Strona główna > Bez kategorii > Wojsko izraelskie okupuje część egipskiego Synaju, mówią raporty

Wojsko izraelskie okupuje część egipskiego Synaju, mówią raporty

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/08/12/255872/israel-occupies-parts-of-egypts-sinai/

Wojska reżimu izraelskiego zaczęły okupację części egipskiego półwyspu Synaj w sytuacji, jaka zapanowała obecnie na terytorium Egiptu, donoszą raporty mediów. Siły izraelskie przekroczyły granicę egipską i weszły na pustynię na Synaju we wczesnych godzinach rannych 11 sierpnia, a potem posunęły się o kilkaset metrów.

Izraelskie media potwierdziły obecność wojsk na tym terenie powołując się na rzecznika armii, ale urzędnicy egipscy zaprzeczyli tym oświadczeniom.

Półwysep Synaj należy do Egiptu, a reżim z Tel Aviv regime twierdzi, że nakazał wojskom wejść na terytorium egipskie, aby zwalczać uzbrojone grupy i fale imigrantów z Afryki, jakie napływają na okupowane terytoria Palestyńskie.

Aktywiści praw człowieka w Izraelu potępiają ostatnie działąnia wojskowe przeciw afrykańskim imigrantom, którzy już byli celem ataków Izraelczyków w minionym czasie.

Reżim izraelski ogłosił 3 czerwca, że imigranci, którzy przekroczą granicę okupowanych terytoriów Palestyńskich nielegalnie, mogą trafić za kratki na 3 lata.

Human Rights Watch krytykuje reżim za nowe inicjatywy ustawodawcze, mówiąc że Tel Aviv “karze poszukujących azylu przy czym łamie ich podstawowe prawa”.

Ostatni rozwój wypadków na Synaju jest konsekwencją zabójstwa przez nieznanych sprawców 16 żołnierzy egipskich na granicy przed kilkoma dniami oraz ranieniem wielu innych podczas strzelaniny (5 sierpnia).  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.