Strona główna > Świat > Wydarzenia wokół Rosji – nadchodzi wojna – cz.1

Wydarzenia wokół Rosji – nadchodzi wojna – cz.1

Transkrypt audycji radiowej W. P. Filimonowa, prawosławnego pisarza rosyjskiego.

a30

Witajcie ukochani w Panu Jezusie Chrystusie, ojcowie, bracia i siostry!

Przy mikrofonie Walierij Pawłowicz Filimonow, rosyjski pisarz prawosławny. Dzisiaj znowu będziemy rozpatrywać te znaki czasów, które mówią nam o tym, że koniec czasów jest bliski, o tym, ze Sędzia jest u drzwi. O tym, niestety, mało kto myśli, w tym także z ludzi, którzy nazywają siebie prawosławnymi. Tak więc popatrzmy na wydarzenia ostatnich dni i rozważmy je w świetle nauki Słowa Bożego, wydarzenia, które zachodzą na planecie Ziemia, wydarzenia, które dzieją się wokół Rosji.

I tak 18-go czerwca w Sankt Petersburgu zostało otwarte Międzynarodowe Forum Ekonomiczne na które przyjechali przedstawiciele dziesiątków krajów, przedstawiciele rządów i biznesu. I właśnie w tym czasie, tego samego dnia, w Belgii aresztują majątek Rosji, przy czym aktywa państwowe i środki Rosji odbiera się nie tylko u właściwych państwowych instytucji ale i nawet próbuje się przejąć majątek belgijskiego archiepiskopatu chociaż w istocie tam jako takiej rosyjskiej własności nie ma.

Oto więc ten cios jest oczywiście próbą storpedowania tego Międzynarodowego Forum na którym zawierane są kontrakty na bardzo duże kwoty i oczywiście w tym leży przyczyna. Przyczyna jest w tym, ze w Belgii na skutek powództwa firmy Jukos i według decyzji Sądu Haskiego rozpoczęto takie oto działania. Na listę trafiły praktycznie wszystkie duże banki zarejestrowane w Belgii oraz organizacje rosyjskie.

Chwała Bogu belgijska eparchia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nie ucierpiała i wszystkie parafie belgijskie są finansowane z ofiar belgijskich obywateli, są zarejestrowane w Belgii i działają zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Biskup Simon, arcybiskup belgijsko-brukselski, powiedział, że niczego nie mamy od Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego i na dzień dzisiejszy, chwała Bogu, Rosyjska Cerkiew Prawosławna niczego nie straciła ale instytucje, które są pod rosyjską jurysdykcją są teraz praktycznie pod kontrolą belgijskich sądów.

Taka właśnie historia, na dzień następny, dosłownie powtórzyła się we Francji. Zostały zamrożone konta około 40 rosyjskich banków i zostało aresztowanych 8 budynków należących do Federacji Rosyjskiej. I znowu jest to w związku z powództwem Jukosu, któremu, według decyzji Sądu Haskiego, Rosja powinna wypłacić 50 miliardów dolarów.

To jest ten sam Chodorkowski i jego kompania, którzy złożyli powództwo do Sądu Haskiego. I 18 i 19 czerwca w Belgii i we Francji zostały aresztowane rosyjskie aktywa. Co się dzieje, oznacza to, że kraj-zwycięzca w II Wojnie Światowej, dosłownie w ciągu 1,5 miesiąca po obchodzeniu Święta 70-lecia wielkiego zwycięstwa, kraj, który jest drugi w świecie pod względem potencjału rakietowo-jądrowego, jest po prostu traktowany jako nic.

A kim są akcjonariusze Jukosu? To są złodzieje, rozbójnicy, bandyci, lichwiarze i łapownicy. I oto własność suwerennego państwa z powództwa tych kreatur jest aresztowana w dwóch krajach, przy czym Sąd Haski oświadcza, że majątek Rosji będzie aresztowany w całym świecie i teraz akcjonariusze Jukosu, Chodorkowski, Liebiediew, który ukrywa się w Izraelu przed sądem, Niewżlin i inni, już złożyli powództwo w Wielkiej Brytanii.

I co teraz się okazuje? Okazuje się, że na dzień dzisiejszy Rosję oskarża się o wszystkie śmiertelne grzechy i zaczyna się aresztować jej majątek po to żeby wypłacić 50 miliardów dolarów temu Jukosowi, który zagrabił narodową, ludową własność Rosji, ograbił ją i to udowodniono nawet przed sądem i oto teraz Rosję chcą ograbić po raz drugi. I dzisiaj po prostu trudno to wyjaśnić i okazuje się, że jest to praktycznie nic innego jak kolejna grabież Rosji dlatego, że jeżeli trzeba to w końcu będzie wypłacić to znowu to pójdzie z kieszeni obywateli Rosji.

Oto jak to wygląda. Oto macie wyniki bandyckiej prywatyzacji. A co usłyszeliśmy w związku z tym od władz Rosji? Prezydent Putin oświadczył, że Rosja nie uznaje kompetencji Sądu Haskiego i będzie się sądzić o swój majątek. Jakoś to, mówiąc szczerze, brzmi dziwnie. Z kim się sądzić i przed kim się sądzić? A kim będą sędziowie?

No a co my widzimy z drugiej strony? A z drugiej strony nadchodzi oświadczenie USA o tym, że one pragną rozmieścić we Wschodniej Europie jeszcze 1200 jednostek broni pancernej, włącznie z czołgami Abrams, samochodami pancernymi Bradley i systemami artyleryjskimi. Estonia, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Rumunia i Polska już wyraziły zgodę na przyjecie na swoje terytorium sprzętu wojskowego Pentagonu i szef administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej, Siergiej Iwanow, mówi o tym, ze można już mówić o narastaniu zagrożenia zewnętrznego.

Niezłe stwierdzenie. Narastanie! To właśnie mówi o tym, że Stany Zjednoczone i NATO nigdy nie uspokoją się w obliczu zdrowej i rozwijającej się Rosji. To znaczy, że rozmieszczanie w Europie Wschodniej amerykańskiego, ciężkiego uzbrojenia drastycznie podwyższa niebezpieczeństwo rozpoczęcia globalnego konfliktu i dlatego wszystko zmierza do tego, to znaczy Unia Europejska i karzełkowate państwa, które wstąpiły do Unii Europejskiej, NATO przekształca je w wojskowy przyczółek skierowany konkretnie przeciwko Rosji.

I ile byśmy nie mówili o tym, że trzeba tak postrzegać sytuację końca kraju, te napaści waszyngtońskich jastrzębi i podlizujących im się brukselskich ogrodników, źle się skończą. Oto minister obrony Niemiec, nawiasem mówiąc kobieta, Ursula von der Leyen, powiedziała konkretnie, że z Moskwą najlepiej jest rozmawiać z pozycji siły i Federacja Rosyjska powinna rozumieć, że idzie wzmocnienie i odnowienie arsenału jądrowego NATO i Rosja powinna to rozumieć z trzeźwą głową. Najlepiej jest rozmawiać z Moskwą z pozycji siły. Jak wam się to podoba, moi drodzy radiosłuchacze?

Z drugiej strony kontynuowana jest rzeź w Noworosji, ludobójstwo Rosjan i na 25 czerwca widzimy kontynuację działań bojowych, nieustanne ostrzały kiedy giną cywilni mieszkańcy, starcy, kobiety i dzieci. To jest czyste ludobójstwo. Przy czym Poroszenko już oświadczył, że żadne porozumienia mińskie nie obowiązują go, że nie zamierza ich przestrzegać a Donbas powinien być zniszczony. A co będzie kiedy Donbas będzie zniszczony? Rzeczywiście, teraz Armia Noworosji znajduje się w dużo gorszej sytuacji niż Siły Zbrojne Ukrainy, nac-gwardia i te banderowskie bataliony, które dosłownie stoją na linii demarkacyjnej dokąd ściągnięto ciężkie uzbrojenie.

Bezwarunkowo Bóg decyduje o czasach i terminach. Bóg może i oddalić jakieś smutne wydarzenia. My świetnie wiemy, że w Rosji działa konkretna V kolumna, praktycznie we wszystkich sferach działalności, w tym i w politycznych instytutach, w wojskowych instytutach. Dzisiaj powinniśmy jedno zrozumieć. To, że USA i NATO przygotowują się do długotrwałej walki z Rosją i Rosjanami i już o jakichś politycznych porozumieniach nie ma mowy a to dlatego, że nawet znana agencja Reuters donosi, że USA i NATO przygotowują się do długotrwałej walki z Rosją, nawet po tym jak Putin opuści stanowisko prezydenta kraju i oświadczył o tym nie jakiś trzeciorzędny urzędnik czy dziennikarz ale oświadczył to szef Pentagonu, szef Pentagonu Ashton Carter. Rosja nie może się zmienić ani przy Władimirze Putinie ani po jego odejściu.

Oto w czym leży licho tego problemu. Oni świetnie rozumieją, że ruski duch to jest to czego nie są w stanie zmienić. Pomimo to, że tutaj działają na pełną skalę sodomickie organizacje próbujące wymusić nowe prawa pozwalające na sodomickie małżeństwa, adopcję dzieci przez pederastów i lesbijki, to już ma miejsce w Dumie Państwowej, składa się takie propozycje, pomimo tego, że w naszych szkołach działają agenci Stanów Zjednoczonych, ja o tym opowiem w następnej audycji, zbestializować nasze dzieci za pomocą różnych manipulacji zmiany świadomości.

Oto właśnie tutaj widzimy absolutnie jednoznacznie, że Waszyngton oskarżając o wszystko Rosję działa na zamówienie ponadnarodowej, kosmopolitycznej, antychrześcijańskiej elity, przecież tenże Obama, te że Stany Zjednoczone, to są tylko narzędzia w rekach tych ukrytych władców świata. Na Rosję od bardzo dawna wydano wyrok i tym naszym wysokim przywódcom jest jakoś nie po nosie, że nigdy nie może być pokoju ani w Noworosji ani dla Rosji z krajami Zachodu.

To jest przede wszystkim na poziomie duchowym. To znaczy, nie raz usłyszeliśmy oświadczenia od całego szeregu działaczy politycznych, niektórych już nieżyjących, o tym, że w Rosji powinno być 15 a to 8 milionów ludności i przeciwko Rosji prowadzi wojnę właśnie światowa plutokracja. Ci oto lichwiarze, oszuści, grabieżcy skali światowej, i jak by to nie było smutne, widzimy, że władze finansowe, władze ekonomiczne w Rosji praktycznie tańczą jak im oni zagrają.

Jak mówi najbardziej znany ekonomista, doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej, Siergiej Głaziew, oni tańczą jak Waszyngton zagra i o tym mówi także nasz wspaniały rosyjski uczony, profesor GMO, Walientin Juriewicz Katasonow. To znaczy, oni już jednoznacznie dają rady faktycznie Władimirowi Putinowi ale one widocznie do prezydenta nie dochodzą. Rzecz w tym, że, sądząc po wszystkim, ani Obama ani Merkel o niczym w ogóle nie decydują, oni dogadują się pomiędzy sobą o tym jak rozwiązać jakieś swoje problemy ale niestety oni nawet nie zawsze rozumieją co się w istocie wokół dzieje. Im nawet o tym nie mówią.

I patrzcie, w Erewaniu zaczęła się kolejna kolorowa rewolucja. My wiemy, że Armenia w 2015 roku weszła do Euroazjatyckiego Sojuszu Ekonomicznego do którego wchodzi Rosja, Białoruś i Kazachstan. Tutaj aspiruje Kirgizja i Armenia już tu wstąpiła, to znaczy wychodzi na to, że następuje miękkie odrodzenie tego imperium, które istniało do 1917 roku i w okresie Związku Sowieckiego. Trzeba powiedzieć, że bardzo aktywnie to się działo i kiedy już Rosja, Białoruś i Kazachstan podpisały w połowie 2014 roku porozumienie o utworzeniu Eurazjatyckiego Sojuszu Ekonomicznego to złożyły od razu swój akces Armenia i Kirgizja.

I Armenia już wstąpiła i jak tylko to zaszło to zaczynają się niepokoje w Erewaniu. Co my widzimy? Pretekst absolutnie banalny. Podwyżka opłat za energię elektryczną. No i te wydarzenia w Erewaniu liczni nazywają elektromajdanem. Ale w rzeczy samej wszystko jest dużo bardziej skomplikowane. Na ulice Erewania wyszły tysiące ludzi, którzy zaczęli wywracać kosze na śmieci, budować barykady.

W pierwszym starciu za pomocą armatek wodnych policja rozpędziła tych ludzi i około 200 zostało aresztowanych ale szybko ich wypuszczono i miało to miejsce 23 czerwca a już 25 czerwca cały prospekt centralny Bagramiana został zabudowany barykadami i tłum podchodzi już pod pałac prezydenta Armenii, Serża Sarksiana. W akcji bierze udział kilka tysięcy ludzi. Na dzień dzisiejszy do protestów w Erewaniu dołączyły dodatkowo 4 miasta Armenii gdzie tysiące ludzi wychodzą na ulice.

I już teraz żądania są inne dlatego, że mowa jest już o tym żeby usunąć z Armenii rosyjskie siły pokojowe i przyłączyć Armenię do Unii Europejskiej. Takie to już są żądania. O wszystkie nieszczęścia Armenii oskarża się Rosję to znaczy protest rozpoczęty od haseł socjalnych już przechodzi w postać polityczną. Pojawiają się żądania dymisji prezydenta Armenii i likwidacji rosyjskiej bazy w Armenii oraz wejścia kraju do Unii Europejskiej i do NATO. Oto jakie numerki! I to dosłownie w ciągu 3 dni. Armenia wrze i jest absolutnie jasne, że jest to dobrze zorganizowana prowokacja za pieniądze USA i Unii Europejskiej.

Celem prowokacji jest zainstalowanie w Armenii swojej marionetki i zorganizowanie chaosu takiego jak na Ukrainie i w Gruzji. Oto mamy doniesienie z Rady Federacji w którym mówi się, że obecne wydarzenia w Armenii dokładnie powtarzają pierwszą fazę przewrotu państwowego na Ukrainie i podkreśla się, że Stany Zjednoczone mogą kierować rozwojem wydarzeń tym bardziej, że amerykańskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Armenii jest jednym z największych przedstawicielstw USA za granicą.

Oto jakie interesujące są nowiny. A co Armenia będzie robić kiedy wycofa się rosyjskie siły pokojowe to też jest nieco niejasne. Zacznie się wojna w Górnym Karabachu a Azerbajdżan oczywiście, ma ogromną przewagę wojskową nad Armenią. Ale możemy także oczekiwać takich wydarzeń w w Azerbajdżanie chociaż okazuje się, że Alijew tam twardo trzyma władzę ale w istocie wszystko co się dzieje nie jest zgodne z wolą tych władców.

Dzisiaj my jeszcze raz powinniśmy zdać sobie sprawę, że świat znajduje się na krawędzi, kiedy szef Pentagonu, Ashton Carter oświadcza, że Rosja nie może się zmienić przy Putinie a nawet po jego odejściu i dlatego musimy oddziaływać. Oddziaływać, wyobraźcie sobie, takie właśnie słowa. Na ile to właśnie oddziaływanie pociągnie za sobą poważne konsekwencje? My to rozumiemy. Jeszcze raz powtarzam, że organizm urzędniczy Rosji przeniknięty jest metastazami (przerzutami rakowymi) V kolumny i tutaj także wszystko jest bardzo, bardzo skomplikowane. Co będzie jutro to tego nie wiemy ale sytuacja w świecie jest nadzwyczajna.

Patrzcie na Donbas, to jest prawdziwe ludobójstwo Rosjan i w tym samym czasie Rosja zamyka granicę. Noworosja jest już praktycznie odcięta od Rosji. Oto niedawno nasz towarzysz przebywał w Rostowie i z trudem przedostał się, bez żadnych ładunków, na terytorium Noworosji. I absolutnie wiadomo, że dosłownie zamknięta na zamek jest granica z Noworosją w obwodzie rostowskim. Kiedyś można było w obie strony przejść spokojnie i ochotnikom i można było przewieźć użyteczne ładunki dla powstańców ale teraz wszystkie przewozy organizacji prywatnych albo komercyjnych wstrzymywane są nie tylko przez straż graniczną ale i przez służby specjalne i MCzS Rosji. Wcześniej można było przejechać granicę.

Ciąg dalszy nastąpi

Za: https://yadi.sk/d/28YccBF5hX6yS

Data audycji: 27.06.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *