Strona główna > Bez kategorii > Wygląda na to, że nie Deutschland, ale „Bundesbank über alles…”

Wygląda na to, że nie Deutschland, ale „Bundesbank über alles…”

Tytułem uzupełnienia wczorajszego artykułu z Frankfurter’a, u nas na stronie pod linkiem: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/23/trybunal-obrachunkowy-chce-audytu-rezerw-zlota/ dodajemy kolejny element do tej publikacji ze źródła anglojęzycznego cytującego Bilda z kolei.  Uzupełnienie, jakie wydaje nam się bardzo istotne. 

Niemiecki parlament nie otrzymał zgody na sprawdzenie, gdzie jest niemieckie złoto

źródło: http://sherriequestioningall.blogspot.com/2012/10/germany-parliament-denied-access-to.html

Niemcy mają drugie pod względem wielkości rezerwy złota na świecie, prawie 3400 ton. Ale tylko przypyszczalnie mają. Ponieważ nigdy nie dokonano sprawdzenia ich autentyczności i wagi. (…)

Próbki składowane w innych bankach nigdy nie były badane przez pracowników Bundesbanku albo niezależnych audytorów. Obecnie toczą się liczne dyskusje, w jakich przewija się temat przeróżnych teorii, że rezerwy złota w Fort Knox już dawno zostały stamtąd ukradzione. (…)

Bundesbank został zasypany miażdżącą krytyką nie tylko za brak audytu, ale za brak jakichkolwiek działań zmierzających do ustalenia, gdzie znajduje się naprawdę niemieckie złoto.

W maju pisano wiele o konflikcie Bundestagu z bankiem centralnym Niemiec, gdy parlament zażądał sprawdzenia zasobów złota w kraju, a bank odpowiedział NIE.

Teraz okazuje się, że niemieckiemu parlamentowi odmówiono prawa do weryfikacji Bundesbanku.  Bundesbank odmówił bowiem parlamentowi prawa dostępu do swoich rezerw złota z powodu “braku pomieszczeń dla gości”.

(…)

Lwia część niemieckich rezerw złota znajduje się w sejfach the US Federal Reserve, the Bank of England oraz Banku Narodowego Francji od czasów powojennych, gdy istniała obawa sowieckiej inwazji w okresie Zimnej Wojny. Bundesbank stwierdza, że “nie ma podstaw do wątpliwości w sprawie rzetelności miejsc przechowywania w tym względzie”. (…)

Philipp Missfelder, polityk z tej samej partii, co Merkel, zażądał od Bundesbanku prawa do weryfikacji sztabek złota w Paryżu i Londynie, lecz bank centralny odmówił, powołując się na brak pomieszczeń dla gości, donosi Bild. Bundesbank nie dopuści do inspekcji niemieckiego złota członków niemieckiego parlamentu, ponieważ w pomieszczenich bankowych rzekomo brakuje „pomieszczeń dla gości”. A przecież the Federal Reserve Bank of New York, oferuje wycieczkom z ulicy możliwość „wyjątkowej okazji złożenia wizyty w skarbcu złota”.

Zatem, gierki toczą się dalej. Państwo nie może otrzymać dostępu do własnego złota. Czy teraz Bundesbank przeprowadzi audyt, jak to nakazał niemiecki sąd, czy też zlekceważy sądowy nakaz? Czy jeśli przeprowadzi, to będzie on robiony pod kątem istnienia w sztabkach wsadu wolframowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.