Strona główna > Świat > Wojslaw Szeszelj wydał swój wyrok na Trybunał Haski

Wojslaw Szeszelj wydał swój wyrok na Trybunał Haski

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12083.html

Data publikacji: 22.03.2012

Tłum. RX

„Wszystko co możecie zrobić to tylko mnie zabić. Ale będę walczył z wami i zza grobu!”

Ogłoszono dnia 20 marca zakończenie procesu Wojslawa Szeszelja. Przewodniczący Serbskiej Partii Radykalnej oświadczył sędziom co następuje: „Bez względu na wynik werdyktu mnie dotyczącego, nie istnieją żadne podstawy prawne. Ale wy ich nie potrzebujecie. Proces przeciwko mnie ma charakter typowo polityczny”.

W trakcie ostatniego dnia rozprawy Szeszelj podkreślił, że przeciwko niemu zeznawali i występowali „ludzie niedokształceni, żadni prawnicy i ludzie bez zasad moralnych”.

Przywódca Serbskiej Partii Radykalnej opisał sytuację jako „proces na zadany temat” i powiedział: „Oskarżenie rozpoczęło prowadzenie śledztwa dopiero po wytoczeniu zarzutów ażeby do śledztwa dopasować zeznania świadków”.

Powtórzył on, że gardzi Trybunałem Haskim, który niczego nie posiada żeby przeciwstawić argumentom prawnym i zasadom. „Biorąc pod uwagę jakim jestem przeciwnikiem USA, NATO i Unii Europejskiej, jak nienawidzę Trybunał Haski, jego wszystkich prokuratorów i sędziów, to jedynym, odpowiednim dla mnie wyrokiem może być tylko dożywotnie więzienie. Jest to jedyny czas który przetrzymam do końca”- oświadczył Szeszelj.

Nadchodzi globalny konclager ale nie dla bohaterów.

Swoją przemowę zakończył on słowami, które brzmiały jak prawdziwy wyrok wydany na antyserbski Trybunał Haski: „Wy nie możecie nic mi zrobić ponieważ jestem silniejszy od was, i moralnie i intelektualnie. Nie ma na mnie żadnego lekarstwa. Wszystko co możecie zrobić to tylko mnie zabić. Ale będę walczył z wami i zza grobu!”.

Szeszelj, powołując się na materiały Wikileaks, powiedział, że w spisku przeciwko niemu i Serbskiej Partii Radykalnej biorą udział specsłużby USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. W trakcie wystąpienia Szeszelj wielokrotnie nazywał swoich kolegów, Tomislawa Nikolicza i Aleksandra Wuczicza, którzy rozbili Serbską Partię Radykalną, zdrajcami, oskarżając ich o związki ze służbami zagranicznymi, które ich finansują: „Nikolicz i Buczicz są gotowi zrobić jeszcze gorsze rzeczy niż Boris Tadżidż i jego Partia Demokratyczna”.

Szeszelj podkreślił, że jest bardzo zadowolony z przebiegu procesu ponieważ zdołał wykazać, że „Trybunał Haski jest nielegalnym, antyserbskim sądem, posługującym się łgarstwami i najbrudniejszą manipulacją”.

„Trybunał jest instrumentem Nowego Porządku Świata, który jest gorszy od hitlerowskiego nazizmu. Proces nade mną rozsypał się tylko nikt wam o tym nie powiedział”- stwierdził Szeszelj zwracając się do sędziów. Serbska Partia Radykalna wydała oświadczenie, że stan zdrowia jej przywódcy w dalszym ciągu pozostaje bardzo zły a co gorsze to z trudnością utrzymuje się na nogach i na salę sądową był dowożony na wózku inwalidzkim. W oświadczeniu mówi się, że Trybunał Haski za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci Szeszelja. W przeddzień, 19 marca, przemawiając na konferencji, prezes Serbskiej Partii Radykalnej powiedział: „Niektórzy dążą do przyspieszenia chwili mojej śmierci”. A wczoraj Szeszelj szczególnie podkreślił, że w wypadku szybkiej śmierci zabrania on sekcji zwłok jeżeli nie poprosi o nią jego rodzina z Belgradu. Nikt z pewnością nie wie kiedy będzie ogłoszony wyrok w sprawie Wojslawa Szeszelja. Na rozprawie Przewodniczący Sądu Jean Claude Antonetti ogłosił, że informacja na ten temat będzie podana później.

Serbski hymn

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=soAxR2WMfrc&feature=related]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.