Strona główna > Polska > Kiedy wreszcie Polacy to zrozumieją?

Kiedy wreszcie Polacy to zrozumieją?

Eugeniusz Lubański: Kiedy wreszcie Polacy to zrozumieją?

a11

Czy większość Polaków kiedykolwiek zrozumie, iż dla Polski największe zagrożenie niesie nie Rosja cara Putina lecz Ukraina oligarchy Poroszenki i jego banderowskich kolegów ze „Swobody” i „Prawego Sektora”. Bo banderowiec żyje nienawiścią do Polaków, Żydów i Rosjan.

Teraz jak już pisałem oficjalny banderyzm ubiera się w szaty europejskie i stara się nie ujawniać swe zwierzęce oblicze. Banderowcy Dmytro Jarosz i Oleh Tiahnybok nie krzyczą o swojej nienawiści do Lachów i Żydów – tylko do Moskali.

Ale, aby usłyszeć o czym w rzeczywistości myślą Tiahnybok i Jarosz trzeba słuchać deputowaną „Swobody” Irynę Farion, która oświadcza, iż Polska okupuje ukraińskie terytorium aż do Krakowa łącznie. Czy car Putin coś takiego kiedykolwiek oświadczył?

A teraz spadkobierca żydowski OUN-UPA Poroszenko swym dekretem w czasie wojny donieckiej czyni 14 października – dzień powstania UPA – świętem narodowym Ukrainy. Czy Polacy już zupełnie stracili rozum, iż gdy Ukraina pluje w twarz Polski – to pożyteczni idioci krzyczą na Majdanie w Kijowie nazistowskie: Sława Ukrainie! A tym czasem banderowka Farion cytuje na placu kijowskim już nie Banderę ale Hitlera.

Na negocjacje europejskie Ukrainy z Rosją w Mediolanie nawet nie zaproszono Polski. Do udziału w negocjacjach dotyczących wojny na Ukrainie zostały zaproszene Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy ale nie Polska, którą populistycznie uważa za adwokata Ukrainy w Europie. Kolega Poroszenko pomyślał o tym, aby przed spotkaniem ogłosić dzień powstania zbrodniczej UPA  – dniem święta narodowego, plując tym samym Polakom w twarz, ale zapomniał zaprosić Polskę na negocjacje do Mediolanu. Jakie są cudowne relacje polsko-ukraińskie, aż się w głowie nie mieści.

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1893:eugeniusz-lubaski-kiedy-wreszcie-polacy-to-zrozumiej

Data publikacji: 18.10.2014

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *