Strona główna > Świat > Wojskowi rabini przeciwko równym prawom dla nie-Żydów w Izraelu

Wojskowi rabini przeciwko równym prawom dla nie-Żydów w Izraelu

Za: http://www.autonom.pl/?p=5411

Data publikacji: 22.04.2013

woj1

 

Naczelny rabin izraelskiej armii, gen. bryg. Rafi Peretz, jest zdania, że nie-Żydzi nie powinni mieć w Izraelu równych Żydom praw. Rabin powiedział, że dawanie równych praw gojom jest wbrew naukom Tory, a rząd nie ma prawa omijać jej nauk.

Poglądy Peretza zostały zaprezentowane w książce pt. “Prawa Mezuzy”, wydanej przez wojskowy rabinat. Książka jest obecnie dystrybuowana w bazach wojskowych Israeli Defence Force. Jest ona autorstwa wojskowych rabinów: kpt. Alexandra Ronesa, kpt. Dova Berkovicha i kpt. Hananyah Shafrana.

Książka głosi potrzebę przyjęcia w bazach wojskowych tradycji wieszania na drzwiach mezuzy, małego pojemnika z drewna zawierającego zwinięty fragment pergaminu z dwoma fragmentami Tory. Jest to oznaka wiary wieszana na drzwiach domów. Można w niej również przeczytać, że obecność w wojskowych bazach nie-Żydów nie zwalnia reszty z obowiązku respektowania tej praktyki religijnej.

Inny fragment książki mówi o majątku rządu jako dobru wszystkich Żydów, czyli większości społeczeństwa, z którego nie powinni korzystać goje, jeśli nie zakupili jego części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.