Strona główna > Zdrowie > Wylecz swoje jelita: najlepsze metody naturalne

Wylecz swoje jelita: najlepsze metody naturalne

W świecie w którym szaleją problemy z trawieniem, to nic dziwnego, że ludzie rozpaczliwie szukają środków, które pomogą rozwiązać im problemy jelitowe. Choć nie jest to proste, ta piątka produktów może pomóc posprzątać „wewnętrzne śmieci”, zrównoważyć bakterie, i wyleczyć wszystkie wyrządzone szkody, aby można było wyleczyć jelita i wrócić do normalności.

Czosnek

a

Czosnek jest zdumiewającym produktem, który może dramatycznie zmienić naszą ‚ekologię’ wewnętrzną, dzięki właściwościom antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybiczym. Mówiąc krótko, pomaga bezpiecznie usunąć wszystkie te maleńkie zwierzątka niszczące nasz system trawienny.

Przeprowadzone przez Washington State University badania potwierdziły, że czosnek jest dużo bardziej skuteczniejszy od farmaceutycznych antybiotyków w zwalczaniu powszechnej bakterii zwanej campylobacter, która obecnie skaża 2.4 mln Amerykanów rocznie.

Kapusta kiszona

Kefir kokosowy

Aloe vera

a

Aloe vera to lecznicza roślina, najbardziej skuteczny jest zawarty w niej żel. Zawiera on aktywne składniki pomagające w zatrzymaniu stanu zapalnego i blokowaniu bakterii przed skażeniem różnych obszarów organizmu, łącznie z przewodem pokarmowym. uważa się, że pomaga regenerować komórki i przyspiesza okres leczenia, co jest bardzo ważne w procesie tego leczenia po wyrządzeniu poczynionych szkód.

Żel wykazał także właściwości leczenia wrzodów żołądka. Opublikowane w World Journal of Gastroenterology w kwietniu 2006 wyniki badań wykazały, że podawany wewnętrznie żel zmniejszył u myszy zapalenie żołądka i wyleczył wrzody.

Smocza krew [Sangre de drago]

a

Smocza krew to czerwona podobna do lateksu żywica z gatunku drzewa Croton z lasów deszczowych Amazonii. Tę żywicę stosuje się w leczeniu wielu chorób, w tym wrzodów żołądka i jelit.

Dwa główne związki fitochemiczne odpowiedzialne za jej właściwości lecznicze to alkaloid znany jako taspina (przeciwzapalna, przeciwrakowa i przeciwwirusowa – udokumentowane) ilignan znany jako dimetylohydrazyna, który odgrywa kluczową rolę w zdolności gojenia ran.

Kiedy smoczą krew rozsmaruje się na sterylnej płytce i pozostawi do wyschnięcia, a następnie spryska bakterią E. coli, to okazało się że bakteria szybko ginęła w jej obecności.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Smocza_krew_%28Sangre_de_drago%29

więcej: http://www.greenharmony.pl/preparaty-naturalne/1136-smocza-krew-sangre-de-dagro-w-proszku-10g.html

Heal Your Gut – Top 5 Superfoods

http://www.healingthebody.ca/heal-your-gut-top-5-superfoods/

Derek Henry – 29.07.2013, tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *