Strona główna > Rosja > Wolno Mielą Młyny Historii I Dojrzewają Grona Gniewu

Wolno Mielą Młyny Historii I Dojrzewają Grona Gniewu

W  cook-book’u rewolucjonisty, nie może zabraknąć takich igrediencji jak: konflikty zbrojne, rozwarstwienie spłeczne, ideologia, religia, rasa, elita władzy versus naród, rywalizacja o władze, konflikty etniczne.

Rewolucja wymaga konfliktu, gniewu, pieniędzy i krwi… Dużo krwi; krwi przelanej, krwi sprawczej i krwi – kapitału zakładowego….

1
Każdy młynarz, monter instalacji gazowych, górnik, dywersant – wie, że neutralne na pozór substancje, jak pył węglowy, cement, pyły skrobiowe – zmieszane z innymi, w odpowiednich proporcjach, np. z powietrzem, tworzą mieszaniny wybuchowe.      Wystarczy,  zapałka, nedopałek, elektryczność statyczna, zatarcie na pasie transmisyjnym, iskra… Zagrożenia przemysłowe zostały rozpoznane, sporządzono szczegółowe instrukcje, ustalono bezpieczne reżimy technologiczne i szafa gra; koła się kręcą, młyny mielą, gazy są rozlewane.Zagrożenia przewidywalne, BHP wdrożone, bezpieczne dystanse zachowane- toteż wielkie B-U-M!, jedynie z rzadka.

Z wielkimi wybuchami społecznymi -inaczej. Wprawdzie składowe czynniki sprawcze rewolucji – zidentyfikowano, ale formuły na zapłon, jak dotychczas, nie rozgryźli, choć główkują nad nimi reputowane think-tanki, pełne przemądrzałych ekspertów, profesorowie na katedrach, politycy do wzięcia, filozofowie ubodzy i na urzędzie, stratedzy przy orderach i koniaku i zwykłe roztropki-razowce, którym  nadojadło a także, żebym nie zapomniał – Wiaczesław Malcew z Nawalnym…

2

Po angolsku, istnieje określenie „magic chemistry”(chemia magiczna), którym posługują się np. na wyjaśnienie wzajemnej (często radykalnie zaskakującej) atrakcyjności mężczyzny i kobiety. Jakież tu katalogowe bogactwo zmiennych niewiadomych, wchodzących w interakcję. Kolor oczu, status, tembr głosu, vagina, sylwetka, zęby, osobowość, intelekt, piersi, phallus, włosy, zapach, uśmiech. Przyciąganie przeciwieństw, poszukiwanie podobieństw. Opieka, więź,projekcje wspólnej przyszłości „magnetyczne fluidy”, „miłość”, dominacja, partnerstwo, uległość,. Listę można wydłużać – a formuły i tak nie dowieźli.

Rosja. Mity, stereotypy, uprzedzenia, kompleksy, kontrasty i absurdy. Bezkres przestrzeni i historii, wszech-carstwo i „ruki po szwam” niemal wpisane w genetykę wszech- rabstwa. Nie kończące się wojny. Knuty i Dekabryści. Lenin i Rasputin. „Bij żida” ale nie rusz jewreja. Stalin, Ochrana i Czeka. Gułagi, zamachy anarchistów i „wory w zakonie”. Konspiracje, powstania i rewolucje. Jak to wszystko ogarnąć! Od raba – przez „homo sovieticus”, do „diełaj czto chocziesz”; libe – klepto-krałów. Ze znośnej biedy, windą w czeluść, do nędzy, w obliczu jenoczesnego rakietowego startu fortun, „wybranych” byłych elitczyków Komsomołu – to dopiero „dzień dobry”. W „nuliewych” przyszedł również czas wyzerowania dotychczasowych wartości, towarzyszących i organizujących egzystencję obywateli ZSRR. Dotychczasowy, choć skorumpowany, to jednak przewidywalny „porządek” ery Breżniewa- szlag trafił. Etapową podróż do neo-darwinizmu i ziemi nieludzkiej – nie wszyscy przeżyli jako LUDZIE. Ilu popełniło samobójstwa, ilu się zapiło, zaćpało, umarło  z rozpaczy i z głodu nadziei, nie wyjaśni żadna statystyka – Gos-Statu. A ilu wyszło z siebie i już nigdy nie powróciło, tego również się nie dowiemy. Od zdradzieckiego unicestwienia ZSRR minęło już 25 lat. Co się zdarzyło w tym czasie?

Zainteresowanych – żeby się nie powtarzać i koła nie wymyślać – odsyłam do moich wcześniejszych publikacji.

Malcew – to projekt Kremla, podobnie jak Nawalny.*1

Zacznijmy od tego, że w związku z nadchodzącymi wyborami zaczęto pokazywać strasznego i nieprzejednanego opozycjonistę Malcewa na wszystkich centralnych i głównych kanałach telewizyjnych w Rosji.

W szczególności na jednym z głównych federalnych kanałów „Rosja 1”, Malcew wezwał otwarcie i na cały kraj wsadzić urzędującego prezydenta FR W. Putina na pal:

„Okazuje się, że sytuacja jest taka, jak zawsze: winni bojarowie, a car – wspaniały. Jeśli car nie wie, co się dzieje w kraju, to takiego cara trzeba zamknąć w wariatkowie. Jeśli zaś wie i nie przeszkadza złu, to trzeba go wsadzić do więzienia. Jeśli zaś wie i przyczynia się do zła, to na pal takich carów, rozumiecie?”

A kto w ogóle ten Malcew i komu pozwalają na takie krwiożercze mowy?

To były glina, „ment”,( nie wiedziałem, że to rusycyzm – „мент”) jak ich nazywano w czasach mojej młodości. „W moim osobistym mocnym przekonanu, byli gliniarze, „feesbesznicy” itp. nie istnieją (to ludzie specjalnego autoramentu, ale to na oddzielny, poważny temat)”.

Od 1989 do 1996 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego biura detektywistycznego „Allegro” w Saratowie.

Wg Malcewa, w 1990 – tych latach, był najbogatszym człowiekiem w okolicy, w jego agencji pracowało 2000 pracowników. Później całą swoją własność Malcew rzekomo sprzedał.

Był trzy razy  posłem Saratowskiej Dumy Obwodowej.

Na przekór monotonii głosu i krowiej twarzy poczciwca, którego można by utożsamić z nauczyciem przykołchozowej szkoły powszechnej, – to cwaniak i farmazon – a nie płomienny, narodowy trybun.

W 1990 -tych latach, był członkiem partii „Ojczyzna — Cała Rosja”, gdzie poznał Wiaczesława Wołodina (Володин – obecnie pierwszy zastępca szefa Administracji Prezydenta FR W. Putina).

Na niedawnym wystąpieniu przed członkami i zwolennikami partii „PARNAS”, Malcew oświadczył, że jest on jednym z założycieli partii „Jedyna Rosja”.

Przy okazji na innym, również niedawnym, wystąpieniu przed członkami i zwolennikami partii „Jedna Rosja”, sam Putin przynał, że  Malcew jest założycielem „Jedynej Rosji” (*.1. – ibidem).

Jaką ideologię głosi Malcew, którą- z poplecznikami – rzekomo chce wcielać w Rosji?

Krótko: „narodowo zorientowany sprawiedliwy kapitalizm z ludzką twarzą”.

To teraz a propos, bardzo popularny trend.

To samo propaguje Nawalny i wielu innych.

Będziecie zaskoczeni, ale to samo proponuje… KPFR, tak, tak.

Jeśli nie zgadzacie się, nie leńcie się i przeczytajcie obecny program wyborczy partii komunistycznej (w szczególności, na przykład, nie znajdziecie tam ani razu słowa – SOCJALIZM.

3

Teraz o rewolucji 05.11.17, która zdaniem Malcewa, miała nieuchronnie nadejść (bezpośrednio przy jego udziale) nie później niż tego ważnego dnia, dla Rosji i świata.

Przypomina mi to, nieuniknioną apokalipsę, która miała nastąpić 21 grudnia 2012 roku według kalendarza Majów.

Ile o tym mówiono, spekulowano i manipulowano wszelkiego rodzaju strachem w światowych mediach, w szczególności w internecie?

Ilu idiotów i sekciarzy w to naprawdę uwierzyło?

Podobnie i z tą datą.

I jeszcze o rewolucji.

Jeśli ktoś nie wie, rewolucja – to kardynalnie postępowa zmiana formacji społeczno-ekonomicznej.

Kontrrewolucja zaś – to radykalnie wsteczna zmiana formacji społeczno-ekonomicznej, czyli reformacja..

W 1917 roku miały miejsce dwie rewolucje: burżuazyjna i socjalistyczna.

W 1991 roku – kontrrewolucja, czyli restytucja kapitalizmu.

A jaką rewolucję Malcew propaguje ?

Socjalistyczną??? Nie, to zwolennik partii „Parnas” i sam deklaruje się otwarcie i 100% zwolennikiem kapitalizmu.

W ustach zwolennika kapitalizmu Malcewa,  rewolucja, to po prostu – jasna podmiana pojęć – przewrót pałacowy lub majdan, jako bardziej właściwe i odpowiednie nazwy.

Odrażający dla większości ludności FR, tzw. „opozycjoniści”, tacy jak na przykład Nawalny, itp. dodatkowo jeszcze spełniają rolę zadanie „straszaków” i „zwiastunów grozy”, no i  dodatkowo podgrzewają zainteresowanie procesem.

Ich zadaniem jest w szczególności, zmusić pewną bierną część elektoratu, ale popierającą władzę, do oderwania tyłków z kanap, pójścia na wybory i zagłosowania na władzę, aby broń boże,nie wygrali jacyś „nawalni” (ibidem *1).

I dlatego „lepsze jedyne gówno, niż nawalny i jabło” ( „лучше уж единое дерьмо, чем навальный и ябло”).

Takie figury są niezbędne w wyborach oligarchicznej władzy, czyli Kremlowi.

Teraz to Malcew, w 2012 – Prochorow, a w 2013 – Nawalny.

Inaczej na te przestępcze wybory przyjdzie bardzo mało ludzi, co silnie uderzy w legitymizację tej „władzy”.
Przy okazji, nieświadomym- stosowne organy władze intensywnie blokują strony internetowe, zachęcające do bojkotu wyborów.

A wobec „cywilizowanego” świata – to także dowód na to, że w Rosji jest prawdziwa demokracja, skoro w szczególności w przedwyborczych debatach, na jednym z głównych federalnych kanałów „Rosja 1”, kandydat w wyborach. wzywa otwarcie i na cały kraj, aby wsadzić urzędującego prezydenta RF na pal.

W rezultacie, Malcew,  tak jak i Nawalny – to projekty  Kremla, a nie Departamentu Stanu USA lub Marsjan.

W przeciwnym razie nigdy by nie dopuściliby do ich udziału  wyborach i występków w centralnych kanałach telewizji.

Dla mnie to oczywiste, mam nadzieję, że także i dla was.

4

5 listopada w Moskwie, na Placu Maneżnym pojawiło się niewielu naiwnych. Ćwiki i szpakami karmieni, pozostali w domu. Policja w pełni panująca nad sytuacją, zwinęła 300 harcerzy Malcewa, którzy- nieświadomie zagrali przypisane im role.

Miał zatem rację – profesor Sułakszin, uprzedzając o gotowanej prowokacji. Na szczęście nie kolosalnej w wymiarze i bez rozlewu krwi.

5

A prawdziwa rewolucja, na bank, prędzej czy później, nadejdzie i zmiecie oligarchiczną klikę!

„Wolno mielą młyny historii i dojrzewają grona gniewu”

——————————-

Przypisy:

*1. https://ivan-ushenin.livejournal.com/
ivan_ushenin

————————–

YouTube:

Malcew: obiecanki-cacanki i realia

Moskwa, Plac Maneżny

(areszty)

5.11.17. РЕВОЛЮЦИЯ, КОТОРОЙ НЕ СЛУЧИЛОСЬ

Rewolucja, która nie nastąpiła
——————————-

Tekst ( w tym tłumaczenie i opracowanie): 1a(bezmetki)

Rozpowszechnianie powyższego tekstu dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu i nick’a autora opracowania).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.