Strona główna > Bez kategorii > World Economic Forum: system kształcenia w izraelu spadł na 89 miejsce

World Economic Forum: system kształcenia w izraelu spadł na 89 miejsce

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2012/09/05/wef-israeli-education-drops-to-89th-spot/

Raport World Economic Forum mówi, że izrael spadł o 10 pozycji pod względem kształcenia w dziedzinie matematyki i nauk ścisłych: „Jeśli problem nie zostanie potraktowany poważnie, słaba jakość kształcenia może obniżyć zdolność izraela do współzawodnictwa w dziedzinie innowacyjności”. 

Ynet

Czy izraelski system kształcenia jest w kłopotach? Światowe Forum Gospodarcze w raporcie „2012-13 Global Competitiveness” umieściła izraelski system edukacyjny na 53 miejscu na 144 kraje.

Raport wskazuje, że izrael spadł o 10 miejsc z 79 na 89 pozycję pod względem jakości kształcenia z matematyki i nauk ścisłych.

„Jeśli problem nie zostanie potraktowany poważnie, słaba jakość kształcenia, szczególnie w matematyce i naukach ścisłych, może obniżyć zdolność izraela do współzawodnictwa w dziedzinie strategii innowacyjnych w perspektywie długoterminowej”.

WEF co roku publikuje swój the Global Competitiveness Report (GCR). Uważa się go za najbardziej wszechstronne i autorytatywne oszacowanie porównywalnych danych o zaletach i słabościach narodowych gospodarek, jakich potem używają rządy, badacze naukowi i liderzy biznesu.

Wg raportu poziom edukacji w izraelskich szkołach podstawowych oceniono na 71 miejsce.

Jednak nie wszystko jest negatywne. Na pierwszym miejscu izrael znalazł się w podkategorii „jakość instytucji badawczych” po raz drugi rok na rokiem.

Głównymi zaletami izraela pozostaje zdolność do innowacji (3 miejsce); duża ilość patentów (4 miejsce) oraz łatwy dostęp do kapitału inwestycyjnego (3 miejsce). W sumie, w kategorii innowacyjności, izrael znalazł się na 8 miejscu.

Amir Hayak, szef stowarzyszenia producentów przemysłowych izraela powiedział, że „z jednej strony w tym raporcie widać wybitne wyniki, jakie wskazują, że „myśl izraelska” jest przykładem doskonałości na poziomie międzynarodowym”.

“Jednak słabe wyniki izraela w pewnych kategoriach, szczególnie wspierających system edukacyjny, wzbudzają wielką obawę co do przyszłego pokolenia, jakie nie będzie zdolne osiągnąć poprzeczki, jaką my ustawiliśmy”.

“Spadek izraela na 53 miejsce w kategorii system kształcenia, ranking edukacji na poziomie szkoły podstawowej na 71 miejscu oraz ostry spadek jakości matematyki i nauk ścisłych, wszystko to budzi niepokój o przyszłość izraela. Jeśli nie zaczniemy razem odbudowywać systemu nauczania, znajdziemy się na straconej pozycji” powiedział Hayak.

Komentarz:

Jednocześnie, bez potrzeby nawet lamentowania nad niesprawiedliwością świata, tej informacji towarzyszyć powinny również dwie inne:

1.ta, która zamieszczona jest na stronie StSy pod linkiem:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/16/szpiegostwo-izraelskie-bierze-sobie-za-cel-amerykanskie-campusy/, gdzie dowiedzieć się można, jak usłużni żydzi amerykańscy hojną ręką fundują stypendia „zmęczonym” mordowaniem Palestyńskich dzieci „weteranom” żydowskiej armii z izraela na amerykańskich uniwersytetach na koszt Amerykanów.

2.i ta druga, nietłumaczona na jęz. polski, zamieszczona pod linkiem:

http://www.montrealgazette.com/business/cancels+scholarship+program+Gaza+students+amid+battle+involving/7389831/story.html, mówiąca o tym, jak ci sami żydzi z amerykańskich uniwersytetów, kierując się wskazówkami żydów izraelskich, anulowali przyznane już stypendia dla 20 przedstawicieli Palestyńskiej młodzieży.

Zdolności izraela w zakresie innowacji i posiadania patentów mogą się brać z wielu rzeczy, ale obstawić można jedną z trzech opcji, jako najbardziej prawdopodobne: albo to wynik kradzieży przemysłowej przez wyszkolone w tym kierunku stada mossadystów, co dokumentują m.in. akta spraw sądowych, albo wynik trzymania łapy na czymś, co takie patenty rozdaje swoim pejsatym wybrańcom albo rezultat zafałszowania w raporcie, czyli oznaka obecności tam cuchnącego satanizmem klanu pisarzy raportów.

Porównanie linków 1 i 2 wskazuje raczej nie na dumę z wyników ”myśli izraelskiej” ale bardziej na strach przed konkurencją gojów i możliwą klęską w tym współzawodnictwie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.