Strona główna > Świat > Wyciekło nagranie z tajnej narady. Żydowscy politycy instruują, jak wykorzystać oskarżenia o antysemityzm w walce politycznej

Wyciekło nagranie z tajnej narady. Żydowscy politycy instruują, jak wykorzystać oskarżenia o antysemityzm w walce politycznej

W 2018 roku arabska telewizja Al-Jazeera wyemitowała krótki reportaż, w którym pokazała sposób działania polityków z żydowskimi korzeniami. Instruują oni obecnych na spotkaniu, by używali antysemityzmu do ataków i osiągania założonych celów.

Nagrany został m.in Jeremy Newmark, przewodniczący Żydowskiego Ruchu Robotniczego formalnie wchodzącego w skład brytyjskiej Partii Pracy, który siedzi w towarzystwie izraelskich dyplomatów.

Politycy chcieli pozbyć się z Partii Pracy jej szefa Jeremy’ego Corbyna. Ustalali strategię, w jaki sposób to osiągnąć. Jednym z założeń była wspólna narracja i oskarżenia pod adresem Corbyna.

Dlaczego ludzie, którzy uważają się za postępowych w Wielkiej Brytanii, wspierają takich reakcjonistów jak Hamas czy Hezbollah? – pytali na zamkniętym spotkaniu.

Musimy mówić otwarcie, że są mizoginiczni, homofobiczni, rasistowscy i antysemiccy. Myślę, że właśnie taką narrację powinniśmy prowadzić. To ważne przesłanie – mówił.

Doprowadzenie Lewisa, jednego z kluczowych zastępców Corbyna, do otwartej syjonistycznej platformy JLM (Żydowski Ruch Robotniczy – red.), wymagało ciężkiej pracy – pada stwierdzenie. Chodzi o Clive’a Anthony’ego Lewisa, który został sekretarzem stanu ds. biznesu, energii i strategii przemysłowej.

Nagranie pochodzi z 13 sierpnia 2018 roku. Dziwnym trafem kilka dni później w Wielkiej Brytanii wybuchła wielka „afera”, w której lider Partii Pracy Corbyn został oskarżony o antysemityzm. Ostatecznie zachował swoje stanowisko, choć musiał publicznie przepraszać.

Jakimi słowami Corbyn oficjalnie tak rozwścieczył Żydów w Wielkiej Brytanii? – Syjoniści wyraźnie mają dwa problemy. Po pierwsze, nie chcą uczyć się historii. Po drugie, mimo że mieszkają tu od dawna, prawdopodobnie całe życie, nie rozumieją angielskiej ironii – mówił, czym ściągnął na siebie oskarżenia o antysemityzm.

Newmark w międzyczasie ustąpił ze stanowiska szefa JLM w związku z oskarżeniami o malwersacje finansowe. Aktualnie toczy się w jego sprawie proces o domniemane oszustwo.

Za: https://nczas.com/2019/06/02/wycieklo-nagranie-z-tajnej-narady-zydowscy-politycy-instruuja-jak-wykorzystac-oskarzenia-o-antysemityzm-w-walce-politycznej-video/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.