Strona główna > Świat > Wybuch w centrum Paryża

Wybuch w centrum Paryża

W sobotę 12.01.’19, o godz.9.00 rano w centrum Paryża doszło do potężnej eksplozji.

Zniszczenia okolicznych kamienic odnotowano w promieniu  trzech  przecznic sąsiadujących z epicentrum wybuchu. Świadek  filmujący okolicę  krótko po wybuchu (około 20 minut po jego usłyszeniu ) ocenia na podstawie zniszczeń, że musiał to być wybuch samochodu pułapki. W niektórych mieszkaniach widoczne są otwory okienne, częściowo lub całkowicie pozbawione futryn, ogrom rozbitego  szkła zalega na ulicach. Krzyki i płacz poszkodowanych, osoby broczące krwią pośród ogromu odłamków gruzów dopełniają obrazu zniszczeń. Przechodnie, lub niekompletnie ubrani mieszkańcy zniszczonych w okolicy  mieszkań są w szoku.

Filmujący skutki zdarzenia zaznacza, że nie czuć w powietrzu zapachu gazu. Zniszczenia aut stojących na poboczach jezdni są niezwykłe. Zastanawiają auta, które poza stłuczonymi szybami przewrócone są do góry kołami, bądź częściowo poskręcane.

Komentator, któremu wcześniej zdarzyło się widzieć skutki wybuchu samochodu pułapki, nie ma wątpliwości, że  charakter  aktualnie oglądanych zniszczeń nosi identyczne cechy.

Inny świadek zdarzenia relacjonuje, że około godz. 8.00 rano zauważył z okna swego biura wóz straży pożarnej. Sądził, że to ktoś z mieszkańców wezwał straż. Gdy po upływie godziny usłyszał potężny wybuch, po którym posypało się szkło okienne i gruz wybiegł przerażony. Okolicę spowijał czarny dym. Wśród współpracowników tego świadka nie było poważniejszych obrażeń.

Natomiast po przyjeździe policji z psami, ambulansów i większej liczby wozów strażackich okazało się, że jest co najmniej 20 poszkodowanych, w tym 9 – w stanie ciężkim. Odnotowano 4 ofiary śmiertelne. Psy zostały sprowadzone do poszukiwania ludzi wśród gruzów.

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *