Strona główna > Świat > Wydarzenia w świecie i w Rosji – zakończenie już blisko cz.3

Wydarzenia w świecie i w Rosji – zakończenie już blisko cz.3

Zobacz także: Wydarzenia w świecie i w Rosji – zakończenie już blisko cz.2

Transkrypt audycji radiowej wygłoszonej przez rosyjskiego pisarza prawosławnego, Walierija Pawłowicza Filimonowa w „Radio Słowo” dnia 11 lipca 2015 roku – cz.3

aa,aa

Tak więc moi drodzy ojcowie, bracia i siostry, tak się dzisiaj mają sprawy i dzisiaj jeszcze chcę poruszyć temat, którego już dawno nie omawialiśmy, temat dotyczący wprowadzania nowych technologii informacyjnych i tych zagrożeń, które to wprowadzanie niesie ludzkości albowiem tutaj wszystko wzajemnie jest powiązane, te duchowo – moralne aspekty, które ja teraz opisałem, one bezpośrednio są związane z budową nowej cywilizacji, tej elektronicznej cywilizacji w której, w istocie, będzie królował grzech, w której będzie dążenie do maksymalnej przyjemności w życiu ziemskim i w pełni, jak mówił święty Ignatij Brianczaninow, zapomną o Niebie, będą całkowicie przywiązani do Ziemi i, jak pisze święty, wielki nasz przewodnik duchowy, właśnie ten maksymalny rozwój materialny będzie znakiem, jednym z ważniejszych znaków, zbliżającego się końca świata.

I oto teraz słyszymy w ciągu ostatnich kilku miesięcy oświadczenia przedstawicieli Ministerstwa Komunikacji Masowej i Łączności, na czele z ministrem – wunderkindem, Nikołajem Nikiforowem, o tym, że wprowadzanie nowych systemów identyfikacyjnych, wprowadzanie Uniwersalnej Karty Elektronicznej, paszportów elektronicznych i, tak zwanych, elektronicznych usług państwowych, nie niesie ze sobą żadnego niebezpieczeństwa dla obywateli, którzy będą korzystać z tych wszystkich technologii, i wszystkie serwery, wszystkie elektroniczne karty plastikowe, wszystkie systemy łączności, cała infrastruktura, będą niezawodnie chronione.

Ja w książce „Szagi Apokalipsisa” (Kroki Apokalipsy) opisałem akurat wszystkie zagrożenia i praktycznie jest tam dowiedzione, że to są łgarstwa, które rozpowszechniają urzędnicy na wysokich stanowiskach, urzędnicy od technologii informacyjnych, rozdział ten nosi tytuł „Ciosy w bezpieczeństwo narodowe Rosji”, i oto nadeszły zupełnie nowe doniesienia od Kasperskiego, my już mówiliśmy o tym, że on zorganizował w swoim czasie i założył bardzo poważną firmę, która nazywa się „Kaspersky Lab” i zajmuje się ochroną przed atakami cybernetycznymi, przed oszustwami ale na dzień dzisiejszy nawet samego Kasperskiego zaatakowały służby specjalne Wielkiej Brytanii i Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA.

I oto jest nowy artykuł Kasperskiego, który nosi tytuł „Wkrótce przestępcy będą grabić nas poprzez inteligentne telewizory”. Cytuję: „Dzisiaj już wirtualni złodzieje kradną wszystko, zboże z elewatora, węgiel z kopalni i benzynę z rurociągu. Przestępczość weszła na nowy poziom”.

Ja, tak na marginesie, w swoich książkach pisałem wcześniej, że pojawiła się nowa gałąź przestępczości. Zakulisowe siły i mafia międzynarodowa, potajemnie rządzące wszystkim na świecie, praktycznie zlały się z cyber-przestępcami. Niewidzialny dla zwykłego człowieka wirtualny świat cyber-przestępczości, trojany, wirusy, itp., i czort z nimi jeżeliby te wszystkie szkodliwe oprogramowania nie zaczęły coraz częściej ingerować w nasze życie, i bynajmniej nie w rodzaju pocztowego spamu.

I oto ten rozmach tego przestępczego świata ujawnia się akurat w wywiadzie dyrektora generalnego „Kasperski Lab”, pana Kasperskiego. Oto co on mówi: ” Ktoś powie, że co nas to obchodzi, my jesteśmy drobnymi ludzikami i nie ma czego kraść u nas, i tajemnic nie mamy, jakie tam znowu szantaże.

Ale to jest iluzja bezpieczeństwa, która się rozsiewa, wystarczy tylko popatrzeć na skrót informacji ze świata przestępczości. Oto tylko niektóre z licznych dziesiątków tylko z czerwca. Tak więc oszuści oszukiwali kobiety na stronie „poznajmy się”. Nie dużo i nie mało, ale oszukali na 1,5 miliona dolarów. Na innej stronie sprzedawali narkotyki, setki tysięcy ludzi kupowało, z przedawkowania wielu zmarło, albo nowy rodzaj usług, włamanie się na konto w sieciach społecznościowych, przygotowanie i wpuszczenie wrogowi wirusa, zrobienie fałszywego prawa jazdy, dowodu tożsamości, karty ubezpieczenia społecznego, itd.

No i drobniutkie, drobniutkie różne przestępstwa, które już po prostu stały się powszednie. Praktycznie przytoczona tablica w tym artykule Kasperskiego „Co może zrobić tak zwany robak-zabójca” to przede wszystkim jest tutaj cały wykaz, a może roznieść na strzępy turbinę samolotu, zniszczyć turbinę elektrowni atomowej z następującym po tym wybuchem reaktora i kolosalnym skażeniem radioaktywnym, zniszczyć turbinę hydroelektrowni i zatopić miasto, wysadzić turbinę elektrowni i unieruchomić megapolis, rozerwać turbopompę na rurociągu i pozostawić bez ogrzewania jakiekolwiek państwo, pozbawić kontroli systemy sterowania rakietą, itd.

No a takie drobiazgi jak, powiedzmy, elektroniczne portfele to już w ogóle po prostu zabawa dla cyberprzestępców, którzy już dziesiątkami milionów kopiują hasła i kradną pieniądze i, jak mówi Kasperski, jeżeli macie elektroniczny portfel to wcześniej czy później znajdzie się złoczyńca, który zechce go wyczyścić.

Jest cyber-przestępczość i jest jeszcze tradycyjna przestępczość, która weszła w przestrzeń wirtualną i dla swoich przestępstw oni wynajmują hakerów. I oto jeszcze jeden przypadek. W licznych krajach świata już z tysięcy bankomatów wycofali pieniądze. W ciągu 1 minuty przestępcy zarobili 1 miliard dolarów. Okrzyknięto to największym przestępstwem w historii. To prawda, że przygotowywali się do tej operacji nie jeden miesiąc. A teraz inne historie. Zespół hakerów z Rosji, Chin i Europy przez 2 lata kradł pieniądze z kont finansowych organizacji.

W Niemczech hakerzy zatrzymali całą produkcję hutniczą stali, którą uruchomić teraz jest niemożliwością, to już jest sabotaż cybernetyczny. Coraz częściej atakowane są samoloty i dzisiaj jakikolwiek utalentowany programista, skłonny do łamania prawa, może wyprowadzić pieniądze z kont tych lub innych klientów, poznać ich tajemnice i szantażować ich ujawnieniem, teraz już szantażują i ludzi i duże firmy, i nawet całe kraje. Szpiegostwa nie trzeba objaśniać, przynosi ono zysk tak wielki, że szary człowiek nie ma takiej wyobraźni żeby policzyć zera.

„Jestem przekonany, że następny atak cybernetyczny odbędzie się poprzez inteligentne telewizory” – mówi Kasperski. „Podglądanie, podsłuchiwanie, gromadzenie informacji, dla przestępców cybernetycznych otwierają się ogromne możliwości. I co wynika w związku z tym? Inteligentny telewizor połączony z internetem, podłączony do kont bankowych, dzięki niemu będzie można nie tylko korzystać z gier ale i płacić on-line wszystkie płatności, otrzymywać i wysyłać video – listy, wykorzystywać i-Phone i i-Pad jako pulpit a jeżeli wpuści się tam wirusa to bardzo wielu ludzi ucierpi i poniesie szkodę”.

Przypomnijmy na marginesie, że jeszcze o tych telewizorach mówił św. Paisjusz Hagioryta, że będą takie telewizory, a mówił to w końcu lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych, i oto stają się one rzeczywistością, a Kasperski kontynuuje: „A jeszcze czekają nas inteligentne żelazka, lodówki, inteligentne odkurzacze i nawet inteligentne okulary. Zupełnie wszystko co ma wyjście na internet. I później przytacza on niektóre fakty, takie na przykład, że w 2014 roku dziewięciokrotnie wzrosła ilość wirusów, które kradną pieniądze z kont bankowych a 237 milionów użytkowników Windows zostało zaatakowanych i liczni przyzwoici ludzie, którzy są niezbyt ufni i nie otwierają nieznanej poczty, mogą w pewien sposób ustrzec się. Ale pomimo to, trzeba to powiedzieć, na pierwszym miejscu pośród cybernetycznych żulików rozprzestrzeniających szkodliwe oprogramowanie wirusowe są Chiny, na drugim miejscu Ameryka Łacińska a na trzecim miejscu Rosja.

Tak więc moi drodzy słuchacze, co niesie ze sobą wprowadzanie, wydawałoby się, bardzo wygodnych technologii informatycznych, to widzimy. A przecież zadaniem tych ludzi, którzy faktycznie zarządzają tą siecią, w rękach których są wszystkie kody, zadaniem tych ludzi jest doprowadzenie świata do kontrolowanego chaosu. I to na dzień dzisiejszy bardzo często im się udaje. Co będzie jutro to nie wiemy tego ale ta działalność rosyjskich urzędników, którzy tworzą ogólne bazy informatyczne dla dzieci, dla uczniów, studentów, dla żołnierzy, i innych, a które wprowadzane są w skali całego kraju, może się to skończyć bardzo, bardzo źle.

Tak, nawet baza związana z klientami instytucji medycznych, baza klientów bankowych, itd., to wszystko będzie w rękach przestępców cybernetycznych. Powinniśmy to rozumieć i oczywiście, wedle naszych możliwości, strzec się przed tym, przed korzystaniem z tego systemu, i dlatego ciągle o tym mówimy, że koniecznością jest stworzenie alternatywnego systemu.

Oczywiście tak zwanego postępu nie można zatrzymać ale człowiek powinien mieć wybór, jak to mówi Rosyjska Cerkiew Prawosławna i jak mówi patriarcha Cyryl, a naszą sprawą jest wspieranie tych działań i inicjatyw i osiągnięcie naszego celu. Albowiem, powtarzam, to zło, które na dzień dzisiejszy jest już jawne, ono już dosłownie bije w oczy. Dlatego podsumowując wyniki naszego dzisiejszego spotkania mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie postaramy się o przygotowanie nowego apelu i, daj Boże, wy te apele wypełnicie i wyślecie, także w sprawie tak zwanych mniejszości nietradycyjnych, i w sprawie wprowadzania technologii informatycznych.

Ale co najważniejsze jest dzisiaj to to żeby w Patriarchacie Moskiewskim i w Dumie Państwowej widzieli, że naród nie śpi. A niestety, czas jest oczywiście taki, że ludzie myślą bardziej o ziemskich sprawach i absolutnie zapominają o tym, że najważniejsze dla nas jest zbawienie nieśmiertelnej duszy dla nieprzemijającego życia wiecznego.

Koniec

Przekład: RX

Za: https://yadi.sk/d/93b60F5nhoApm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.