o której chciałem napisać wywołała już tylko ironiczny uśmiech na mojej twarzy – przerwanie prac podczas budowy linii metra w Warszawie z powodu awarii i konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań… Ciekawie to brzmiało w konfrontacji z tym co przeczytałem gdzieś wcześniej odnośnie znalezienia zwłok na miejscu budowy. To chyba nie wymaga komentarza.
Tak więc śmiało można stwierdzić, że informacje podawane w mediach głównego nurtu są falszywe, niepełne bądź tendencyjne. Co więcej, żeby to zobaczyć wystarczy samodzielnie pomyśleć i to zakwestionować! Nie twierdzę, że każda wiadomość podana w TV jest kłamstwem, ale nic nie szkodzi zastanowić się nad tym co jest nam wmawiane. Wystarczy odrobina sceptyzmu aby spostrzec, że żyjemy w absurdzie. I nie trzeba przeczytać setek książek, nie trzeba być zaangażowanym w życie polityczne, wystarczy MYŚLEĆ. Sam jestem zwykłym szarym człowiekiem, ale jednak boli mnie to, że z każdej strony naplywają do mnie takie bodźce. Na szczęście coś kiedyś wpłynęło na mnie tak, że zmieniłem sposób patrzenia na pewne sprawy. Na pewno swoją zasługę mają w tym autorzy wpisów na “StopSyjonizmowi”, to tutaj pierwszy raz spotkałem się z tym, że autor pisał coś w stylu – “nie musisz mi wierzyć na słowo, sprawdź to sam”. Od tej pory staram się sprawdzać ;)
I jeszcze jedno – przypomniała mi się sytuacja, o której przy okazji myślę, że mogę wspomnieć: spotkanie z posłem Ruchu Palikota na mojej uczelni i pytanie do tego (p)osła od jednego ze studentów – “co pan sądzi o problemie bezrobocia wśrod młodych ludzi po studiach?” i genialna odpowiedź – “nie mam nic przeciwko szukaniu zatrudnienia za granicą, np. w Anglii”. Postawa godna POLSKIEGO polityka.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.