Strona główna > NWO > Wszystko zaczyna się sprawdzać

Wszystko zaczyna się sprawdzać

Wszystko zaczyna się sprawdzać. Oto co niektórzy mieli przywilej usłyszeć z ust jednego z ‘oświeconych’ – w 1969 roku – 40 lat temu, pozwole sobie zamieścić całość tłumaczenia dla być może przestrogi, być może zorganizowania się i obalenia tego światowego dziadostwa. W przeciwnym wypadku przyszłe pokolenia nie mają na co liczyć. I tak jak ów ‘oświecony’ powiedział, jesteśmy zbyt łatwowierni.

Transkrypcja wspomnień (taśmy 1-3) dr Lawrence Dunegan’a (1989) z przemówienia dr Richarda Day’a, wygłoszonego na spotkaniu ze studentami i specjalistami ochrony zdrowia, przeznaczonymi na liderów w zakresie medycyny, 20.03.1969, w Towarzystwie Pediatrycznym Pittsburga. Dr Day – (1905-1989) prof. Pediatrii, Mt Sinai Medical School, Nowy Jork. Należał do elitarnej grupy rządzącej światem zachodnim, w celu ustanowienia Dyktatury Światowej, znanej pod nazwami: Tyranii Globalnej i Nowego Porządku Świata, składających się z części świeckiej i religijnej. Przyszła rzeczywistość, którą ci, którzy rozumieją te sprawę, nazywają Totalitarnym Światowym Imperium Lucyfera.

Nagrania dokonano w 1989 r. Fragmenty wypowiedzi dr Day’a i komentarze dr Dunegan’a:

‘Planujemy wejść w XXI wiek na pełnym biegu. Wszystko ustalone i nikt nie może nas powstrzymać… Niektórzy z was myślą, że mówię o komunizmie. Tymczasem mówię o czymś większym od komunizmu !’

‘Ludzie będą musieli przyzwyczaić się do zmian, tak, że będą spodziewać się zmian. Nic nie będzie stałe.’

‘Ludzie są zbyt łatwowierni. Nie zadają właściwych pytań’. Czasami zbytnią łatwowierność przyrównywano do naiwności. Ale czasami… kiedy mówił ‘ludzie nie zadają właściwych pytań’, brzmiało to jakby miał żal, jakby żle się czuł z powodu swojej roli, może chciał, by ludzie sprzeciwiali się temu, a nie wierzyli tak łatwo.

Prawdziwe cele

Wszystko służy dwóm celom. Pierwszy – ostentacyjny, który sprawi, że ludzie wszystko zaakceptują, i drugi – prawdziwy cel, który ma przybliżyć ustanowienie nowego systemu… Nie ma innej drogi’. Wydawało mi się wtedy, że jego słowa wyrażają przeprosiny, szczególnie kiedy opisywał niektóre szczególnie przykre zmiany, jak np. promowanie narkomanii.

Kontrola populacji

Był bardzo aktywnym członkiem grupy ds. kontroli populacji. Powiedział, że populacja rośnie zbyt szybko. Liczba osób w danym czasie na planecie musi być ograniczona lub zabraknie miejsca do życia. Przerośniemy zaopatrzenie w żywność i zbyt zanieczyścimy świat odpadami.

Pozwolenie na posiadanie dzieci

Ludzie nie będą mogli mieć dzieci tylko dlatego, że chcą, lub dlatego, że są nieostrożni. Większość rodzin będzie ograniczona do dwojga dzieci. Niektóre osoby będą mogły mieć tylko jedno, i wybitne osoby lub osoba, mogą być wybrane by mieć troje. Ale większość ludzi będzie mogła mieć tylko dwoje dzieci. To dlatego, że zerowy wzrost populacji to 2,1 dziecka na rodzinę. Więc co dziesiąta rodzina będzie mogła mieć przywilej trzeciego dziecka. Dla mnie do tej pory pojęcie “kontroli populacji” łączyła się przede wszystkim z ograniczeniem liczby dzieci mających się urodzić. Ale uwaga, o tym, co ludzie mają “pozwolone”, a następnie, co nastąpiło, czyni ją zupełnie jasną, że kiedy usłyszysz “kontrolę populacji”, oznacza to więcej niż tylko kontrolę urodzeń. Oznacza to kontrolę nad każdym przedsięwzięciem całej ludności świata; znacznie szersze znaczenie tego pojęcia niż kiedykolwiek myślałem przed wysłuchaniem tego. Kiedy słyszysz i wracasz z powrotem do niektórych z tych rzeczy, zaczynasz rozpoznawać jak jeden aspekt ściśle wiąże się z innymi aspektami w zakresie kontrolowania ludzkich poczynań.

Przekierowanie celu seksu: seks bez prokreacji i prokreacja bez seksu

Cóż, po kontroli populacji, następnym krokiem był seks. Powiedział, że seks musi być oddzielony od prokreacji. Seks jest zbyt przyjemny, i popęd płciowy zbyt silny, aby oczekiwać, że ludzie zaniechają seksu. Stosowanie chemikaliów w żywności i w dostarczanej wodzie w celu zmniejszenia popędu płciowego nie jest praktyczne. Wtedy strategią byłoby nie zmniejszanie aktywność seksualnej, ale jej zwiększanie, ale w taki sposób, by ludzie nie mieli dzieci.

Antykoncepcja powszechnie dostępna dla wszystkich

Antykoncepcja będzie bardzo silnie promowana, i byłaby tak ściśle związana w umysłach ludzi z seksem, że automatycznie myśleliby o antykoncepcji, gdyby myśleli lub przygotowywali się do seksu. I antykoncepcja będzie powszechnie dostępna. Środki antykoncepcyjne będą bardziej eksponowane w drogeriach, jak papierosy i guma do żucia. W sposób otwarty, a nie ukryte pod ladą, kiedy ludzie będą musieli prosić o nie i mogą być zażenowani. Ten rodzaj otwartości będzie sugerował, że środki antykoncepcyjne są tak samo częścią życia, jak każdy inny produkt sprzedawany w sklepie. Środki antykoncepcyjne będą reklamowane i wydawane w szkołach w związku z edukacją seksualną!

Edukacja seksualna jako narzędzie rządu światowego

Celem edukacji seksualnej było wczesne zainteresowanie dzieci, by kojarzyli seks z potrzebą antykoncepcji we wczesnym okresie życia, zanim staną się aktywne. W tym momencie przywołałem w myśli niektórych z moich nauczycieli, zwłaszcza w gimnazjum i doszedłem do wniosku, że byłoby całkowicie niewiarygodne myśleć o ich aprobacie, a tym bardziej angażowaniu się w dystrybucji środków antykoncepcyjnych dla studentów. Ale to tylko odzwierciedlało mój brak zrozumienia w jaki sposób ci ludzie działają. To było zanim powstały szkolne poradnie. W wielu miastach w USA w tym czasie już były szkolne kliniki, których głównym zadaniem były antykoncepcji, kontrola urodzeń, kontrola populacji. Pomysł jest więc taki, żeby seks i antykoncepcję wprowadzany i umacniany w szkole przenosić do małżeństwa. Rzeczywiście, kiedy młodzi ludzie – już dojrzali – zdecydują się na ślub, znaczenie małżeństwa będzie znacznie zmniejszone. Zaznaczył, że większość osób prawdopodobnie będzie chciała się żenić … ale to z pewnością nie będzie dłużej uważane za niezbędne do aktywności seksualnej.

Finansowanie z podatków aborcji jako kontroli populacji

Nic dziwnego więc, że następnym punktem spotkania była aborcja Powiedział: “Aborcja nie będzie już przestępstwem. Aborcja będą akceptowana jako coś normalnego” … I będą opłacane z podatków dla ludzi, którzy nie mogą zapłacić za aborcje Środki antykoncepcyjne będą udostępniane z pieniędzy podatników, tak aby nikt nie musiał się obejść bez środków antykoncepcyjnych. Gdyby lekcje o wychowaniu seksualnym w szkołach prowadziły do większej ilości ciąż u dzieci, nie byłyby one postrzegane jako problem. Rodzice, którzy myślą, że są przeciwni aborcji z przyczyn moralnych lub religijnych, zmienią zdanie, gdy ich dziecko będzie w ciąży. Więc to pomoże w przezwyciężeniu sprzeciwu wobec aborcji. Niedługo, bardzo niewiele osób będzie nadal odmawiało aborcji jako akceptowalnej, i nie będą oni mieli większego znaczenia.

Zachęcanie do homoseksualizmu, seksu, wszystko dobre

Homoseksualizm również należy wspierać, i ‘ludzie będą mieć zezwolenie na homoseksualizm”. Nie będą musieli się ukrywać. I osoby starsze będą zachęcane do aktywnego życia seksualnego do podeszłego wieku, tak długo jak będą mogli. Każdy będzie pozwolenie na seks, cieszyć się nim jak tylko chcą. Wszystko idzie. W ten sposób zostało to powiedziane. I pamiętam, że wtedy pomyślałem: ‘jakie to aroganckie z jego strony, lub tego kogo reprezentuje, czuć, że mogą udzielić lub nie – pozwolenia by ludzie mogli cokolwiek robić! Ale taka była użyta terminologia. W związku z tym, poruszył sprawę odzieży. Odzież będzie bardziej stymulująca i prowokacyjna. Przypomnijmy, że 1969 był rokiem spódnic mini, kiedy te mini-spódniczki były bardzo, bardzo krótkie i wiele odsłaniające. Powiedział: “To nie tylko wielkość odsłanianej powierzchni skóry sprawia, że ubrania pociągają seksualnie, ale inne, bardziej subtelne rzeczy często są sugestywne… takie jak ruch, krój odzieży i rodzaj tkaniny, umieszczenie akcesoriów na ubraniu. Jeśli kobieta ma atrakcyjne ciało, to dlaczego ma go nie pokazywać?”… To było jedno z oświadczeń. Nie było szczegółów, co należy rozumieć przez “ubrania prowokacyjne”, ale od tego czasu, jeśli obserwowałeś zmiany w stylach odzieży, dżinsy są tak skrojone, by były bardziej obcisłe w kroczu. Mają pewne załamania, które pełnią rolę czegoś w rodzaju strzałek. Są to linie, które kierują wzrok bezpośrednio na niektóre obszary anatomiczne. I wtedy rzeczywiście był czas pod hasłem “spal swój biustonosz”. Zaznaczył, że wiele kobiet powinno nosić biustonosz, gdyż dodawał im atrakcyjności, więc zamiast zakazu noszenia biustonoszy i paleniu ich, biustonosze powrócą. Ale będą cieńsze i bardziej miękkie, umożliwiające bardziej naturalny ruch. Nie powiedział dokładnie, ale z pewnością bardzo cienki biustonosz wiele bardziej eksponuje pierś niż grubszy, używany do tej pory.

Zmniejszenie znaczenia rodziny

Liczebność rodziny będzie ograniczona. Wcześniej wspomniał, że nie będzie pozwolenia na więcej niż dwoje dzieci. Rozwód będzie łatwiejszy i bardziej rozpowszechniony. Większość ludzi będzie wchodziło w związek małżeński więcej niż raz. Więcej pozostanie w stanie wolnym, będą mieszkać razem, i nikt nie będzie zadawał żadnych pytań. Będzie to powszechnie uznane i nie będzie różnic między małżeństwem a byciem razem. Więcej kobiet będzie pracować poza domem. Więcej mężczyzn zostanie przeniesionych do innych miast do pracy, i więcej mężczyzn będzie podróżować. Dlatego będzie trudniej rodzinom mieszkać razem. To uczyni małżeństwo mniej stabilne, i dlatego ludzie będą mniej skłonni do posiadania dzieci. Zmniejszą się liczebnie rodziny wielopokoleniowe, i będą żyły dalej od siebie. Przez chwilę podróże będą tańsze i łatwiejsze, aby ci, którzy musieli podróżować czuli, że mogą wrócić do swoich rodzin … nie dlatego, że będą nagle oderwani od rodzin. Ale jednym z efektów łatwiejszego prawa rozwodowego w połączeniu z promowaniem podróży i przenoszenia rodzin z jednego miasta do drugiego, będzie niestabilność rodziny. Jeśli zarówno mąż jak i żona pracują i jeden partner zostaje przeniesiony gdzie indziej, partner będzie miał trudności z przeniesieniem. Tak więc jedno z nich albo utrzyma pracę i pozostanie, podczas gdy drugie odejdzie, albo zrezygnuje z pracy i podejmie ryzyko nie znalezienia pracy w nowym miejscu. Raczej szatańskie podejście do tego wszystkiego!

Eutanazja i “pigułka zejścia”

Każdy ma prawo do życia przez określony czas. Starzy nie są już użyteczni i stają się ciężarem. Musisz być gotowy do zgody na śmierć. Większość ludzi jest gotowa. Może zostać ustalony arbitralny limit wieku. W końcu będziesz miał prawo tylko do określonej ilości kolacji, tylu orgazmów, i tylu przyjemności w życiu. A kiedy już je wykorzystałeś i nie jesteś już produkcyjny, nie pracujesz i nie dokładasz, wtedy powinieneś być gotowy by zrobić miejsce dla następnego pokolenia. Niektóre rzeczy, które pomogą ludziom zrozumieć, że wystarczająco długo, wspominał wiele z nich … nie pamiętam ich wszystkich … Oto kilka z nich: wykorzystanie bardzo jasnego druku na formularzach, które … są niezbędne … należy wypełnić, aby osoby starsze nie mogły ich przeczytać, i będą musieli iść do młodych ludzi o pomoc. Ruch samochodem – będzie więcej pasów ruchu o dużej prędkości, które … będą sprawiać kłopot starszym o obniżonym refleksie, a tym samym stracą część swojej niezależności.

Ograniczenie dostępu do przystępnej cenowo opieki medycznej ułatwi eliminowanie starszych

Wielka rzecz – opracowana dosyć dokładnie – koszt opieki medycznej będzie dużym obciążeniem. Opieka medyczna będzie ściśle związana z pracą, ale także będzie bardzo, bardzo droga i po prostu niedostępna dla osób po upływie pewnego czasu. I jeśli nie będą mieli niezwykle bogatej, wspierającej rodziny, pozostaną właściwie bez opieki. I pomysł, że jeżeli wszyscy mówią: “Dość! Jaki to ciężar na młodych starać się utrzymać starych ludzi … to młodzi postarają się pomóc rodzicom, pod warunkiem że będzie to wykonane w sposób humanitarny i z godnością. A potem podał przykład — może być miłe, pożegnalne, prawdziwe święto. Mama i tata zrobili swoją robotę. A potem święto się kończy i zażyją ‘pigułkę zejścia’.

Planowanie kontroli nad opieką zdrowotną

Będą ogromne zmiany. Przede wszystkim będzie dużo ściślej kontrolowana: “Kongres nie zamierza kontynuować ubezpieczeń zdrowotnych. To [w 1969] jest teraz, aż nadto widoczne. Ale nie jest to konieczne. Mamy inne sposoby kontroli opieki zdrowotnej”. To przyjdzie stopniowo, ale cała opieka zdrowotna będzie podlegać ścisłej kontroli. Opieka medyczna będzie ściśle związany z pracą, i jeśli nie pracujesz lub nie możesz pracować, nie będziesz mieć dostępu do opieki medycznej. Czas bezpłatnego leczenia szpitalnego się skończy. Jego koszty wzrosną tak, że ludzie nie będą mogli sobie pozwolić, aby nie mieć ubezpieczenia. Ludzie płacą … płacić za to, masz do niego prawo. Dopiero później zdałem sobie sprawę, że nie będziesz za to sam płacił. Twoja opieka medyczna będzie opłacana przez innych. I dlatego z wdzięcznością i na klęczkach przyjmiesz to, co było oferowane ci jako przywilej. Twoja odpowiedzialność za własne leczenie będzie zmniejszona. I nie rozumiałem wtedy jak to działa, że wszyscy uzależnieni są od ubezpieczeń. A jeśli nie masz ubezpieczenia to płacisz bezpośrednio; a koszt opieki jest ogromny. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe nie płacą tej samej kwoty. Jeśli ty masz płacić, powiedzmy, 600 dolarów, one płacą 300 dolarów lub 400 dolarów. I ta różnica w płatnościach ma pożądany efekt: umożliwia towarzystwu płacić za to, czego nigdy ty nie mógłbyś zapłacić. One dostają upust, którego ty nie dostaniesz. Kiedy widzisz rachunek jesteś wdzięczny, że firma ubezpieczeniowa mogła zapłacić. I w ten sposób zależysz i praktycznie musisz mieć ubezpieczenie.

Dostęp do szpitali będzie ściśle kontrolowany

Aby dostać się do budynku potrzebna będzie ID. Ochrona zadba o to, by nikt nie mógł poruszać się wewnątrz bez ID. Każdy na terenie szpitala będzie miał przypięty identyfikator ze zdjęciem oraz podanym powodem przebywania tam… pracownik, technik laboratoryjny, pielęgniarka, odwiedzający czy ktokolwiek inny. Ta potrzeba ID rozpocznie się na małą skalę: w szpitalach, niektórych firmach, ale stopniowo poszerzy się na wszystkie miejsca! Stwierdził, że szpitale mogą być wykorzystywane do zamykania … na terapię przestępców. To nie oznaczało koniecznie, opieki medycznej. W tamtym czasie nie znałem wyrażenia “psycho-więzienie”, ale opisywał wykorzystanie szpitali zarówno do leczenia chorych i zamykania przestępców z powodów innych niż dbałość o zdrowie przestępcy. Nie podał definicji przestępcy.

Eliminacja prywatnych gabinetów lekarskich

Wizerunek lekarza ulegnie zmianie. Nie będzie postrzegany jako indywidualny profesjonalista w służbie poszczególnych pacjentów. Jednak lekarz będzie stopniowo rozpoznawany jako wysoko wyspecjalizowany technik … i zmieni się jego praca. Będzie zawierać rzeczy takie jak egzekucje przez podanie śmiertelnego zastrzyku. Wizerunek lekarza, że odgrywa ważną rolę i jest niezależny, będzie musiał ulec zmianie. I powiedział: “Lekarze zarabiają zbyt dużo pieniędzy. Powinni reklamować swoje usługi jak każdy inny produkt”.

Nowe trudności w diagnozowaniu i leczeniu

Będą pojawiać się nowe choroby, które nigdy wcześniej nie występowały. Przez długi czas byłyby bardzo trudne do zdiagnozowania jako nieuleczalne. Pamiętam, że nie długo po wysłuchaniu tej prezentacji, kiedy miałem dokonać zagadkowej diagnozy, zastanawiałem się: “Czy to było … co on mówił? Czy to jest przypadek, o którym mówił? Kilka lat później, kiedy ostatecznie opracowano AIDS, myślałem, że AIDS była co najmniej jednym przykładem tego, co mówił. I teraz myślę, że AIDS prawdopodobnie była chorobą wyprodukowaną.

Zaniechanie leczenia nowotworów jako środek kontroli populacji

Powiedział: “Obecnie możemy wyleczyć prawie każdy nowotwór. Informacje na ten temat znajdują się w aktach w Instytucie Rockefellera, jeśli kiedykolwiek podjęto by decyzję, że powinny być ujawnione. Ale rozważmy – jeśli ludzie przestaną umierać na raka, jak szybko nastąpiłoby przeludnienie. Możecie umrzeć na raka tak samo jak na coś innego”. Wysiłki w leczeniu nowotworów będzie nastawione bardziej na komfort niż samo leczenie. Były pewne sugestie, by ujawnić leki na raka, ukryte w Instytucie Rockefellera, ponieważ niezależni naukowcy mogą je ujawnić, mimo, że chcemy to ukryć. Ale przynajmniej w chwili obecnej, pozwalanie ludziom umierać na raka robi dobrze, ponieważ to spowalnia problem przeludnienia.

Zawały serca jako forma egzekucji

Powiedział: “Teraz jest możliwość symulacji prawdziwego ataku serca. Może być stosowany jako metoda zabijania”. Tylko bardzo wykwalifikowany patolog, którzy dokładnie wie, na co zwrócić uwagę przy sekcji zwłok, może odróżnić go od prawdziwego. Myślałem wtedy, że to było bardzo zaskakujące i szokujące, dowiedzieć się od tego konkretnego człowieka, w tym szczególnym czasie. To i sprawa lekarstwa na raka, tak naprawdę nadal tkwią w mojej pamięci, bo było to tak szokujące, i w tamtym czasie, wydawało mi się nie na miejscu. Następnie mówił na temat odżywiania i ćwiczeń fizycznych, jakby w tych samych ramach. Ludzie mieliby prawo do jedzenia, prawo do życia tak długo, jak przedtem. Ale nie większość z nich. Tu, w połączeniu z odżywianiem, nie było żadnych konkretnych deklaracji odnośnie określonych składników odżywczych, które byłyby albo niewystarczające albo w nadmiarze. Z perspektywy czasu, myślę, że chodziło mu o diety z wysoką zawartością soli i tłuszczu, predysponujących w kierunku wysokiego ciśnienia krwi i przedwczesnej arteriosklerotycznej choroby serca. I jeśli ludzie, którzy byli zbyt głupi lub zbyt leniwi, aby wykonywać ćwiczenia … zawartość tłuszczu wzrasta i wywołuje choroby.

Wspomniał także, że szybko będzie wzrastać ilość publicznych punktów żywieniowych. I… to też ma związek z rodziną. Ponieważ coraz więcej osób będzie jeść poza domem, jedzenie w domu stanie się mniej ważne. Ludzie będą mniej zależni od domowej kuchni. I to również wiąże się z gotowymi daniami, szeroko dostępnymi, tylko włożyć do mikrofalówki. Będą dostępne również gotowe posiłki. I oczywiście, już je mamy … i niektóre całkiem dobre. Ale całe to odmienne podejście do jedzenia poza domem i wcześniej przygotowanych posiłków spożywanych w domu było przewidziane, i już w sprzedaży – wygoda w gotowaniu. Ta żywność będzie częścią zagrożeń. Każdy, kto był na tyle leniwy by kupować gotową, będzie musiał ćwiczyć. A jeśli był zbyt leniwy by ćwiczyć, i zbyt leniwy by przyrządzać własne jedzenie, nie zasługuje na długie życie.

Edukacja jako narzędzie przyspieszenia dojrzewania i ewolucji

Było też coś o przyspieszeniu okresu dojrzewania. I to zostało powiedziane w związku ze zdrowiem, a później w związku z edukacją, łączącą się z przyspieszeniem procesu zmiany ewolucyjnej. Padło stwierdzenie, że: “… Uważamy, że możemy pchnąć ewolucję szybciej i w odpowiednim kierunku”. Pamiętam tylko to ogólne stwierdzenie.

Wymieszanie wszystkich religii …. Stare religie będą musiały odejść

Powiedział: “Religia nie musi być zła. Wiele osób odczuwa potrzebę religii, z jej tajemnicami i rytuałami – więc będą mieli religię”.

Ale dzisiejsze główne religie muszą się zmienić, ponieważ nie są zgodne z nadchodzącymi zmianami. Stare religie będą musiały odejść. Szczególnie chrześcijaństwo. Gdy zniszczymy kościół katolicki, reszta chrześcijaństwa też się rozpadnie. Potem może być przyjęta nowa religia na całym świecie. Weźmiemy coś ze wszystkich starych, by uczynić ją łatwą do zaakceptowania, i by ludzie czuli się z nią jak u siebie w domu. Większość ludzi nie będzie zbyt związana z religią. Oni zrozumieją, że jej nie potrzebują.

Zmiany w Biblii poprzez zmiany kluczowych słów

Będzie przepisana, aby odpowiadała nowej religii. Stopniowo słowa kluczowe zostaną zastąpione nowymi o różnych odcieniach znaczeniowych. Następnie wyjaśnienie nowego wyrazu będzie dołączone do starego. I z biegiem czasu, inne znaczeniowe tego słowa będzie podkreślane, a następnie stopniowo ten wyraz będzie zastąpiony nowym. Nie jestem pewien czy powiedziałem to wyraźnie. Ale chodzi o to, że nie całe Pismo Święte będzie wymagało przepisania, tylko słowa kluczowe zastąpione innymi. I różnorodność znaczenia dołączone do dowolnego słowa może być wykorzystane jako narzędzie do zmiany rozumienia całego Pisma Św, a więc spowodować przyjęcie nowej religii. Większość ludzi nie dostrzeże różnicy. I powiedział: “… Nielicznych, którzy dostrzegą różnice nie będzie wystarczające dużo by się tym przejmować”.

Kościoły pomogą

Następnie była jedna z najbardziej zaskakujących wypowiedzi całej prezentacji, kiedy powiedział: “… Niektórzy z was zapewne myślą, że kościoły nie zgodzą się na to [i stwierdził] kościoły nam pomogą!” Nie było jasne co miał na myśli, gdy powiedział: “kościoły nam pomogą!” Z perspektywy czasu, myślę, że niektórzy z nas teraz rozumieją, co mógł mieć na myśli wtedy. Pamiętam tylko, że pomyślałem “nie, nie pomogą!” i pamiętając słowa naszego Pana, kiedy rzekł do Piotra: “Ty jesteś Piotr i na tej skale zbuduję kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”. Więc … Tak, niektórzy ludzie w kościołach mogliby pomóc. I w kolejnych 20 latach widzieliśmy jak niektórzy ludzie w kościołach pomagali. Ale wiemy też, że słowa Pana są ważne, i bramy piekielne go nie przemogą.

Restrukturyzacja edukacji jako narzędzia indoktrynacji

Poza zmianą Biblii – powiedział, że zostanie zmieniona klasyka w literaturze. Wydaje mi się, że jako przykład podał Mark Twain’a. Ale powiedział, że przypadkowy czytelnik zmienionej wersji klasycznej nawet by nie podejrzewał, że cokolwiek zmieniono. I ktoś musiałby czytać słowo po słowie by nawet poznać, że dokonano jakiejkolwiek zmiany, gdyż będzie ona tak subtelna. Ale zmiany będą po to, by promować akceptację nowego systemu.

Więcej czasu w szkole, ale nie nauczą się niczego

Jeśli chodzi o edukację to powiedział, że dzieci będą spędzać więcej czasu w szkole, ale w wielu szkołach nie będą uczyć się niczego. Nauczą się pewnych rzeczy, ale nie tak jak dawniej. Lepsze szkoły w lepszej dzielnicy z lepszymi ludźmi – ich dzieci będą uczyć się więcej. W lepszych szkołach, uczenia się będzie przyspieszone. I powiedział: “Uważamy, że możemy przyspieszyć ewolucję”. Będzie wydłużony okres edukacji (lata), i lekcje będą trwały w czasie lata. Studia będą bardziej specjalistyczne – węższy ale głębszy zakres wiedzy. Nie będzie można zdobyć informacji spoza dziedziny danej osoby, chyba, że uzyska się pozwolenie. Człowiek będzie ekspertem ale tylko w wybranej dziedzinie, i nie będzie orientował się w żadnej innej.

Rządzą ci, którzy mają dostęp do informacji

Mówił o komputerach w edukacji, i każdy kto będzie chciał mieć dostęp do komputera lub książek nie mających związku z jego kierunkiem studiów, uzyska pozwolenie lub nie.

Niektóre książki znikną z bibliotek

Szczególnie te, które zawierają niepożądane informacje, nieodpowiednie do nowego systemu. Będzie coś w rodzaju zorganizowanej kradzieży książek: po prostu specjalne grupy wyniosą pewne pozycje i nigdy ich nie zwrócą. Nie każdy będzie miał pozwolenie na posiadanie w domu książek.

Promowanie narkomanii w celu stworzenia atmosfery dżungli

Wzrośnie używalność narkotyków i alkoholu. Ale wzmoże się też działalność biur antynarkotykowych. Brzmi to jak kontradykcja, ale oznacza to, że spowoduje to powstanie prawa dżungli, do wyeliminowania słabszych jednostek: ‘zanim wystąpiło przeludnienie, istniało prawo dżungli, w której przetrwali tylko ci o najlepszej kondycji fizycznej’. Człowiek musiał bronić się w swoim środowisku, przed dzikimi zwierzętami i chorobami. Teraz człowiek stał się zbyt cywilizowany, i brak mu kondycji fizycznej, i mogą przetrwać tylko silniejsi. I tu jest rola do odegrania przez narkotyki – prawo dżungli odnowi selekcję najsilniejszych. Sprawa narkotyków będzie utrwalana w podświadomości społeczeństwa, przez co ludzie dowiedzą się, że świat nie jest tak bezpieczny jak im się wydawało. To samo będzie się działo ze spożyciem alkoholu: promowanie i zakaz. Słabi skorzystają z promocji. Wzrośnie problem pijanych kierowców, ale wprowadzone będzie bardziej rygorystyczne prawo pozbawiające przywileju prowadzenia auta.

Ograniczenia podróży

Nie każdy powinien mieć swobodę podróżowania tak jak teraz w USA. Ludzie nie potrzebują podróżować w ten sposób. To będzie przywilej!

Potrzeba większej ilości więzień, wykorzystanie w tym celu szpitali

Niektóre nowo budowane szpitale będą tak zaprojektowane, by szybko można je było przystosować na użytek systemu penitencjarnego.

Zmiany ogólne

Zmieni się wygląd miejsc, staną się one mniej znajome po to, by starsi czuli, że czas na zmianę. Budynki będą zachowane jako pustostany, często zdemolowane, w miastach w takim stanie będą również całe ulice po to, by sprawiały wrażenie dżungli, wprowadzały depresyjny nastrój i stały się odpowiednie dla ‘wyrzutków’. Będą budowane budynki i mosty tylko po to, by w krótkim czasie legły w gruzach. Będzie więcej wypadków drogowych, kolejowych i samolotowych. Ludzie mają poczuć się mniej bezpieczni po to, by doszli do wniosku, że nic nie daje bezpieczeństwa. Wkrótce po tym spotkaniu, okazało się, że w miejscu mojego zamieszkania zawaliły się dwa nowe mosty, jedno centrum handlowe z ludżmi wewnątrz. W innym centrum handlowym wewnątrz czuło się dziwne wibracje, kiedy było wielu kupujących. Zastanawiałem się wtedy, czy dr Day mówił o tym właśnie budynku. Niektóre dzielnice miast będą dobrze utrzymane i zadbane, inne zmienią się w slumsy. Rozpadnie się poczucie sąsiedztwa. Przypomniałem sobie jego słowa: ‘uda nam się ograniczyć przestępstwa do slumsów po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ich do innych, lepszych dzielnic’.

Wojna jest dobra: masz być mięsem armatnim; zmniejszaj populację, umieraj jak bohater

Wojna jest dobra, bo umiera się młodo, dostaje się szansę wykazania się wielką odwagą i bohaterstwem, umiera się młodo, a jeśli się przeżyje, jest się traktowanym z honorami. Nawiązał do obu wojen światowych mówiąc, że gdyby nie było tyle ofiar i wszyscy żyli i mieli dzieci, świat byłby już dawno przeludniony. Ale teraz przy takim poziomie wszelkich technologii wojna nie jest potrzebna, gdyż rządy mogą sprawować kontrolę populacji. Poza tym broń nuklearna mogłaby zniszczyć wszystko. Dawniej wojny można było kontrolować, obecnie już nie.

Terroryzm : wspaniałe narzędzie sprawowania ‘kontroli’

Będzie wykorzystywany w Europie i innych częściach świata. W tamtym czasie terroryzm nie był w USA konieczny i nie był planowany na najbliższą przyszłość. Byłaby inna sytuacja, gdyby trzeba było przekonać Amerykanów, że przez wiele lat żyli w dostatku, a teraz świat jest niebezpieczny, oraz, by wymóc posłuszeństwo amerykańskiego rządu wobec odpowiednich władz.

Współzależność globalna: ‘żeby wprowadzić coś nowego, trzeba zniszczyć stare’

Dyskutowano nt. przemysłu amerykańskiego, i wtedy po raz pierwszy usłyszałem określenie ‘globalna współzależność’. Plan polegał na tym, że różne części świata będą miały przypisane w jednolitym systemie globalnym różne role w zakresie przemysłu i handlu. Musiałby ulec zmianie prymat ST Zjedn i jego względna niezależność i samowystarczalność. Był to jeden z kilku razy, kiedy powiedział, że w celu stworzenia nowej struktury, najpierw trzeba zburzyć starą, i amerykański przemysł był jednym z tego przykładów. Nasz system będzie musiał zostać zredukowany w celu zapewnienia innym krajów szansy zbudowania swojego przemysłu, bo inaczej nie mogłyby konkurować z USA. A odnosiło się to szczególnie do naszego przemysłu ciężkiego, który będzie musiał ulec redukcji, podczas gdy te same gałęzie przemysłu powstałyby w innych krajach, zwłaszcza w Japonii.

Koniec patriotyzmu

I w tym momencie była krótka dyskusja nt. stali, w szczególności samochodów. Pamiętam, jak mówił, że samochody będą importowane z Japonii na równi z samochodami produkowanymi w kraju, ale japońskie będą lepsze. Produkty będą wykonywane w USA tak, by się psuły i rozpadały, po to, by ludzie chętniej kupowali towary z importu, wtedy pomoże to zagranicznym konkurentom. Jednym z przykładów była Japonia. W 1969 japońskie auta, czy były tu sprzedawane w ogóle, nie pamiętam, ale na pewno nie były bardzo popularne. Ale pomysł był taki, że mógłbyś z obrzydzeniem podchodzić na Forda, GM, Chrysler, ponieważ drobne rzeczy takie jak uchwyty do okien częściej by odpadały, pękały plastikowe części, które, gdyby zostały wykonane z metalu, byłyby trwalsze. Twój patriotyzm w zakupie amerykańskich produktów wkrótce zniknąłby, jeśli kupisz japońskie, niemieckie, lub importowane, lepsze w użytku, i lepiej na tym wyjdziesz. Patriotyzm się skończy.

Wspomniał o tym, że rzeczy będą się rozpadały, w jakimś innym miejscu. Nie pamiętam czy mówił o innych rzeczach oprócz aut, ale przypominam sobie, że miałem wrażenie, wyobrażałem sobie scenę, w której w rękach chirurga, w krytycznym momencie, na sali operacyjnej rozpadają się instrumenty. Czy mówił o tym w dyskusji? Ale w pewnej chwili powiedział o umyślnie wybrakowanych przedmiotach, na których nie można polegać, po to, by skończyć z patriotyzmem i by były one źródłem irytacji ludzi.

Utrata pracy – utrata bezpieczeństwa

I znowu pomysł, że nie będziesz czuł się bezpieczny, promocja hasła, że świat nie jest bardzo bezpieczny. USA miał być potęgą w dziedzinie informacji, komunikacji, wysokiej technologii, edukacji i rolnictwa. Ameryka miała być nadal czymś w rodzaju centrum systemu globalnego. Ale skończy się tu przemysł ciężki . Była uwaga, że środowisko zniszczone jest wystarczająco na skutek odpadów przemysłowych, niech inni męczą się z nimi. To miała być jakaś ‘zbawienna jakość’, do zaakceptowania przez Amerykanów. Zabierasz przemysł ale ratujesz środowisko. Tak więc ogólnie nic nie straciliśmy.

Zmiany społeczne – eliminacja ‘tradycji’

Zmiany społeczne miały być takie, że ludzie będą chętnie przenosić się na teren Pasa Słońca [południowe USA]. Byliby to, ludzie bez korzeni w nowej lokalizacji, a łatwiej jest zmienić tradycje w miejscu, gdzie jest wiele przeszczepionych osób, w porównaniu do próby zmiany tradycji w miejscu, gdzie ludzie dorastali i mieli rodziny wielopokoleniowe – gdzie mieli korzenie. Takie nowe systemy opieki medycznej. Jeśli przeniesiesz się z miasta przemysłowego płn-wschodu na południowy Pas Słońca lub płd-wschód, łatwiej ci będzie przyjąć wszelkiego rodzaju, np. tamtejszą kontrolowaną opiekę medyczną, niż mógłbyś zaakceptować zmiany w systemie opieki zdrowotnej, w miejscu w którym miałeś korzenie i rodzinne wsparcie. Również w tym duchu już wspomniano, użył liczby mnogiej zaimka osobowego “MY” – my przejmiemy kontrolę nad pierwszym z miast portowych … Nowy Jork, San Francisco, Seattle … pomysł taki, że jest to element strategii. Pomysł polegający na tym, że jeśli kontrolujesz miasta portowe zgodnie z twoją filozofią i stylem życia, reszta kraju będzie musiała się poddać. Szczególnie kiedy zniszczysz przemysł, odbierzesz ludziom pracę, przeniesiesz ich na inny teren, staną się bezrobotni i biedni, a wtedy zaakceptują każdą oferowaną im zmianę po to, by mogli przetrwać, i temu poświęcą swoją moralność i zobowiązania (społeczne). Ale to nie jest moja filozofia, ale filozofia mówcy.

Obywatele świata: światowy sport

Wróćmy na moment do przemysłu: część przemysłu ciężkiego pozostanie, na tyle by wykorzystać wiedzę mogącą się przydać, jeżeli plan nie wypali. Tak więc kraj nie pozostanie bez majątku i wiedzy/umiejętności. Pokładano nadzieję, że będzie specjalizacja światowa, ale, wtedy przy globalnej współzależności, będzie zanikać narodowa tożsamość. Każde z miejsc będzie zależeć od innego z powodu jakiegoś składnika niezbędnego do życia. Wszyscy staniemy się obywatelami świata, a nie obywatelami swojego państwa. I w ten sam sposób możemy mówić o sporcie. Zmieni się on w USA po to, by zlikwidować narodowość. Piłka nożna, popularna na całym świecie, zostanie spopularyzowana w USA, gdyż w tamtym czasie była tam prawie nieznana. Opracowano plan wyeliminowania baseball’u, postrzeganego jako amerykańską grę. Kiedy zaoferuje się wysokie zarobki jego zawodnikom, spowoduje to niechęć społeczeństwa, i w końcu sami wycofają się z gry. Te wysokie zarobki zawodników spowodują wyalienowanie zarządów klubów, i wtedy kibice baseball’u z pewnością zaczną wspierać piłkę nożną, a baseballowe staną się boiskami piłkarskimi. Nie mówił o tym aż tak wyrażnie, ale gdyby ta ‘międzynarodowość’ nie wystąpiła wystarczająco szybko, tak właśnie by się stało. […]

Myślistwo

Była mowa o myślistwie, w końcu to nic dziwnego. Myślistwo wymaga broni, która z kolei wymaga kontroli. Nie pamiętam tego dość szczegółowo, ale posiadanie broni będzie przywilejem, i nie każdy powinien mieć broń. Myślistwo nie jest wystarczającym powodem do posiadania broni, i dlatego broń winna podlegać kontroli. Osoby, które mają pozwolenie na polowanie, mogliby wypożyczać ją z oficjalnych źródeł. Podkreślał, że nie każdy musi mieć broń.

Sport dla dziewcząt: likwidacja kobiecości

Bardzo ważny był sport dla dziewcząt. Lekkoatletyka będzie promowana wśród dziewcząt. To miało na celu zastąpienie lalek. Lalki będą nadal, w niewielkiej ilości, ale nie będą one tak różnorodne. Nie będzie promocji lalek, ponieważ dziewczyny nie powinny myśleć o dzieciach i reprodukcji. Dziewczyny powinny więcej czasu spędzać na boisku, podobnie jak chłopcy. Dziewczęta i chłopcy naprawdę nie muszą się odróżniać. Za lalkami pójdą zestawy herbaciane, a wszystkie te rzeczy, które tradycyjnie były uważane jako kobiece, będą wycofywane, gdyż dziewczyny będą się poświęcać bardziej męskim zajęciom. Tylko jedną inną rzeczą jaką pamiętam było to, że sportowe strony dzienników będą pełne wyników zespołów żeńskich, obok wyników zespołów męskich. I niedawno to się właśnie rozpoczęło, po 20 latach w naszej lokalnej prasie. Wyniki sportowe dziewcząt obok wyników chłopców. Więc to wszystko zmieni wzór do naśladowania tego, w czym powinny wykazać się młode dziewczyny. Kiedy dziewczyna dorasta, winna wykazać się jako atleta, a nie oczekiwać, że zostanie matką.

Rozrywka: przemoc, seks i odwrażliwianie ws. seksu: przygotowywanie do ‘wypadków’

Filmy stopniowo staną się bardziej wyraźne w odniesieniu do seksu i języka. W końcu seks i ordynarny język są prawdziwe, więc dlaczego udawać, że nie są? Byłyby filmy pornograficzne w kinach i w telewizji. I w tamtych czasach nie było magnetowidów, ale dał do zrozumienia, że będą dostępne kasety, kasety i odtwarzacze wideo do użytku w domu, i filmy pornograficzne będą dostępne dla tych magnetowidów, jak również w sąsiedztwie kin i na odbiorniku telewizyjnym. Powiedział coś takiego:

’w filmach zobaczycie ludzi robiących wszystko co tylko można wymyślić’. Powiedział, że … wszystko to ma doprowadzić do jawnego seksu. To kolejny komentarz, który powtarzał kilkakrotnie – “jawny seks”. Przemoc będzie bardziej obrazowa. Miało to odwrażliwiać ludzi na przemoc. Może będzie potrzeba czasu, żeby ludzie mogli być świadkami prawdziwej przemocy i być jej częścią. Później będzie jasne, dokąd to zaprowadzi. Więc będzie bardziej realistyczna przemoc w branży rozrywkowej, która ułatwi ludziom przystosować się do niej. Zmieni się postawa człowieka wobec śmierci i nie będzie tak straszna, ale bardziej akceptowana , by nie był tak przerażony na widok martwych lub rannych. Nie potrzebujemy mieć gojów paraliżowanych tym co mogą zobaczyć. Człowiek nauczy się mówić:: “Cóż, nie chcę by to się mnie przytrafiło”.

Była to pierwsza wypowiedź sugerująca, że plan zakłada wiele strat w ludziach, które zobaczą ci, którzy przeżyli. Ten szczególny aspekt prezentacji przypomniał mi się bardzo gwałtownie parę lat później, gdy pokazywano film Samotny strzelec/Lone Ranger, na który wziąłem bardzo młodego syna, i na początku filmu były okropne sceny przemocy. Jedna z ofiar dostała kulą w czoło i w miejscu gdzie weszła kula były miazga i krew i pamiętam, ubolewając, że wziąłem syna, i pamiętam uczucie gniewu wobec lekarza, który przemawiał. Nie dlatego, że zrobił film, ale że zgodził się być częścią tego ruchu.

‘Muzyka stanie się gorsza’

Właśnie tak to powiedział. W 1969 muzyka rockowa stawała się coraz bardziej nieprzyjemna. Bardzo ciekawe było to, że tak się wyraził. Miała być “gorsza” … uznając, że już była zła. Teksty staną się bardziej seksowne. Nie będzie emitowana słodka nastrojowa muzyka, jak ta, którą napisano wcześniej. Wcześniejsza muzyka będzie nadawana przez niektóre stacje radiowe i na płytach dla starszych ludzi. I wszyscy mieliby coś w rodzaju własnej stacji radiowych. Starsi ludzie nie będą po prostu słuchać muzyki młodych, a młodzi ludzie zaakceptują takie byle co, ponieważ ono nada im tożsamość pokoleniową, i pomoże im odróżniać się od starszego pokolenia. […]

Dajcie nam młodzież

I znowu miał rację. Ten aspekt był swego rodzaju podsumowany opinią, że rozrywka będzie narzędziem wpływania na młodych ludzi. Nie zmieni to osób starszych, oni mają swoje poglądy, ale zmiany będą w całości kierowane do ludzi młodych, którzy są w wieku formacji, i starsze pokolenie będzie zanikało. Nie tylko nie można go zmienić, ale jest one mało ważne, tak czy owak. Kiedy przeżyją swoje życie i odejdą, młodsze pokolenie w trakcie formowania, będzie tym, które będzie ważne dla przyszłości w 21. wieku. Powiedział również, że wrócą wszystkie stare filmy, i pamiętam, że przypomniałem sobie szybko kilka starych filmów. Zastanawiałem się, czy zostaną one pokazane, te, o których pomyślałem, że chciałbym zobaczyć jeszcze raz. Wraz z powrotem wcześniejszej muzyki i starych filmów dla osób starszych, będą inne przywileje przyznane starszym: bezpłatny transport, przerwy na zakupy, upusty, zniżki podatkowe: wiele przywilejów, tylko dlatego że są starsi. To było określone jako swego rodzaju nagroda dla pokolenia, które dojrzało dzięki depresji i przeżyło ciężkie czasy II wojny światowej. Zasłużyli na to, i dostaną nagrodę – te wszystkie smakołyki i powrót dobrej starej muzyki i starych, dobrych filmów, co ułatwi przeżycie ostatnich lat w komfortowych warunkach.

Lata 1980 i 1990: Ponury żniwiarz. Ograniczenia w podróżach – ID-Czip, itd.

Następnie prezentacja stała się raczej ponura, bo kiedy to pokolenie odeszło, to byłyby w latach 80-tych i początku 90, gdzie jesteśmy teraz, większość tej grupy wiekowej odejdzie, to wtedy, stopniowo, będzie się zaciskać i to zaciskanie będzie przyspieszone. Stare filmy i stare piosenki zostaną wycofane, łagodniejsza rozrywka zostanie wycofana. Podróże, zamiast być ułatwiane dla starych ludzi … staną się bardzo ograniczane. Ludzie będą potrzebować zezwolenia na wyjazd i musieliby mieć dobry powód do podróży. Jeśli nie masz dobrego powodu, nie będziesz mógł podróżować, i wszyscy muszą mieć ID. Na pierwszy rzut oka będzie to legitymacja do noszenia przy sobie i trzeba ją pokazać, gdy pojawi się pytanie o nią. To było już zaplanowane, że później będzie opracowane jakieś urządzenie do wszczepiania pod skórę, które będzie kodowane by zidentyfikować daną osobę. Pozwoliłoby to wyeliminować możliwość fałszywych ID, a także by zapobiec stwierdzeniu: ‘zgubiłem moje ID’.

Trudności ws. tych implantów ID dotyczyły spreparowania takiego materiału, który pod skórą nie powodowałby reakcji na obce ciało – odrzucenie lub zakażenie, a to musiałby być materiał, w którym informacje mogą być rejestrowane i odczytywane przez jakiś skaner. Wymienił silikon, który w tamtym czasie uważany był za dobrze tolerowany. Służył on do powiększenia piersi. Kobiety, które myślały, że mają zbyt małe piersi, dostawały silikonowe implanty, i myślę, że to trwa nadal. Silikon był rozważany jako materiał w obydwu przypadkach … mógł przebywać w organizmie bez odrzucenia i jest w stanie zachowywać informacje pozyskiwane drogą elektroniczną.

Kontrola żywności

Dostaw żywności pod ścisłą kontrolą. Jeśli nie zahamuje się wzrostu liczby ludności, niedobory żywności mogą być tworzone w pośpiechu i ludzie zrozumieją niebezpieczeństwo przeludnienia. Ostatecznie, czy wzrost ludności spowolni, czy zaopatrzenie w żywność znajdzie się pod scentralizowaną kontrolą, tak aby ludzie byli wystarczająco dobrze odżywieni, ale nie wystarczy jej na utrzymanie osób żyjących poza systemem. Innymi słowy, gdybyś miał przyjaciela lub krewnego, który się nie wpisał [taśma kończy się nagle i trwa na drugiej stronie] … A uprawianie własnej żywności byłoby zakazane. Będzie to odbywać się pod jakimś pretekstem. Na początku wspomniałem, że we wszystkim były dwa cele – jeden rzekomy cel i jeden rzeczywisty cel i rzekomym celem tutaj byłoby to, że własne warzywa są niebezpieczne, rozprzestrzeniają choroby czy coś takiego. Tak więc akceptowanym pomysłem jest ochrona konsumenta, ale prawdziwy pomysł ograniczenia dostaw żywności i uprawy własnej żywności byłoby nielegalne. A jeśli działasz nielegalne, np. produkujesz własną żywność, jesteś przestępcą.

Kontrola pogody

Wspomniał o niej, i powiedział: ‘potrafimy, lub wkrótce będziemy mogli kontrolować pogodę. Nie mówię o zrzucaniu kryształków czerwonej rtęci (iodide) [wg Prof. Mirosława Dakowskiego chodzi chyba o jodek srebra] na chmury w celu zlikwidowania padającego już deszczu, ale o PRAWDZIWEJ kontroli’.

Pogodę widział jako broń, broń wpływającą na politykę społeczną. Można wywoływać deszcz aby wpłynąć na określony teren i wprowadzić go pod swoją kontrolę. Dwa aspekty wywarły na mnie wrażenie: ‘z jednej strony możesz wywołać suszę w czasie okresu wegetatywnego, i nic nie wyrośnie, a z drugiej strony wywołasz długotrwałe deszcze podczas żniw, i pola są zbyt błotniste by zebrać plony, i można zrobić i to i to.

Nie powiedział w jaki sposób można tego dokonać. Tyle tylko, że było to już możliwe, lub bardzo, bardzo blisko.

Polityka

Powiedział, że bardzo niewiele osób wie jak działa rząd. Coś w tym rodzaju, że wybrani urzędnicy, nie wiedząc o tym, są pod wpływem innych, tak, że realizują określone im plany, myśląc, że to ich własne. Ale faktycznie są manipulowani sposobami, których nie rozumieją.

Wiedz jak ludzie zareagują: niech robią to co ty chcesz

W którymś momencie prezentacji wydał dwa oświadczenia, które chcę ty zamieścić. Nie pamiętam kiedy to zrobił, ale są one ważne dla ogólnego zrozumienia sprawy. Jedno z nich to : ‘”Ludzie mogą mieć w swoich umysłach i wykonywać dwa sprzeczne pomysły na raz, pod warunkiem, że te pomysły są przechowywane daleko od siebie.” I drugie oświadczenie: “Można bardzo dobrze wiedzieć, jak rozsądni ludzie zareagują na pewne okoliczności, lub na pewne informacje, z którymi się spotkają. Tak więc, by dostać oczekiwaną odpowiedź, musisz tylko kontrolować rodzaj prezentowanych danych lub informacji, lub rodzaj okoliczności, w których się znajdują: a rozsądni ludzie zrobią to, czego się od nich oczekuje. Mogą nie rozumieć w pełni, co robią i dlaczego”.

Fałszowane badania naukowe

Przyznał, że pewne dane naukowe mogą być – i były fałszowane po to, by otrzymać pożądane efekty. I powiedział: ‘Ludzie nie zadają odpowiednich pytań. Niektórzy są zbyt łatwowierni’. Było to ciekawe stwierdzenie, ponieważ przemawiający i publiczność – lekarze medycyny i podobno bardzo obiektywnie, beznamiętnie naukowi, i ponieważ nauka jest wszystkim i końcem wszystkiego … również fałszowanie danych naukowych w tym środowisku jest jak bluźnierstwo w kościele … po prostu tego nie robisz. Tak czy inaczej, z tego wszystkiego miał powstać Nowy Międzynarodowy Organ Zarządzający, prawdopodobnie przez ONZ, Światowy Trybunał, ale nie koniecznie za pośrednictwem tych struktur. Może to być wprowadzone innymi sposobami.

Aprobata ONZ: cel uświęca środki

Aprobata ONZ w tym czasie była postrzegana nie tak szeroko, jak się spodziewano. Będą dalsze wysiłki nadania ONZ coraz większego znaczenia. Ludzie będą coraz bardziej przyzwyczajani do idei utraty części suwerenności państwa. Współzależność gospodarcza będzie wspierać ten cel z pokojowego punktu widzenia. Unikanie wojny będzie temu sprzyjać z punktu widzenia zamartwiania się o wojnach. Uznano, że robienie tego spokojnie będzie lepsze niż drogą wojny. Stwierdzono przy tym, że wojna jest “przestarzała”. Pomyślałem, że to interesujące, ponieważ wyrażenie to oznacza, że coś co było kiedyś przydatne, nie jest już przydatne. Ale wojna jest już nieprzydatna … z powodu bomb nuklearnych, nie da się kontrolować wojny. Dawniej, wojnami można było kontrolować, ale gdyby broń jądrowa wpadła w niepowołane ręce, byłaby niezamierzona katastrofa nuklearna. Nie powiedział, jakie to “niepowołane ręce”. Mogliśmy wnioskować, że może oznaczało to terrorystów, ale w ostatnich latach zastanawiam się, czy niepowołanymi rękami mogą być również osoby, o których przyjęliśmy, że mieli broń jądrową cały czas … może jej nie mają.

Tak jak stwierdzono, że w USA będzie zachowany – choć trochę, na wypadek gdyby nie wypaliły plany światowe, gdyby jeden kraj lub jakaś mocna jednostka postanowiły wyrwać się z grupy i iść własną drogą, można się zastanawiać, czy może to być również prawdziwe z bronią jądrową. Kiedy słyszysz … powiedział, że mogą wpaść w niepowołane ręce, było to pewne stwierdzenie, że posiadanie broni jądrowej było ściśle kontrolowane, jakby sugerując, że każdy, kto posiadał broń jądrową, miał ją mieć. To musiałoby obejmować Związek Radziecki, jeśli w ogóle ją ma. Ale pamiętam, że zastanawiałem się w tamtym momencie, “Czy mówisz, czy też sugerujesz, że kraj ten chętnie dałby broń Sowietom? W tym czasie wydawało się to rzeczą nie do pomyślenia, dużo mniej do przyznania. Przywódcy ZSRR wydają się być tak zależni od zachodu, a zastanawiałem się, czy mogą istnieć jakieś obawy, że będą starali się zapewnić sobie niezależność, gdyby rzeczywiście mieli tę broń. Nie wiem. To może temat do spekulacji… Kogo miał na myśli, gdy powiedział: “Jeżeli ta broń wpadłaby w niepowołane ręce”? Może tylko terrorystów.

Tak czy inaczej, nowy system będzie wdrażany, jeśli nie przez współpracę pokojową – każdy chętny do zrzeczenia się suwerenności – potem przez sprowadzenie państwa na skraj wojny nuklearnej. I każdy będzie tak wystraszony, kiedy powstanie histeria wywołana możliwością wojny nuklearnej, że będzie silny protest publiczny do negocjacji spokoju publicznego i ludzie chętnie będą oddawać suwerenność w celu osiągnięcia pokoju, a to przyniesie Nowy Międzynarodowy System Polityczny. To było powiedziane, i dalej: “Gdyby było zbyt wielu ludzi w odpowiednich miejscach, którzy stawialiby opór, może okazać się koniecznym użycie jednego lub prawdopodobnie dwóch bomb nuklearnych. Było to tak powiedziane, że byłoby to konieczne w celu przekonania ludzi, że ‘jesteśmy poważni’. I dalej: ‘jeśli jeden lub dwa (kraje) rozpadną się – nawet najbardziej oporni – poddadzą się’.

Pieniądz i finanse

Była taka wypowiedź: “Inflacja jest nieograniczona. Możesz umieścić nieskończoną liczbę zer za dowolną cyfrą i umieścić przecinki, gdzie tylko chcesz” …Jako wskazanie, że inflacja jest narzędziem kontrolerów. Pieniądz będzie głównie kredytowy. Już jest …ceny są przede wszystkim kredytem, ale wymiana pieniędzy nie będzie gotówką lub materialną rzeczą, ale elektronicznym sygnałem kredytowym. Ludzie będą mieć przy sobie tylko bardzo małe kwoty na takie rzeczy jak guma do żucia i słodycze. Rodzaj kieszonkowego. Każdy zakup wszelkich istotnych kwot zostanie wykonany w formie elektronicznej. Zarobki będą wchodzić na konto elektronicznie. Jeden system bankowy. [To] może wyglądać, że jest więcej niż jeden, ale ostatecznie i zasadniczo będzie jeden system bankowy, tak, że kiedy masz płacone, zarobek zostanie wpisany na twoje konto, a następnie po zakupieniu czegoś, będzie potrącane z konta i faktycznie nic nie będziesz nosił przy sobie.

Będą przechowywane dane komputerowe mówiące o twoich zakupach. Jeśli kupowałeś za dużo danego produktu i jakiś urzędnik zechce wiedzieć, jak wydałeś swoje pieniądze, może sprawdzić i przeanalizować te zakupy, oraz określić co kupowałeś. Powiedział, że można będzie prześledzić każdy większy zakup np. auto, rower, lodówka, każdy produkt posiadający nr identyfikacyjny, tak że każda rzecz oddana lub skradziona będzie prześledzona odnośnie zakupu – kto kupił i kiedy. Pozwolą na to komputery. Ograniczona będzie możliwość oszczędzania. Nie będzie można zgromadzić dużego majątku. Powiedział, że bogactwo to władza, a bogactwo w rękach wielu osób nie jest dobre dla jego właścicieli, więc jeśli oszczędziłeś za dużo, zapłacisz podatek. Im więcej oszczędzisz, tym wyższy podatek. Jeśli pokażesz, że dużo oszczędzasz, mogą zmniejszyć ci zarobki. I powiemy: oszczędzasz zamiast wydawać, nie potrzebujesz tych pieniędzy’…

Wszystkie posiadane przez ciebie karty zamieni się na jedną. Następny krok – zamienić kartę na implant pod skórą. Karta może być skradziona lub zgubiona, a implantu nie można zgubić, sfałszować ani przekazać komuś innemu. Byłby on w wygodnym dla skóry miejscu, np. na czole lub na prawej dłoni. W tamtym czasie nie znałem Księgi Objawień. Ale powiedział: ‘niektórzy z was, którzy czytają biblię, wiedzą jaki ma znaczenie’ …ale odrzucił znaczenie biblii. To zdrowy rozsądek podpowiada jak będzie działał, jak powinien działać ten system, i nie ma potrzeby czytać żadnych zabobonnych zasad biblijnych. Wszystko to zrozumiałem później.

Big Brother obserwuje cię: kiedy oglądasz telewizję

Powiedział również o implantach, które nadają się do sprawowania nadzoru poprzez dostarczanie sygnałów radiowych. Pod skórą lub implant stomatologiczny …umieszczony jak plomba po to, by łatwo zidentyfikować uciekinierów lub innych poprzez częstotliwości z jego osobistego nadajnika, znajdującego się w dowolnym czasie lub miejscu, przez każdy organ, który chce go odnaleźć. Byłoby to szczególnie przydatne dla kogoś, kto uciekł więzienia. Nie było więcej dyskusji nt. osobistego nadzoru. I jeszcze jedno zostało powiedziane: “Będziesz oglądał telewizję i ktoś będzie oglądał ciebie w tym samym czasie na głównej stacji monitorującej”. Telewizory będą wyposażone w odpowiednie urządzenie. Będzie wiadome, co oglądasz i jak reagujesz. Jak takie rzeczy dostaną się do naszych domów? Będzie się kupować telewizor. I nie będzie się wiedzieć, że to właśnie taki. Opisał to tak, jakby to była, mamy ją teraz, telewizja kablowa bez anteny… Ludzie uzależnią się od telewizji, jak teraz od telefonu. Włączysz telewizor i będziesz mógł robić zakupy. Mówiono również o podsłuchach, gdyby jakieś organa chciały słyszeć co się dzieje w innych pomieszczeniach, i w związku z tym powiedział: ‘każdy kabel w twoim domu, np. telefoniczny, może być wykorzystany w ten sposób’.

Prywatne domy: to przeszłość

Ceny domów i ich finansowania będą tak wysokie, że większość ludzi nie będzie mogła sobie na nie pozwolić. Starsi posiadający domy będą je mieli, ale młodzi będą mieli wielkie trudności. Będą musieli wynajmować. Nie będzie wolnego rynku domów i mieszkań. Coraz więcej ludzi będzie zmuszonych mieszkać na małym metrażu… który nie pomieści wielu dzieci. I właściciele domów staną się mniejszością. Nikt z większości mieszkającej w apartamentach nie będzie im współczuł, i te domy pochłoną podatki lub inne przepisy. W końcu będą przypisani do miejsca, gdzie mogą zamieszkać, powszechne będzie dzielenie mieszkania z obcymi. I nie będziesz wiedział komu wierzyć. Będzie główny ośrodek zarządzania mieszkaniami. Pamiętaj o tym w latach 1990, kiedy zapytają cię: ‘ile masz sypialni? Ile łazienek?’

Dr Day powiedział o tym tak: ‘nie będzie miejsca dla ludzi, którzy się nie przystosują. Nie możemy mieć takich, którzy będą zaśmiecać, oni będą zabrani do specjalnych miejsc’. Wtedy, nie pamiętam dokładnie jego słów, powiązałem to z tymi specjalnymi miejscami – kiedy ich tam przeprowadzą, nie pożyją długo. Mógł to powiedzieć mniej więcej tak: ‘pozbyć się ich po ludzku’… nie przystosujesz się do systemu – jedynym wyjściem jest śmierć. I w tym samym duchu powiedział, że nie będzie żadnych męczenników. Kiedy usłyszałem to, pomyślałem, że nie będzie zabijania, ale później okazało się, że mówił – ci ludzie nie zginą w sposób, który czyniłby ich wzorcami dla innych. Coś w tym stylu : ‘ ludzie będą znikać’.

Kilka końcowych uwag

Pierwsza: Wprowadzenie nowego systemu prawdopodobnie nastąpi w zimowy weekend. Wszystko zamknięte w piątek wieczorem, a w poniedziałek rano, kiedy wszyscy się obudzą, byłoby ogłoszenie, że wszedł w życie nowy system. Podczas procesu przygotowań w USA wszyscy będą bardziej zajęci mając mniej wolnego czasu i mniej okazji, aby naprawdę się rozejrzeć i zobaczyć, co się dzieje wokół nich. Ponadto, będzie więcej zmian i większe trudności w utrzymaniu się w miarę własnych inwestycji. Instrumenty inwestycyjne będą się zmieniać. Oprocentowanie będzie zmieniać się tak, że będzie to trudno nadążyć za tym ile już zarobiłeś.

Ciekawostka na temat samochodów, będzie wyglądało tak, jakby było wiele modeli samochodów, ale jeśli spojrzysz uważniej, będzie wielkie kopiowanie. Mogą one być zrobione tak, by wyglądać inaczej z chromem i kołpakiem i tego typu rzeczami, ale można będzie zauważyć, że taki sam samochód został wyprodukowany przez więcej niż jednego producenta. Dowiedziałem się o tym niedawno, kiedy byłem na parkingu i zobaczyłem małego Forda – zapomniałem jaki model – i małe japońskie auto, identyczne, z wyjątkiem kilku rzeczy jak liczba otworów w osłonie koła i chrom wokół tablicy i kształt grilla. Ale jeśli przyjrzałeś się podstawowym częściom, były identyczne. Po prostu zaparkowane obok siebie, a ja znów przypomniałem sobie o tym, co powiedziano wiele lat temu.

Spieszę się, bo jestem prawie na końcu taśmy. Tylko podsumuję tutaj mówiąc, że wszystkie te rzeczy powiedziała jedna osoba w jednym czasie w jednym miejscu w odniesieniu do tak wielu ludzkich poczynań, a teraz sprawdź i zobacz, jak wiele z nich jest rzeczywiście …czyli zmiany dokonane od tamtej pory [1969/88], a rzeczy, które są planowane w przyszłości, myślę, że nie da się ukryć, że jest to kontrolowane i faktycznie istnieje spisek.

Nasuwa się pytanie co robić. Myślę, że najpierw, musimy uwierzyć w Boga i modlić się i prosić o Jego przewodnictwo. I po drugie, róbmy to, co możemy, aby jak najwięcej informować innych, jeśli są zainteresowani. Niektórych ludzi po prostu nie obchodzi, bo są zajęci własnymi sprawami. Ale myślę, jak tylko możliwe, powinniśmy informować innych, którzy mogą być zainteresowani, i znowu… Wierzyć i ufać Bogu i modlić się nieustannie o Jego przewodnictwo i odwagę, aby przyjąć to, co stanie przed nami w niedalekiej przyszłości. Zamiast przyjąć pokój i sprawiedliwość, o których słyszymy tak dużo teraz …to banał. Domagajmy się wolności i sprawiedliwości dla wszystkich.

Tłum. Ola Gordon

Źródło:

http://www.sweetliberty.org/nobarbarians1.htm

http://www.sweetliberty.org/nobarbarians2.htm

http://www.sweetliberty.org/nobarbarians3.htm

9 thoughts on “Wszystko zaczyna się sprawdzać

 1. Święte słowa. Mądrze prawisz. Na pocieszenie należy jednak dodać, iż rządy antychrysta z NWO będą trwać tylko 3,5 roku, tj. przez okres tzw. „wielkiego ucisku” (połowę Biblijnego tygodnia) i ani jednego dnia dłużej – jest to pewne, jak „amen w pacierzu”. Należy po prostu „zacisnąć zęby” i w biedzie oraz chłodzie i głodzie przetrzymać ten czas bez przyjęcia „znaku bestii”, czyli czipa, gdyż wtedy będzie to koniec dla naszych ciał i męka wieczna dla naszych dusz po cielesnym zgonie (tak stanowi Biblia – Słowo Boże, które jest świętą prawdą i tylko prawdą i nigdy się nie myli). Ja, przez te trzy i pół roku, mogę spać nawet pod mostem i jeść gołębie upolowane na ulicy za pomocą wiatrówki (także sobie ją kupcie wraz ze śrutami do niej), to nie jest długo i Wam również radzę uczynić podobnie. Możecie ewentualnie kupić sobie (za niewielkie pieniądze) jakąś starą chałupinkę na wsi z jednym hektarem ziemi uprawnej wokół niej i tam przetrzymać ten okres. Zróbcie również, już teraz (NATYCHMIAST), zapasy (wystarczające przynajmniej na rok) zakonserwowanej żywności, butelkowanej wody, paliwa, opału, środków czystości, ciepłej odzieży i leków, gdyż „szokowe” / nagłe i szybko przebiegające wprowadzanie NWO zacznie się lada moment, tj. od uderzenia USA na Iran połączonego z wielkim krachem finansowym na światowych giełdach oraz z całkowitym upadkiem sektora bankowego i monetarnego (w jednej chwili banknoty będą miały wartość makulatury – dolary i euru również). W czasie ucisku antychrysta zostanie również odbudowana III wiątynia Salomona (to też jest znak dla Was). Osobiście polecam Wam również kupić sobie trochę srebrnych (jednouncyjnych = 1 oz. = 31,1 grama) monet, obecnie po ok. 75 zł. za sztukę, lub małych sztabek złota (max. 5-cio gramowych), gdyż je będzie można wymieniać na towary w czasie wdrażania NWO na świecie (Pismo Święte Nowego Testamentu – Apokalipsa Św. Jana stanowi bowiem: „kwarta pszenicy za denara”. Kwarta starorzymska, to około litr, a denarius, to starorzymska srebrna moneta o wadze nieco ponad 3 gramów. Trzymajcie się – 3,5 roku, to naprawdę nie jest długo, aby oddać ten czas Bogu i dzięki temu odziedziczyć w przyszłości Ziemię, a w efekcie finalnym zyskać także zbawienie wieczne. PS. Wszystko, tylko nie czip wszczepiany pod skórę czoła lub ręki, gdyż jest to pewna śmierć i potępienie wieczne w piekle – PAMIĘTAJCIE O TYM ZAWSZE. Pozdrawiam serdecznie – Piotr

  1. Dużo wiesz ale nie do końca. Faktycznie wielki ucisk potrwa 3,5 roku ale to końcowy okres, przed nim nastąpi czas 3,5 roku w którym ludzie będą zwodzeni i agitowani na przyjęcie NWO, dla wielu będzie to czas beztroski, bo przyjmą czipa i kwota gwarantowana umożliwi im zakup żywności i spokojne życie a dla tych co nie przyjmą znamienia bestii to czas presji i prześladowań, ale nie śmierci.Bo musi zostać rozstrzygnięta kwestia sporna. Szatan chce udowodnić Bogu, że człowiek zrozumie, że wolna wola i wolność to źródło nieszczęść ludzkości i sam z niej zrezygnuje. Czip to nie tylko karta kredytowa to urządzenie bioniczne umożliwiające przejęcie kontroli nad układem nerwowym, przyjmując czipa oddajemy siebie pod całkowitą kontrolę i sterowanie. Dlatego jedni będą mieli co jeść a inni nie i na tej podstawie Jezus dokona rozdzielenia na owce i kozy, niektórzy bedą nawet zaskoczeni … Panie ale kiedy nakarmiliśmy cię?, kiedy daliśmy Ci pić….? Rozstrzygnięcie tego sporu nastąpi w chwili gdy bestia zabije dwóch świadków, szatan tym samym przyzna się do porażki, wtedy Jezus usunie szatana z nieba i rozpocznie się wielki ucisk, który potrwa 3,5 roku. Zauważ, że sam Jezus potwierdził, że zanim powtórnie przyjdzie pojawi się Eliasz, to ci dwaj prorocy (dlatego druga osoba to być może kobieta) i jego działanie będzie bardzo nie na rękę władzy NWO, bo dzięki mocy od Boga będą ci dwaj swiadkowie podważać boskość nowej religii (lucyferiańskiej) propagowanej przez NWO. Za chwilę nastąpi upadek religii, dlatego do tego czasu nie będzie wojny nad rzeką Eufrat.

  2. Dużo wiesz ale nie do końca. Faktycznie wielki ucisk potrwa 3,5 roku ale to końcowy okres, przed nim nastąpi czas 3,5 roku w którym ludzie będą zwodzeni i agitowani na przyjęcie NWO, dla wielu będzie to czas beztroski, bo przyjmą czipa i kwota gwarantowana umożliwi im zakup żywności i spokojne życie a dla tych co nie przyjmą znamienia bestii to czas presji i prześladowań, ale nie śmierci.Bo musi zostać rozstrzygnięta kwestia sporna. Szatan chce udowodnić Bogu, że człowiek zrozumie, że wolna wola i wolność to źródło nieszczęść ludzkości i sam z niej zrezygnuje. Czip to nie tylko karta kredytowa to urządzenie bioniczne umożliwiające przejęcie kontroli nad układem nerwowym, przyjmując czipa oddajemy siebie pod całkowitą kontrolę i sterowanie. Dlatego jedni będą mieli co jeść a inni nie i na tej podstawie Jezus dokona rozdzielenia na owce i kozy, niektórzy bedą nawet zaskoczeni … Panie ale kiedy nakarmiliśmy cię?, kiedy daliśmy Ci pić….? Rozstrzygnięcie tego sporu nastąpi w chwili gdy bestia zabije dwóch świadków, szatan tym samym przyzna się do porażki, wtedy Jezus usunie szatana z nieba i rozpocznie się wielki ucisk, który potrwa 3,5 roku. Zauważ, że sam Jezus potwierdził, że zanim powtórnie przyjdzie pojawi się Eliasz, to ci dwaj prorocy (dlatego druga osoba to być może kobieta) i jego działanie będzie bardzo nie na rękę władzy NWO, bo dzięki mocy od Boga będą ci dwaj swiadkowie podważać boskość nowej religii (lucyferiańskiej) propagowanej przez NWO. Za chwilę nastąpi upadek religii, dlatego do tego czasu nie będzie wojny nad rzeką Eufrat. To tak bardzo krótko.

 2. Powszechny identyfikator już został wprowadzony w sposób niezauważalny dla ludności. Jest nim numer Pesel. Obywatel od tego momentu funkcjonuje jako numer w centralnym systemie ewidencyjnym. Każdy musi mieć dokument z tym numerem i znać go, bez Pesel-u nie załatwi się dzisiaj nic w żadnym urzędzie, banku, opiece zdrowotnej, zakładzie pracy. Bez numeru Pesel nie ma człowieka i towarzyszy mu on od etapu dorosłości aż do śmierci.
  Natomiast inwigilację i kontrolę przemieszczania się wprowadzono również niezauważalnie przez masowe urządzenia elektroniczne- telefony komórkowe (smartfony). Każdy praktycznie nosi je przy sobie a operatorzy mają możliwość identyfikacji położenia aparatu z dokł do 300 metrów. Zasięg telefonii kom. jest ogólnokrajowy więc namierzyć właściciela można praktycznie wszędzie, nawet na odludziu.
  W ostatnich latach wprowadzono ścisłą ewidencję dostępu do usług tel. komórkowej: konieczna jest osobista rejestracja za okazaniem dokumentu tożsamości (i pesel, patrz wyżej). Nie ma żadnej możliwości rejestracji przez internet, nie może tego zrobić małżonek lub członek rodziny. Procedura jest ścisła. Uzasadniono to byle jak potrzebą 'walki z terroryzmem' (patrz artykuł). Więc naprawdę wszystko się zgadza i nwo w jakimś procencie już mamy, a weszło niezauważalnie.

 3. Bardzo mądry artykuł, jednak modlenie się do Boga nic tu nie pomoże gdyż to on właśnie stoi za masonami pragnąc poprzez konflikt między chrześcijaństwem a lucyferianizmem zaprowadzić swoją dyktaturę na Ziemi, prawdziwa nadzieja tylko w absolucie i w nas ludziach, chwyćmy za broń i sprzeciwmy się złu, stając się wolą nieskończoności.

  1. To diabeł chce zaprowadzić swoja dyktaturę na świecie krzywdząc ludzi, to czego Bóg oczekuje od nas, czyli miłości do Niego i zasad które uczą samych dobrych rzeczy nie można nazwać dyktaturą, to co robi diabeł tym właśnie jest.

  2. To o czym tu piszesz to sprzeciwianie sie Naszemu Stwórcy tego świata i wszystkiego co go otacza, zobacz co piszesz, chciałbyś, aby ludzie zrobili dokładnie to samo co diabeł chce zrobić, czyli odwrócili sie od Boga i zaczeli mysleć tylko o sobie.Pamietaj że to Bóg jest naszym stwórcą i wszystkiego co nas otacza, odwracając się od niego skazujemy sie na wieczne potepienie i miejsce takich ludzi będzie tam gdzie miejsce demonów. „stając się wolą nieskończoności.” Chodzi mi o ten cytat szczególnie, pamietaj to Bóg jest stwórcą wszystkiego, sprzeciwiając sie robimy dokładnie to czego oczekuje od nas diabeł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.