Strona główna > Polska > Wolność w Polsce jak za okupacji. Rolnikowi grozi trzy lata więzienia za nielegalny ubój własnej świni

Wolność w Polsce jak za okupacji. Rolnikowi grozi trzy lata więzienia za nielegalny ubój własnej świni

Aż trzy lata więzienia grozi 44 letniemu rolnikowi z gminy Gryfino, który dokonał uboju własnej świni bez zezwolenia. Na miejsce „zbrodni” przybyła policja wezwana przez anonimowego donosiciela z sąsiedztwa.

Według obowiązujących obecnie przepisów rolnik na minimum 24 godziny przed ubojem ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz lokalnemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Niedopełnienie tego wymogu, w świetle prawa oznacza przestępstwo, za które można trafić za kratki aż na 3 lata!

Jak wiadomo świniobicie to jedna z normalnych czynności podejmowanych praktycznie we wszystkich gospodarstwach rolnych. Procedury jego przeprowadzania znane są od wieków i w dużej mierze pozostają niezmienną tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Okazuje się jednak, że w obecnej, rzekomo niepodległej i wolnej Polsce, nie sa się nawet zabić własnej świni bez zgody urzędników, którzy wiedzą lepiej co jest dla nas dobre.

Podobne restrykcyjne prawo obowiązywało w Polsce za czasów niemieckiej okupacji. Wtedy jednak trwała wojna, a żywność była zasobem kluczowym. Teraz, w zarządzanej przez Niemców Unii Europejskiej, istnieje podobny przepis z sankcją karną przewidzianą za ubój własnych zwierząt hodowlanych i jest to bardzo symboliczne.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wolnosc-w-polsce-jak-za-okupacji-rolnikowi-grozi-trzy-lata-wiezienia-za-nielegalny-uboj

Data publikacji: 29.10.2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *