Strona główna > Bez kategorii > Wszystkie zwierzęta są mądre, ale Tkacziow jest najmądrzejszy

Wszystkie zwierzęta są mądre, ale Tkacziow jest najmądrzejszy

źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=40770

Mówiąc oględnie, nauka jeszcze nie doszła do jednoznacznych wniosków w tej sprawie, dlatego że czasem da się dostrzec, że szczury są mądrzejsze od żydów. W innych zaś wypadkach – na odwrót. Widocznie, zależy to od warunków życiowych, wychowawczego wpływu środowiska lub od wahań ciśnienia atmosferycznego.

Szczur pierwszy czmycha ze statku, gdy znajdzie się on w niebezpiecznej sytuacji i szukać na nim pożywienia nie ma sensu. Jeżeli szczury są dwa, a kąsek jeden, wówczas silniejszy szczur zje nie tylko ten kąsek, ale i swego współplemieńca, własne życie – to świętość.

Żyd takowoż nie dureń. Na jakimś forum jeden z nich wprowadził innych rozmówców w szok i drgawki mówiąc, że w czasie wojny ewakuującym się żydom zdarzało się zostawiać chorego współplemieńca pod krzakiem, gdyż nieść go dalej było za ciężko, a kierowanie się w stronę „frontu taszkienckiego” było konieczne albo parafrazując na modłę żydowską wers Tarasa Bulby – „tym to sposobem, nie powiesz, że jest coś świętszego nad własną skórę”.„Wyobraźcie sobie – wymachując wirtualnie rękoma, wołał do rozmówców na forum żyd – JAKŻE trudno było zostawić rodaka w krzakach i iść dalej?!”.

„Nie potrafimy…- drapali się po czaszkach tępi aż do nieprzytomności ruscy goje. – Po pierwsze, nasi przecie nie walczyli w żadnym Taszkiencie, bo z kim?, a po drugie, my swoich w krzakach nie zostawiamy…”

Istnieje pogląd, że w obecnych czasach nauka może zostawić swoje bezpłodne dysputy na temat „Kto jest mądrzejszy – szczur czy żyd?”. Parę dni temu ten temat rozstrzygnął gubernator Kubania, Tkacziow, który po zaaresztowaniu eks-szefa powiatu Krymskiego, Wasilija Krućko, oświadczył że ofiar potopu w Krymsku mogło być o wiele mniej, gdyby nie Krućko i jego zaniedbania.

I stało się jasne, że najmądrzejszym ze wszystkich stworzeń jest gubernator Tkacziow.

„Nie rozumiem – mówił gubernator – o czym myślał szef rejonu, gdy tokował, że obwieszczenie było, że władza lokalna zrobiła wszystko, co w jej mocy. Być może wpadł w panikę, tego nie wiem. Osobiście już na drugi dzień dostrzegłem, że władze lokalne nie radzą sobie z sytuacją. Byłem zmuszony odsunąć Krućko od zarządzania powiatem. Zginęli ludzie i teraz jest oczywiste – niezależnie od tego, że takiego niszczycielskiego żywiołu w Kubaniu nigdy nie mieliśmy – i jestem o tym przekonany, że ofiar mogło być mniej. I to urzędnicy, w których kompetencjach leżą obowiązki zawiadomienia ludności, powinni ponosić odpowiedzialność. Inaczej być nie może”.

Takie słowa – tylko je w granicie wykuć! Ponieważ w końcu stało się jasne, kto jest winny. A winny jest ten, kto się nawinął. W tym wypadku – Krućko. A kogo nie złapali, wróć, za kim polowania nie było – ten jest Tkacziow, czyli gość świętszy od papieża.

„Niejednokrotnie rozmawiałem z szefami i naczelnikami różnych resortów, że jeżeli mają ambicję kierowania powiatem albo miastem, powinni również rozumieć, że będą ponosić za to odpowiedzialność. A taka odpowiedzialność powinna być osobista” – podkreślił gubernator.

O tym, co myślał i co mówił Tkacziow do swoich podkomendnych to w rzeczy samej niewiarygodne, natomiast ważne byłoby poczytać o tym w pisanych obecnie protokołach przesłuchań Krućko. Bo jak się wydaje, owo przepojone treścią czytadło, nigdy nie wydostanie się na świat boży z czyściutkich rączek towarzyszy z gorącymi sercami i mądrymi, z lekka zmęczonymi oczętami.

Pozostanie nam jedynie radować się takim czymś na przykład:

„No co wy, ludzie drodzy, sobie myślicie? a jeśli weźmy nawet i dzisiaj…o 22 w nocy z zapasem czasu do 1 w nocy – no to co? trzeba przecież było oblecieć całą okolicę, do każdego wpaść? To niemożliwe. Jakimi siłami? To po pierwsze. A po drugie – a wy co byście zrobili? Wstali z łóżek i uciekli z domu?”

No i tak sobie szyje ten nasz błękitnooki.

Oto jakie u siebie mamy stworzenie – najmądrzejsze ze wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.