Strona główna > Zdrowie > Wylecz dnę moczanową w 24 godziny & 7 soków usuwających kwas moczowy z organizmu

Wylecz dnę moczanową w 24 godziny & 7 soków usuwających kwas moczowy z organizmu

Dna moczanowa występuje kiedy w organizmie gromadzi się kwas moczowy. Wtedy konieczne jest wyeliminowanie z diety wszystkich zbóż, alkoholu i przetworzonego mięsa. Zalecam zwiększenie spożycia owoców, warzyw, rosołu i organicznego mięsa.

Moje zalecenia dla pozbycia się dny moczanowej naturalnie:

 1. Nasiona selera albo sok z selera
  2. Sok albo wyciąg z wiśni
  3. Herbata z pokrzyw (napój lub suplement)
  4. Olej rybny
  5. Enzymy proteolityczne
  6. Suplement magnezu.Więcej: https://draxe.com/section/natural-remedies/

– o – 0 – o –

7 soków usuwających kwas moczowy z organizmu

Health Care Tips

Duże stężenie kwasu moczowego w organizmie powstaje kiedy nerki nie mogą usunąć go skutecznie w moczu. To ma miejsce z dwóch powodów: albo kiedy spożywamy produkty zawierające duże ilości kwasu moczowego, albo kiedy są zaburzenia z nerkami.

Ale duże stężenie tego kwasu w większości występuje też kiedy spożywamy produkty wysokobiałkowe. Nadmiar tego kwasu usuwają nerki, ale jego część nadal pozostaje w organizmie.

Ten kwas we krwi gromadzi się w stawach, przeważnie w stawach palców takich jak paluchy, kolana, kostki, nadgarstek i łokieć. Ta dolegliwość znana jest jako dna moczanowa.

Wtedy występuje silny ból, zaczerwienienie i stan zapalny w miejscu gdzie zakumuluje się kwas moczowy. Dna występuje najczęściej wśród mężczyzn w średnim wieku kiedy spożywają dużo produktów bogatych w puryny: mięso, wątroba, cebula, fasola, groch, pieczarki itd. Są też inne czynniki powodujące wysoki poziom kwasu moczowego: zbyt dużo alkoholu, nadwaga, cukrzyca i niedoczynność tarczycy.

Poniżej najlepsze soki pomagające w usuwaniu kwasu moczowego z organizmu:

Ananas

Usuwa nadmiar kwasu dzięki temu, że zawiera enzym pn. bromelaina. Łagodzi ból i stan zapalny stawów wywołane nagromadzeniem się kwasu moczowego. Obecne w ananasie enzymy rozpuszczają ten kwas i z moczem usuwają go z organizmu.

 Marchewka + ogórek + seler

2 marchewki, 1 ogórek i 8 łodyg selera. Pij rano przez 15-20 dni dla usunięcia całego kwasu moczowego z organizmu.

Imbir

Zetrzyj kilka plastrów imbiru i zagotuj. Ostudź i wypij, można dodać miód. Łagodzi ból i stan zapalny stawów gdzie nagromadził się kwas moczanowy.

Wiśnia

Badania wykazały, że jest bardzo skuteczny w obniżeniu stężenia kwasu moczowego. Wypijaj 2 x dziennie by zapobiec bólowi i stanowi zapalnemu.

Kurkuma + ananas + imbir

1 / ananasa i 2 łyżeczki kurkumy + 3 łyżeczki sproszkowanego imbiru. Pij codziennie przed spaniem dla złagodzenia bólu i obrzęku z powodu kwasu moczowego.

Marchew + burak + ogórek

1 mały ogórek + 1 marchewka + 1 burak. Rozpuszcza kryształki kwasu moczowego i pomaga w usuwaniu go z organizmu. Pij 1 x dziennie.

Jabłko

Neutralizuje kwas moczowy, pomagając w ten sposób złagodzić ból i stan zapalny. Zawiera kwas jabłkowy skutecznie obniżający poziom kwasu moczowego w organizmie. Dlatego dobre jest spożywanie 1 jabłka dziennie dla złagodzenia objawów dny moczanowej.

Opracowanie: Ola Gordon

2 thoughts on “Wylecz dnę moczanową w 24 godziny & 7 soków usuwających kwas moczowy z organizmu

 1. no tak „wylecz dnę w 24 godziny…” i pij sok : 2 marchewki, 1 ogórek i 8 łodyg selera. Pij rano przez 15-20 dni dla usunięcia całego kwasu moczowego z organizmu.

 2. seler,ogórek i marchew
  ananas
  jabłko
  objawy dny ustąpiły po 24h !!!
  kurację kontynuuję przez kolejne 20dni
  dziękuję za pomoc/porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.