Strona główna > Bez kategorii > Wszechobecne i zabójcze mikrodrony USA

Wszechobecne i zabójcze mikrodrony USA

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/wszechobecne-zabojcze-mikrodrony-usa

Data publikacji: 20.02.2013

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hz2Nz2-J6fY

Amerykańscy wojskowi zaprezentowali nowy projekt niewidzialnego, wszechobecnego mikrodrona. Wyglądem ma on przypominać ptaka lub chrząszcza. Urządzenie będzie oczywiście latać, ale ma bez problemu zawisnąć w powietrzu, czołgać się, siadać na liniach elektroenergetycznych, strzelać i wchodzić do niedostępnych miejsc.

Kwestie tajnego projektu mikroptaka testowanego w armii USA nagłośnił dziennikarz John Horgan z National Geographic. W dyspozycji wojska są już pierwsze modele takiego urządzenia. Boom w rozwoju małych dronów nastąpił po ataku na World Trade Center w 2001 roku.

Co ciekawe bardzo duże osiągnięcia w dziedzinie budowy niewielkich dronów ma również Polska a właściwie firma WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego. Moze nie sa to konstrukcje mikro oparte o kilka rotorów, co umożliwia zawiśnięcie w miejscu, ale są to zestawy umożłiwiające przeprowadzenie oblotu obszaru do kilkudziesięciu kilometrów.

Rozpoznawcze pojazdy bezzałogowe są jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku sprzętu wojskowego. Te z Ożarowa firmy trafiły były na przykład używane w Afganistanie, gdzie wykonywały funkcje zwiadowcze. Bardzo dobre konstrukcje tego typu posiada również Rumunia oraz Izrael, który kiedyś był dostawcą wojska polskiego. Nie skończyło się to jednak zbyt dobrze i Polacy ostatecznie odstąpili od kontraktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.