Strona główna > Bliski Wschód > Wściekły pies Bliskiego Wschodu udaje baranka

Wściekły pies Bliskiego Wschodu udaje baranka

narkomanCzy jest jeszcze ktoś, kto uwierzy, że pies ze zbroczonymi krwią kłami i pianą na mordzie, może zamienić się w łagodnego baranka? Spektakl „porozumienia pokojowego” ma dobrą obsadę: z jednej strony mordercy i złodzieje, z drugiej zdrajcy, a konferansjer to zawodowy szuler, pełnomocnik synagogi szatana. Czyli o wynik „pokoju” możemy być spokojni.

We wtorek, 30 lipca 2013, w Waszyngtonie mają się rozpocząć rozmowy pokojowe między izrahellem a Palestyńczykami, wydarzenie bez precedensu w dotychczasowych stosunkach morderczego okupanta z podbitym narodem. Okupant pozoruje działania mające wszystkich dookoła uszczęśliwić. 23 lipca oddał Watykanowi kontrolę nad grobem króla Dawida na Górze Syjon. Premier Netanjahu właśnie ogłosił, że podejmie starania uwolnienia 104 uwięzionych Palestyńczyków jeszcze przed nadchodzącymi rozmowami.

Premier przekonuje członków swojego gabinetu do „podjęcia bolesnej decyzji” zwolnienia 104 więźniów palestyńskich, w tym skazanych na ponad 20 lat, w celu ułatwienia rozmów pokojowych z Autonomią Palestyńską po pięciu latach impasu.

Ponadto, rząd izrahellski tworzy obecnie ustawodawstwo, oddające wszelkie wynegocjowane porozumienia pokojowe między izrahellem a Palestyńczykami najpierw pod głosowanie przez izrahellczyków, zanim stanie się oficjalnym prawem.

Izrahellski gabinet poparł ustawę, która wymaga, aby każdy układ pokojowy z Palestyńczykami, był poddany pod referendum.

Kilka dni temu minister Yuval Steinitz powiedział the BritishTelegraph:

Izrahell jest skłonny do kompromisu w celu osiągnięcia porozumienia.

Jesteśmy gotowi na istotne ustępstwa, a to nie będzie łatwe, powiedział gazecie we czwartek.

Jesteśmy gotowi na typ rozwiązania „dwa państwa”.

W wywiadzie dla The Telegraph, Steinitz oświadczył: „Obie strony będą musiały dokonać bardzo istotnych ustępstw i bardzo trudnych ustępstw. Prawdopodobnie będziemy musieli dokonać bardzo poważnych ustępstw terytorialnych„.

A Palestyńczycy również będą musieli dokonać ustępstw terytorialnych – ponieważ dojdzie do blokady zawarcia porozumienia – ale jeszcze ważniejsze, że będą musieli uznać istnienie narodu żydowskiego i państwa żydowskiego.

Rozmowy pokojowe na tak dużą skalę niemal wydają się nierealne, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia dotyczące izrahella. Zaledwie kilka dni temu Unia Europejska zasadniczo cofnęła granice izrahella z powrotem do roku 1949, w odniesieniu do stosunków handlowych na linii UE-izrahell. Dodatkowo, Benjamin Netanyahu oświadczył, iż daje Iranowi dwa tygodnie na powstrzymania programu nuklearnego albo dokonany będzie atak.

Kiedy bowiem będą mówić: „Pokój i bezpieczeństwo” – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą”.

– 1 List do Tesaloniczan 5:03

 images

Musimy określić nasze stanowisko i przedstawić podstawowe warunki zawarcia porozumienia. Nasze żądania powinny być umiarkowane i wyważone, aby wydawały się uzasadnione. Jednak w rzeczywistości muszą obejmować takie warunki do spełnienia, żeby wróg je odrzucił…Potem powinniśmy nagłośnić, że jego wymagania próbowały brnąć w kierunku nie dającego się zaakceptować ekstremizmu„. – gen. Yehoshafat Harkabi, Ma’ariv, 2 listopada 1973 roku.

Państwo Izrael musi wymyślać coraz to nowe zagrożenia, i aby to zrobić, musimy stosować metody prowokacji i zemsty…A przede wszystkim, trzeba mieć nadzieję na nową wojnę z krajami arabskimi, abyśmy w końcu pozbyli się naszych kłopotów i zdobyli naszą przestrzeń”. – pamiętnik Moshe Sharett, ministra spraw zagranicznych izrahella 1948-1956, premiera w latach 1954/56.

Przybyliśmy do tego kraju, który był zamieszkany przez Arabów i budujemy tu hebrajskie, państwo żydowskie; zamiast wiosek arabskich, zostały zbudowane wioski żydowskie. Nawet nie znacie nazw tych wsi, i nie dziwię się, ponieważ te miejscowości już nie istnieją. Nie ma ani jednego miejsca osadnictwa żydowskiego, które nie powstało w miejscu dawnej wsi arabskiej„. – Moshe Dyan, 19 marca 1969, przemówienie na Technion w Hajfie, Haaretz, 4 kwietnia 1969 roku.

Między nami musi być jasne, że w tym kraju nie ma miejsca dla obu narodów. Z Arabami nie osiągniemy naszego celu bycia narodem niezależnym. Jedynym rozwiązaniem jest Erec-Israel, przynajmniej zachodnia część Erec-Izrael, bez Arabów… I nie ma innego sposobu, jak transfer Arabów do sąsiednich krajów. Przenieść trzeba ich wszystkich, nie jedna wieś czy plemię, nic nie powinno zostać„. – Joseph Weitz, wstęp do pamiętnika z 1940 r. (cytat w artykule: „Rozwiązanie problemu uchodźców: państwo izraelskiego z niewielką mniejszością arabską”, opublikowanym w Davar, 29 września 1967.

Państwo …. musi postrzegać miecz jako główny, jeśli nie jedyny, instrument do utrzymania jego wysokiego morale i zachowania tego morale. W tym celu musi wymyślać zagrożenia i musi przyjąć metody prowokacji i zemsty...” – pamiętnik Moshe Sharetta

SH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.