Strona główna > Bez kategorii > Wspominamy Violettę Villas – Free again

Wspominamy Violettę Villas – Free again

Violetta Villas – Free again

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=16hN067PMRM]

 Tekst piosenki: http://www.tekstowo.pl/piosenka,violetta_villas,free_again.html

To SB zrobiła z Villas nędzarkę

Przed śmiercią niechętnie mówiła o czasach PRL-u. Kiedy jeszcze żyła, Violetta Villas powiedziała w rozmowie z jedną z gazet że to Służba Bezpieczeństwa doprowadziła ją do ruiny
– SB chciała ze mnie zrobić zagraniczną agentkę. Kiedy odmówiłam, zdeptano mnie, zniszczono. Jestem wielką ofiarą tego komunistycznego, bandyckiego systemu. Zostałam ukarana za uczciwość – powiedziała wtedy Violetta Villas

Wszystko zaczęło się w 1975 r. kiedy Villas była u szczytu sławy. Robiła wtedy furorę i pieniądze za oceanem. – Przyszło do mnie dwóch panów w ciemnych okularach. Powiedzieli że będę opływać w luksusy – wspominała gwiazda.

– Obiecali mi dwa konta: w Londynie i Szwajcarii, luksusowe limuzyny z szoferem. W zamian miałam stać się agentem w Ameryce. Swoją urodą miałam przyciągać do siebie amerykańskich generałów, polityków…

Esbecy odwiedzali ją regularnie. Najpierw kusili ją wielkimi pieniędzmi i tytułem największej gwiazdy Polski Ludowej. – W końcu kiedy widzieli że nic nie wskórają, oznajmili że mnie zniszczą – opowiadała Villas.

I od tego czasu, jak twierdziła, wszystko w jej życiu zaczęło się psuć. Zniknęła z telewizji i radia. Nie mogła znaleźć pracy, nie pozwolono jej wyjechać za granicę. Ponoć to SB sfingowała włamanie do jej willi w podwarszawskiej Magdalence.

Straciłam wtedy wszystko co przywiozłam ze Stanów: futra, biżuterię, mój dom został zdewastowany. Zabrali też rolki z filmami z Las Vegas. Nigdy nie wróciłam na szczyty. To przez esbeków żyję teraz w nędzy – mówiła. I faktycznie, aż do 5 grudnia br., czyli dnia swojej śmierci, żyła w strasznych warunkach.

Violetta Villas już nie wyjaśni do końca tej sprawy, ale przed śmiercią wierzyła że prawda kiedyś ujrzy światło dzienne. – Nie będę wymieniać nazwisk, ale wystarczy zobaczyć kto był wtedy gwiazdą PRL-u, kto ciągle występował w radiu, w telewizji. Kiedyś to wszystko wyjdzie na jaw – mówiła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.