Strona główna > Bez kategorii > Wolontariusze wszystkich krajów łączcie się – aktualizacja

Wolontariusze wszystkich krajów łączcie się – aktualizacja

Materiał przysłany przez p. Staszka. Serdeczne podziękowania.

Autor: prof. Jerzy Lechowski

Obecnie wolontariusze są nadmiernie (i bez umiaru) wykorzystywani, ponieważ pracują chociażby za darmo, każdy bowiem czuje potrzebę pracy, dającej mu pewną satysfakcję a powinien być wynagradzany za swoją pracę, kto nie płaci za pracę popełnia grzech wołający o pomstę do nieba.)

Szanowni Państwo, wielu zwłaszcza młodych ludzi szuka często bez skutecznie pracy i załamuje się, gdy jej nie znajduje wpada w nałogi, a nawet z rozpaczy popełnia samobójstwo. Chodzą też starsi nie pełnosprawni ludzie, nawet z wyższym wykształceniem po śmietnikach i szukają pożywienia. Jest to dla nas wszystkich wielką hańbą Wrażliwi ludzie, którzy obserwując te fakty odczuwają smutek, że człowiek stworzony na obraz i podobieństwo boskie, tak został potraktowany przez los, albo też przez swoich braci. Zastanówmy się czy naprawdę nie możemy pomóc tym biednym ludziom? Młodym zdolnym naszym dzieciom, które ze smutkiem muszą opuszczać naszą Ojczyznę i szukać pracy za granicą? Praca jest wewnętrzną potrzebą każdego człowieka i daje mu satysfakcję stanowi jednocześnie rozrywkę i daje radość płynącą z pracy którą lubi wykonywać i poczucie wartości. Dlatego naszym obowiązkiem jest nie tylko pomyśleć nad tym problemem, ale i zdecydowanie go rozwiązać zorganizować im pracę  w  Barterze. Obecnie już mamy takie możliwości, ponieważ możemy korzystając z internetu łatwo możemy założyć taką bazę ludzi, którzy chcieliby coś robić z przyjemnością bo każdy ma przeważnie jakieś hobby, które może realizować wykonując odpowiednią pracę  i cieszyć się z niej podwójnie. Organizować się można w ten sposób, ze angażujemy do tej sprawy różne organizacje pozarządowe, kościoły nawet różnych wyznań i ludzi którzy chcieliby robić coś wspaniałego dającego im radość i szczęście, które jest ważniejsze od zdrowia , bogactwa i urody.

Każdy człowiek ma przecież swój pesel związany z nazwiskiem a większość poszukujących pracy ma również telefony komórkowe i można im będzie założyć w internecie „konto”. Można na tym koncie notować wartość usług  nie w PLN-ach, ale BPLN –ach, swoje usługi, lub jakieś dobra, które chciałby się chętnie pozbyć albo wymieniać z innym posiadaczem „konta” na inne dobra lub usługi. Automat programowy w internecie, może samoczynnie przelewać z jednego do drugiego konta za zgodą oczywiście właścicieli tych kont. To przecież jest wszystko bardzo proste. Mógłby być ktoś, albo też automat, który sprawdzałby poprawność przelewanych BPLN-ów w razie takiej potrzeby.  Sprawę tę należy załatwiać bez zwłocznie, szczególnie obecnie w czasach kryzysu. Taka wymiana bezgotówkowa już istnieje na świecie na wielką skałę, ale ją też już opanowali pewni „spryciarze” od spraw finansowych. Można mieć  wrażenie, ze uda nam się to  zrobić bez nich. Nie będą musieli nam świadczyć swoich usług pożyczkowych, będą mieli więcej czasu na zajęcie się swoim własnym szczęściem, bo jak wiadomo pieniądze szczęścia nie dają. Ci  biedacy o których mowa wyżej nie będą też potrzebowali pieniędzy do niczego, bo wszystko to im będzie potrzebne otrzymają w drodze wzajemnej wymiany. Każdy biorący udział w tej imprezie zwanej dalej „Barterem internetowym”, czyli bezgotówkowej wymianie usług i towarów, powinien mieć możliwość zgłoszenia się pod odpowiedni adres internetowy, gdzie będzie mógłby, podać swoje dane takie jak: nazwisko, pesel i swoje wybrane przez siebie hasło nadany mu zostanie wówczas automatycznie odpowiedni numer konta i to co ma do zaoferowania swoją osobą czyli co może robić i za ile (BPLN-ów) na godzinę dane te byłyby umieszczone w Banku danych przez samych zainteresowanych. Bank danych miałby swój adres internetowy i podałby tabelkę którą należałoby wypełnić, przed przystąpieniem do wymiany bezgotówkowej usług i towarów. Bank internetowy wyszukiwałby automatycznie zapotrzebowanie na różne usługi i towary i przesyłał do odpowiednich adresatów, a po konaniu wymiany usług i towarów zapisywałby na odpowiednich kontach to co się komu należy. Potrzebny jest do tego jakiś jeden dobry informatyk, który napisałby odpowiedni program do serwera, który w ramach swoich wymiany bezgotówkowej dopisywałby sobie odpowiednie BPLN-y

Wydaje mi się, ze można by wejść w kontakt z biurami pracy, które mają dane osobowe ludzi szukających pracy. Trzeba by dodać tylko cennik za swoje usługi i towary, które mogą świadczyć zainteresowani.

Podobno ta piękna idea  Barteru jakiś działa już we Wrocławiu, pod nazwą „Time Dollars”, ale urząd skarbowy chce ich opodatkować, twierdzą, ze w Polsce Barter musi być opodatkowany. Skarbówka złożyła podobnie doniesienie do prokuratury. Nam to nie będzie przeszkadzać, bo zaoferujemy Skarbówce swoje usługi lub towary w ramach Barteru.

Mój kolega Maciek Węgrzyn z Częstochowy napisał mi:

„Co do Barteru- piękna idea, we Wrocławiu już działa  system Time Dollars i urząd skarbowy chce ich opodatkować na zasadzie, że w Polsce barter musi być opodatkowany, tylko, że oni żadnej gotówki nie mają i mieć nie będą, więc skarbówka złożyła doniesienie do prokuratury… nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”….

***********************

Zobacz także w j. pl materiał filmowy:

http://dotsub.com/view/38d7177f-869c-4922-8424-9795986de2f2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.