Strona główna > Świat > Wojsko USA przygotowuje się na pandemię koronawirusa

Wojsko USA przygotowuje się na pandemię koronawirusa

Północnoamerykańskie dowództwo realizuje plany przygotowania się na potencjalną pandemię nowego koronawirusa, obecnie nazywanego COVID19, zgodnie z wiadomościami ogólnokrajowymi Marynarki Wojennej i Korpusu Morskiego wydanymi w tym tygodniu.

Rozkaz wykonawczy wydany przez Wspólny Sztab i zatwierdzony w tym miesiącu przez Sekretarza Obrony Marka Espera, polecił Dowódcom Północnym i dowódcom bojowników geograficznych zainicjować plany pandemiczne, w tym nakazanie dowódcom przygotowania się do powszechnych wybuchów epidemii i ograniczeniu członków służby z historią podróży do Chin.

Wiadomości Korpusu Marynarki Wojennej i Korpusu Morskiego, wydane odpowiednio we wtorek i środę, odnoszą się do zarządzenia wykonawczego nakazującego północnemu dowództwu Stanów Zjednoczonych wdrożenie planu globalnej kampanii Departamentu Obrony przeciwko grypie pandemicznej i chorobom zakaźnym 3551-13.

Dokument służy jako plan Pentagonu do planowania i przygotowywania się do powszechnego rozprzestrzeniania się grypy i nieznanych wcześniej chorób.

Amerykańskie dowództwo północne poinformowało w środę, że 1 lutego polecono Wspólnemu Sztabowi rozpoczęcie „ostrożnego planowania” w przypisanej mu roli, synchronizując plany departamentu dotyczące pandemii grypy i chorób…

Zgodnie z wiadomością MARADMIN 082/20 Korpusu Morskiego dowódcy mają przejrzeć swoje plany zapobiegania chorobom i podjąć „działania przygotowawcze i zapobiegawcze” w celu ochrony członków służby, instalacji i statków.

Obejmuje to zapewnienie, że plany zawierają procedury „reagowania, izolacji, kwarantanny, ograniczenia przemieszczania się i interwencji ze strony społeczności”, a także opracowanie środków w celu powstrzymania i leczenia osób, które mogą być narażone…

DoD 3551-13 wzywa do przygotowania się na pandemię i zapewnienia otwartych linii komunikacyjnych w społeczności, nadzoru i wykrywania chorób, reagowania i powstrzymywania.

Za: https://www.mostholyfamilymonastery.com/news/us-military-prepping-for-coronavirus-pandemic/#.XkhM8ShKjIU

13.02.2020

Tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.