Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Wykład w West Point dotyczący NEURO-WOJNY której celem są ludzkie umysły.

Wykład w West Point dotyczący NEURO-WOJNY której celem są ludzkie umysły.

W 2018 roku w West Point dr. James Giordano dał wykład zatytułowany „Neurobronie.”

W nim zaznaczył, iż rozwijane obecnie nauki neuro-obrazowania mózgu i analizy danych z mózgów całych populacji pozwalają na daleko idącą kontrolę społeczną i otwierają całe populacje na neuro-ataki, i ostatecznie neuro-wojny.

W najbliższym czasie wojna informacyjna przeniesie się z mediów na kompletnie nowy, niezbadany obszar ludzkiej nieświadomości. Celem ataków stanie się sama psyche, która jak podkreślono w wojskowych opracowaniach „nie ma żadnej zapory” i będzie przejęta przez najlepiej przygotowanych do tej wojny.

Nic nie było twoje, oprócz kilku centymetrów sześciennych w twojej czaszce.” -George Orwell, 1984. Cytowane zdanie przekazuje ideę, że umysł jest swego rodzaju ostatnim schronieniem wolności osobistej i samostanowienia. Podczas gdy ciało może łatwo podlegać dominacji i kontroli ze strony innych, nasz umysł, wraz z naszymi myślami, przekonaniami i przekonaniami, w dużej mierze przekracza zewnętrzne ograniczenia.

Jednak dzięki postępom w inżynierii neuronowej, obrazowaniu mózgu i wszechobecnej neurotechnologii umysł może już nie być tak niedostępną fortecą. Obecnie wszechobecne zastosowania neurotechnologii obejmują interfejsy mózg-komputer (BCI) do kontroli urządzeń lub neuromonitoringu w czasie rzeczywistym, systemy operatora pojazdu oparte na neurosensorach, narzędzia do treningu, elektryczną i magnetyczną stymulację mózgu, urządzenia noszone dla dobrego samopoczucia psychicznego, i systemy rzeczywistości wirtualnej.

Dekodery mentalne są w stanie dekodować stany mentalne i przekładać je na możliwe do zaobserwowania dane wyjściowe, takie jak tekst, sygnały werbalne lub obrazy graficzne. Na przykład Herff i Mirkovic niezależnie zademonstrowali skuteczność dekodera zdolnego do rekonstrukcji mowy z fal mózgowych.

Chociaż postępy te mogą być bardzo korzystne dla jednostek i społeczeństwa, mogą być również niewłaściwie wykorzystywane i stwarzać bezprecedensowe zagrożenia dla wolności umysłu i zdolności jednostek do swobodnego rządzenia ich zachowaniem.

Szybkie postępy w dziedzinie ludzkiej neuronauki i neurotechnologii otwierają niespotykane dotąd możliwości dostępu, gromadzenia, udostępniania i manipulowania informacjami z ludzkiego mózgu. 

 Wszechobecna dystrybucja tańszych i łatwych w użyciu neuroaplikacji może potencjalnie otworzyć bezprecedensowe możliwości na poziomie interfejsu mózg-maszyna i sprawić, by neurotechnologia była ściśle osadzona w naszym codziennym życiu. Chociaż ten trend technologiczny może generować ogromną korzyść dla społeczeństwa na wiele sposobów, jego implikacje dla etyki i prawa pozostają w dużej mierze niezbadane.

zobacz także:

Od 19 minuty są przedstawiane metody sterowania mózgiem całych społeczności lub wybranych celów

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *