Strona główna > Polska > Wszystkie wasze dzieci należą do nas!

Wszystkie wasze dzieci należą do nas!

Prawo w Szkocji może nakazać przypisanie do każdego dziecka przymusowo nadzór pracownika socjalnego

a36Szkocki parlament pracuje nad kontrowersyjną ustawą, która ma przypisać pracownika socjalnego do każdego dziecka urodzonego w tym kraju, w celu “promowania, wspierania i ochrony dobra dziecka lub młodego człowieka”.

The Children and Young People Bill, choć powołuje się na zasadę dobrej wiary, ma wielu krytyków, którzy uważają, że za mocno ingeruje w sferę osobistego charakteru wychowania w rodzinie. Zgodnie z projektem ustawy, każdemu dziecku zostanie przypisana “imiennie” osoba inna niż rodzice, ale nie tak jak w przypadku wyboru np. rodziców chrzestnych dla dziecka, bo w tym wypadku rodzice nie mają żadnego  wyboru.

Wszystkie “wskazane osoby” muszą być pracownikami usług ze sfery opieki nad dzieckiem, np. pracownikami opieki zdrowotnej, czy pracownikami socjalnymi w szkole. Zgodnie z projektem ustawy, mają oni za zadanie:

    1. Doradztwo, informowanie i wspieranie dziecka lub młodej osoby, lub rodziców,

    2. Pomagać dziecku, osobie młodej, lub rodzicom w zakresie uzyskania dostępu do usług lub wsparcia,

    3. Omawiać sprawy dotyczące dziecka lub młodej osoby z pomocą usługodawcy lub organu właściwego.

(…)

Opinia publiczna w Szkocji już podjęła działania przeciw temu projektowi, aby został on odrzucony przez parlament. Głosowanie ma odbyć się pod koniec lata.

 

przygotował: Pluszowy Miś

źródło: http://www.opposingviews.com/i/money/jobs-and-careers/scottish-law-may-require-social-workers-be-assigned-all-children

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.