Strona główna > NWO > Wydawanie paszportów elektronicznych rozpocznie się od Krymu i Sewastopola

Wydawanie paszportów elektronicznych rozpocznie się od Krymu i Sewastopola

„Wyzwolony” Krym jako pierwszy otrzymuje skierowanie do piekła. Wprowadzanie paszportów elektronicznych zacznie się w Krymie i Sewastopolu.

a

W czterech regionach Rosji w połowie 2015 roku rozpocznie się realizacja pilotażowego projektu wprowadzania elektronicznych dowodów tożsamości. Poinformował o tym szef Ministerstwa Komunikacji Nikołaj Nikiforow. Będzie on realizowany w Krymie, Sewastopolu, województwie Rostowskim i Krasnodarskim kraju.

Planuje się, że projekt będzie trwał dwa lata, aby rozpracować wszystkie kwestie, dotyczące współpracy z zainteresowanymi strukturami federalnymi i regionalnymi. Minister podkreślił, że elektroniczny dowód tożsamości będzie miał wystarczającą ilość elementów zabezpieczających. Zastąpi on obecny papierowy paszport, który chcący uzyskać dowód elektroniczny będą musieli zdać.

Przypomnijmy, że Federalna Służba Migracyjna Rosji (ros. Федеральная миграционная служба – ФМС России – od tłum.) przygotowała projekt uchwały rządu Federacji Rosyjskiej „O zatwierdzeniu opisu i wzoru dowodu tożsamości obywatela Federacji Rosyjskiej, wykonanego w formie plastikowej karty z układem scalonym.”

Jak podaje się w umieszczonej na „Jedynym portalu” notatce wyjaśniającej do projektu uchwały, dowód tożsamości będzie przedstawiał sobą plastikową kartę o wymiarach karty bankowej. Będzie ona zawierać dane osobowe obywateli, w tym biometryczne (które będą przechowywane we wbudowanym chipie).

Metodą druku cyfrowego na dowodzie będzie umieszczone zdjęcie właściciela i jego imię (pomiędzy warstwami plastiku). To, jak również zastosowana metoda grawerowania laserowego, powinny utrudnić fałszowanie dokumentu.

Nazwisko, imię, imię ojca, data urodzenia, płeć, miejsce urodzenia, numer i data wydania dowodu tożsamości, a także okres jego ważności zostaną podane na prawej stronie dowodu tożsamości. Z tyłu można zobaczyć numer indywidualnego konta osoby ubezpieczonej w obowiązkowym systemie ubezpieczeń emerytalnych Federacji Rosyjskiej i indywidualny numer identyfikacyjny podatnika, kod podgrupy organu, który wydał dowód tożsamości, informacje o prawnych przedstawicielach obywatela Rosji (dla niepełnoletnich, poniżej 14 roku życia), a także zapis odczytu maszynowego dowodu tożsamości.

Przedstawione też zostały wymagania dotyczące jakości wykonania dokumentu, aby mógł on być używany w ciągu 10 lat.

a

Na portalu Moskwa III Rzym:

http://3rm.info/52201-osvobozhdennyy-krym-pervym-poluchaet-putevku-v-ad-vnedryat-elektronnye-pasporta-nachnut-s-kryma-i-sevastopolya.html

29 października 2014 r.

Tłumaczył Janusz Sielicki

6.11.2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *