Strona główna > Polska > Wspaniała inicjatywa w Zielonym Miasteczku Rolników!

Wspaniała inicjatywa w Zielonym Miasteczku Rolników!

Już jutro i w niedzielę – Akademia Samowystarczalności i Zdrowia.

a

Rolnicy razem z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskie Wsi – ICPPC zapraszają mieszkańców Warszawy do uczestnictwa w spotkaniach w ramach Akademii Samowystarczalności i Zdrowia.

GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)

KIEDY?: sobota i niedziela (14 i 15 marca 2015)

pierwsze spotkanie 14 marca (sobota) – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/sobota.pdf
drugie spotkanie 15 marca (niedziela) – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/niedziela.pdf

Zajęcia w sobotę z serii „Akademia samowystarczalności i zdrowia” w Zielonym Miasteczku Rolników pt. ABC „OD WIDEŁ DO WIDELCA” poprowadzi JOANNA BOJCZEWSKA z Małopolski, która po ukończeniu Antropologii Społecznej na London School of Economics and Political Science, odbyła praktyki łączące pracę społeczną i terapeutyczną oraz ogrodnictwo ekologiczne w Londynie. Współpracowała w realizacji szkoleń z ekologicznych upraw w ogrodach miejskich, projektowała ogrody uprawne na nieużytkach miejskich oraz koordynowała Przedsiębiorstwo Społeczne. Joanna współpracuje od kilku lat z EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC a od stycznia mieszka w EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Zajęcia w niedzielę ramach „Akademii samowystarczalności i zdrowia” (w najbliższą niedzielę) prowadzą rolnicy ze świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będą uczyć i pokazywać jak robi się sery oraz jak piecze się wiejski, smaczny i zdrowy chleb. Przywiozą swoje przetworach robione w domach, których zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce nie mogą sprzedawać.

ZAPRASZAMY WARSZAWIAKÓW DO UCZESTNICTWA W TYCH NIEZWYKLE CIEKAWYCH SPOTKANIACH. TO WYJĄTKOWA OKAZJA ABY POZNAĆ OSOBIŚCIE WSPANIAŁYCH ROLNIKÓW, DOWIEDZIEĆ SIĘ DLACZEGO PROTESTUJĄ (PRAWDZIWE POSTULATY PONIŻEJ) I NAUCZYĆ SIĘ OD NICH SAMOWYSTARCZALNOŚCI.

PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW – Domagamy się:

1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy). KONTAKT: Janna Bojczewska, tel. 695 459 857 Jolanta Dal, tel.: 503 559 506 Bogdan Chara, tel.: 601 340 206

==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 [email protected]

www.icppc.pl  www.gmo.icppc.pl  www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *