Strona główna > Zdrowie > Wyjazdy narciarskie – Włochy dla miłośników szusowania po śniegu

Wyjazdy narciarskie – Włochy dla miłośników szusowania po śniegu

Włoskie kurorty narciarskie co roku przyciągają tysiące turystów z Polski, którzy spragnieni są przygody podczas szusowania po białym puchu. Jak zaplanować swój wyjazd na narty albo snowboard do Włoch?

Chociaż Polska oferuje wiele ciekawych zakątków, w których można świetnie bawić się na dwóch albo na jednej desce, to jednak nasze góry nie mogą równać się z majestatycznymi Alpami. Gdy zatem celem jest niezapomniany wyjazd, warto postawić na Włochy. To właśnie tam znajdują się jedne z najlepszych stoków narciarskich.

Na narty do Włoch – gdzie się wybrać?

Włoskie Alpy oferują wiele zachwycających zakątków dla narciarzy i snowboardzistów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się tam region Livigno – to gmina i miejscowość, które położone są w Lombardii na wysokości około 1809 metrów nad poziomem morza.

Livigno cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na doskonale rozbudowaną bazę narciarską, a także na specyficzny klimat, jaki tam panuje. Śnieg utrzymuje się na stokach nawet do maja, dlatego na narty można wybrać się tam nawet wtedy, gdy inne ośrodki narciarskie są już nieczynne.

Samodzielny wyjazd na narty – czy warto?

Wyjazd na narty do Włoch można zorganizować we własnym zakresie. Obecnie, gdy bez problemu można zarezerwować nocleg oraz bilety przez internet, na taką opcję decyduje się coraz więcej osób. Na miejsce można dojechać również własnym samochodem.

Samodzielna organizacja wyjazdu na narty do Włoch jest sposobem, by dodatkowo na nim zaoszczędzić. Wtedy można samemu wybrać najlepszą ofertę, aby zapłacić za aktywny wypoczynek jak najmniej.

Wyjazd na narty z biurem podróży

Druga opcja to skorzystanie z usług biur podroży. Jest ona dedykowana dla każdego, kto chciałby spędzić wyjątkowy czas na wakacjach w zimowej scenerii w malowniczych Włoszech. Biura podróży oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy ofert, w tym między innymi są to wyjazdy do wspomnianego wyżej Livigno, ale również wielu innych zakątków.

Wybierając ofertę w biurze podróży, można otrzymać kompleksową obsługę – pracownicy biura zajmują się wówczas rezerwacją noclegów, organizacją przejazdu, a także atrakcjami na miejscu. W cenie można otrzymać również skipass, który pozwala na korzystanie ze znajdujących się w danym rejonie wyciągów i stoków narciarskich.

Gdy chodzi o zorganizowane wyjazdy narciarskie Włochy to doskonały wybór dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie wczasów. Wtedy wystarczy tylko zapoznać się z katalogiem biura podróży, aby znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę.